Binnenlandse!) Nieuws. N°. 1191. DAGBLAD i)cxe Courant verschgot ellcen dag, be halve Zon* en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afaonderlijke Noin- mers Vijf Cents. Prijs der Advsrtentiën 1-6 regels 0.76. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. iedere regel meer 15 Cts. Uekeudmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden uaar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 8 u. 59 ra.; 6 u. 9 m., a u. 3 m.; haar Daar em eu Amsterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusügtingen eau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'sinorgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 3 ti. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke raaand. BijLs-Telegraaf. Dagelijks «eopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethouders, Maandag en Donderdag te 1L uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdags van U1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsea, dagelijks van 81 uur eu van 3 6 uur; der ln- en Uitgaande Rechten «n Acoijasen dogeiiiks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 u„r. «an Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag den 14den dezer, tot behandeling der credietwet voor het Departement van Buitenlandsche Zaken. Naar men verneemt bestaat bij de regering het voor nemen voor den bouw van het paleis voor de Staten-Ge- neraal een prijsvraag tot het ontwerpen van een plan uitte- schrijven. Een commissie van 3 deskundigen is door den Minister van Binnenlandsche Zaken belast met het vaststel len van de voorwaardenwaaronder zoodanige prijsvraag zal worden uitgeschreven. Men meldt aan de Amsterdamsche Courant: wVan een zijde, die men als wel ingelicht kan aanmerken, wordt me degedeeld, dat er plan zou bestaau om de portefeuille van Buitenl. Zaken definitief optedragen aan den heer Huyssen van Kattendijke. Voor Minister van Marine zou dan de keus gevallen zijn op den kapitein-luitenant M. H. Jansen. Men onderstelt dat alsdan de administratie der R. K. eeredienst bij Marine zou overgaan." Ten gevolge van het overlijden, op den 27sten De cember jl. van den heer C. R. van Eijmerencontroleur van de directe belastingen en het'kadaster te 'sHage, is door den Minister van Financiën, bij beschikking van den 29sten dier maand, met de interimaire waarneming van die betrekking te rekenen van 1 dezer, belast de heer W. M. M. Koster, adjunct-controleur der voormelde middelen te Haarlem. De overgang van soldaten van bet wapen der intan- terie van het leger hier te Lande bij dat in Oost-Indiëis ten gevolge van nadere bevelen van het Departement van Oorlog, van den Isten dezer maand af weder geopend, en even als vroeger onder genot der daaraan verbonden grati ficatie van 120. Bij het in dit jaar naar Oost-Indië uit- tezenden aantal van 140 kavalleristenzullen o. a. worden j ingedeeld een 6tal onderofficieren die de noodige kennis van administratie en verdere geschiktheid voor de betrekking van opperwachtmeester bezitteneen zestal jeugdige korpo- j raals, die een goede hand schrijven en beloven goede fou- riers te zullen worden; een 6tal trompetterszooveel moge lijk tevens geschikt om bij de regements-muziek te worden gebezigd 3 hoefsmeden of geschikte kavalleristendie het hoefsmidsambacht genoegzaam verstaanom al» zoodanig te kunnen optreden en eenige kavelleristendie voor of gedu rende hunne militaire dienst het ambacht van zadelmaker hebben uitgeoefend. De Staats-Courant bevat een breedvoerige opgave der hoofdcommissie tot oprigting vau een Nationaal gedenktee- ken voor November 1813, van ingekomen giften van den 13den Nov. jl. Daaruit blijkt o. a., dat door de heeren Reynst Yitringa te Batavia zijn ingezonden de ingezamelde gelden in Nederlandsch-Indische Courant f 15,895,11 a 103^ pCt., per wissel 25 April 1864 f 16,414,18. Velerlei verbeteringen zijn er voor de stad Utrecht op handen. In de eerste plaats namelijk de overdekte Boter markt, waarmede men druk bezig is en die zeker in het begin van dit jaar in gebruik zal kunnen genomen worden. Voor den boterhandel is dit een schoone verbetering en mo gen enkelen het nut er van al Diet dadelijk inzien, door den tijd zal toch blijken, dat de Gemeenteraad hieromtrent wijs- selijk heeft besloten. Het Stadhuis, dat noodzakelijk uitbrei ding moest hebben, zal nu door het aankoopen van een ko lossaal huis op de Ganzenmarktveel ruimte krijgen en een derde front, dat zeker dit gedeelte van de stad zal opsieren. Verder zullen er 3 straten geïmproviseerd worden welke be teren toegang tot het station van den Rijnspoorweg zullen verleenen. Het drijfijs in de rivier de Rijn voor Arnhem neemt toe. De overtogt geschiedt met schuiten. - Te Westervoort was den 4den dezer weinig drijfijs. De middelste vakken der schipbrug zijn uitgenomen. Uit Westervoort meldt men van Dingsdag: Veel dryfijs. De passage geschiedt met schuiten. - Voor Zutphen zit de rivier vol drijfijs, ten gevolge waarvan men de brug heeft moeten afnemeD. Reeds heeft zich het ijs bij de zaagmolens vastgezet. Den 2den dezer is te Tiel de gierpont opgeborgen. Den 4den was de rivier voor een vierde met drijfijs overdekt. Het ijs in de rivier de Maas voor Rotterdam wordt sedert Woensdag morgen voor de Boompjes, nabij de Groote Draaisteeg, te voet gepasseerd, zijnde daar een pad naar de overzijde gelegd. Aan het Ponteveer wordt de communi catie met Katendrecht met schietschouwen onderhouden. Als een bijzonderheid wordt medegedeelddat zekere van 't Hof te Giessen-Nieuwkerkeen van de 5 broeder», waarvan de jongste 94 jaar is geworden, Dingsdag 11, zijn X

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1