N°. 189. Woensdag 6 Januarij. A°. ftlifc V". v vV -cv& Deze Courant verMjhijnt elkeu dag, be- hoive Zon- en Feeitilunen, en kost voor I.eiden 1.9a, en franco per post 2.80 in (ie drie maanden. Afzonderlijke Nom ine rs Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels f 0.76. iedere reuel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Uekendmakintren van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. i Spoortreinen van beiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 4 ra.; 12 u. 54 \n.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m.; 9 n. 8 ra.; naar laar era en Amsterdam te 8 n. 46 m.; 11 u. 45 m.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Postbusiigtingeo aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwrstraat's morgens te 8 n. en te 11 naraiddasrs te 3 u. 45 ra 'sadonds te 8 n. eu op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indische LanJpost. Over Southampton, I an 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elite maand. ftijl.s- Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's,av. Spoorweg- Telegraaf dagelijks van 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra. av Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 itni. Commissie van Fabricage, Woeusdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van I Iuur.- Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 4 mr. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. l)e Gemeente- Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag vau *smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijisseu, dagelijks van 8 I uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acaijnnen da;oli*t-5 van 9 1 uur en van 36 uur; vas '«Rijk» Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9 - sur. -—ran Zegel, Registratie dagelijks van 84; ran de Hypotheken eu het Kadaster, van 9 4 uur. Biuneiilamlsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot procureur bij het provinc. gerechtshof in Friesland en de arr.-rechtbank te Leeuwarden Mr. F. van Hettinga Tromp, advocaat te Leeuwarden; en aan A. de Hulster, op verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Schoondijkeen in diens plaats benoemd S. de Graag.' Naar wij nader vernemen, bestaat het voornemen de Tweede Kamer der Staten-Generaal zonder bijzondere om standigheden eerst bijeen te roepen tegen de helft van de maand Februarij aanstaande, zoo als oorspronkelijk het voor nemen was, zoodat de vaststelling der credietwet voor het Hoofdstuk van Buitenlandsche Zaken eerst dan zou plaats hebben en de Kamer daarvoor alleen niet zou worden bij een geroepen. Ten gevolge van de benoeming van Mr. G. M. van der Linden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, tot landsadvokaat, zal hij zich als lid der Kamer voor het hoofd kiesdistrict Almelo eerlang aan een herkiezing moeten onderwerpen. -Uit 's Hage wordt berigt, dat de heer Baron de Bie- ber3tein voornemens zou zijn, om zijn ontslag te nemen als lid der Tweede kamer uit het kiesdistrict Maastricht, ten einde den afgetreden Minister van Buitenl. Zaken van der Maesen de Sombreff in de gelegenheid te stellen diens plaats te vervullen. Het ontwerp van wet op de persenele belasting, de zer dagen op nieuw bij de Tweede Kamer ingezondenver schilt in vele opzigten van datgene, wat in de vorige zit ting werd ingediend. Aan vele bezwaren van verschillende kanten geopperd, is te gemoet gekomen; bovenal aan het hoofdbezwaar; het loslaten van de twee grondslagen der dienstboden en paarden. Daarentegen zullen de gemeenten thans op een andere wijze worden in staat gesteld om ac- cijnsen vooral op eerste levensbehoeften afteschaffen. Het rijk zal, indien wij wel onderrigt zijn, zijn 20 opcenten laten varen, terwijl aan de gemeenten zal worden toegestaan, 50 opcenten op het personeel te heffen. Het verlies dat daardoor het rijk zal lijden, zou worden, teruggevonden in eenige verhooging van sommige grondslagen. Dat is mogelijk, deels door de afschaffing van den accijns op de brandstoffen waar door ook de meer gegoede klassen belangrijk zullen worden ontheven en deels door een betere verdeeling van de perso nele belasting onder de onderscheidene klassen van de maat-; schappij. Uit 's Hage wordt berigt, dat aldaar over St. Peters burg de tijding is ontvangen van het vertrek des nieuwba- noemden Konings van Griekenland uit Athene; ioziende, dat hij niet in staat was aan den verwarden toestand in dat land een einde te maken. Te Rotterdam overleed den 23sten December 11. de algemeen geachte onderwijzer H. Altmann. De 4 eerste punten der Memorie van appèl van me vrouw de weduwe Pruimers betreffen de vormen van het rechtsgeding; het 5de punt heeft betrekking tot de feiten waarop het veroordeeiend vonnis rust eu luidt als volgt ii Daar dit vonnis gewezen is op stukkendie aan de adressante niet zijn medegedeeld en op getuigenverhooren welke in het geheimbuiten haar voorkennis of medewer king, hebben plaats gehad, zal de adressante in geene bij zonderheden treden ten aanzien van al hetgeen daarin is be handeld en vermeld, Zij is echter aan het. Hof en aan zich zelve verschuldigd nu reeds over de 3 hoofdpunten in het algemeen eenige beschouwingen in het midden te brengen 1°. het openbaar gerucht, 2°. den aard der betrekking van de adressante met den Predikant J. G. van Rijn en 3°. het gebeurde te Hyères. ad Ium. De uitdrukking der wet; zij die een bekend slecht levensgedrag houden schijnt de Rechtbank te hebben verleid om in een oöderzoek te treden naar de openbare geruchten,, die zoowel te Zwolle als te Zandvoort over den omgang der adressante met den predikant van Rijn loopende waren of geloopen hadden. De adressante is van meening, dat de rechtbank hier al weder op een dwaalweg is geraakt. De wet wil nietdat het openbaar gerucht, la commune renommeeoordeel veile over iemands levensgedrag, en dat het onbestemd oordeel van het publiek door den rechter tot maatstaf van iemands levensgedrag zal worden genomen. Maar de wet eischt tot ontzetting der voogdijniet slechts dat iemand zich slecht gedraagt, maar dat dit slecht gedrag in het openbaar blijkt, van publieke notoriëteit is.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1