N°. 1193. Maandag 11 Januarij. A°. i is. Binnenlandsch Nieuws. jr\y (v Bij Koninklijk besluit is aan den heer F. Deketh, op verzoekeervol ontslag verleend als ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Franeker c. a. behoudens aan spraak op pensioen. Naar men verneemt, is bij het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg bereids antwoord ingeko men op het aan Z. M. den Koning gerigt verzoek tot af schaffing der doodstraf. De Minister van Justitie zoude na mens Z. M. hebben te kennen gegevendat deze belangrijke aangelegenheid bij een wijziging der strafwetgeving een punt van ernstig onderzoek zoude uitmaken. Door den Minister van Oorlog is bij dispositie van den 5den dezer, N°. 78 P., alsnog het Metalen Kruis toe gekend aan den heer G. M. Koentz, commissaris speciaal van 's rijks politie te Zevenaar, voor door den heer Koentz in den jare 1830 en 1831 gepresteerde diensten in de ves ting Nijmegen. In een algemeene openbare vergadering van het pro vinciaal gerechtshof in Zuid-Holland, heeft Vrijdag de pleg- tige installatie plaats gehad van Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeterwoudeals vice-president van dat Hofin plaats van wijlen den heer Mr. P. Buyskes. Aan de nagedachtenis van dien zoo geheel onverwachts aan zijn werkkring ontrukte ma gistraat, werd door den president van het Hof, den heer Mr. J. A. Philipse, in treffende woorden welverdiende hulde gebragt. Met de gedachte aan de ontzettende gebeurtenis van den laatsten maandag van het verloopen jaar in het gebouw van het Hof plaats gehad, trad de waardige president de gerechtszaal binnen en hij meende dan ookdat het niemand zou bevreemden zoo bij den aanvang dezer plegtige verga dering zijne ziel tot treuren was gestemd. Het verlies van den door allen beminden en hooggeachten Buyskes werd in korte woorden door den president aldus naar waarheid ge schetst; de stad zijner inwoning verliest in hem een waar dig en veelbelangstellend ingezetende maatschappij een bra ven burger; de justitie een harer beste steunpilaren; zijne kinderen een liefderijk en zorgend vader; zijn familiebetrek kingen een welmeenend raadgever; het Hof een kundig en hulpvaardig collega; zijn vele vrienden en bekenden een trou wen vriend en raadsmanterwijl de voorzitter in het bijzon der herinnerde aan het groot verlies dat hydoor het af sterven van den wegens zijne vriendelijkheid, eenvoudigheid, oprechtheid, braafheid en kunde door allen hooggeschattea en beminden man, had geleden. Zich vervolgens tot den nieuw benoemden vice-president wendendeherinnerde de voorzitter er aanhoe de heer Elout de eerste woorden van troost aan de diepbedroefde kinderen van den overledene deed hooren waardoor het voor hem een treffend oogenblik moest zyn om den verlaten zetel intenemen. Hij wenschte hem van harte geluk met zijn nieuwe betrekking en verzocht hem de taak op zich te nemen van het voorzitterschap van 's Hofs eerste Kamer. Na den voor hem bestemden zetel te hebben ingenomenherdacht ook de heer Elout in krachtvolle woor den den manwiens plaats hij thans ingenomen had. Hij roemde hem wegens zijn welwillendheid, zijn Hollandsche eenvoudigheid en Hollandsche deugden die zoozeer pasten aan Pieter Buyskes, wiens voorvaderen, drie eeuwen geleden, vooraan stonden in den strijd voor Hollands vrijheid. De heer Elout bragt ziju welmeenenden dank aan den voorzitter voor de vleijecde woorden tot hem gerigt, terwijl hy in zyn bopggeachte en bekwame ambtgenootenin de heldere rechts kennis van den procureur-generaal, in de kunde en yver van de advocaten-generaals, in de ervaring van den griffier en in de welgezegd heid van den substituut-griffier, een waar borg zag voor de onderscheiding die hij in zijn gewigtige taak noodig had. Ook tot de leden der orde van advocaten en de procureurs werd door den heer Elout een welmeenend woord gerigt, waarop hij door den heer Mr. P. L. F. Blussó, namens de orde van advocatenwerd beantwoord die dank betuigde voor de welwillende woorden tot de balie gespro ken. Deze vergadering, door verscheidene advocaten en pro cureurs bijgewoond, werd hierop gesloten. Door den Rijksveldwachter van Rooijente Maden en van Boesschotenveldwachter der gemeente Dongen, is in de Rijensche bosschen een werkplaats van bezembinders ontdekt. Bij hunne nadering namen de bezemmakers de vlugt; een echter werd achterhaald en herkend. Als een bewijs op hoe groote schaal dit bedrijf wordt uitgeoefend en welke nadeelen daardoor de eigenaars van bosschen ondervinden kan dienen, dat door voornoemde veldwachters, behalve het losse hout, 124 gemaakte bezems werden gevonden. Donderdag avond hield de te 's Gravenhage gevestigde afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van den sterken drank, weder een openbare vergadering, LË1DSC0 DAGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- aers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-5 regels 0.78. iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vat genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; u. 9 mn 9 a. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 8 u. en te 11 u., namiddags te 3 u. 45 m. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisoho Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van S uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te li uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie aan Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijaeon dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— t aur. Tan Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1