Agent gevraagd. Koflijluiis-Bcdicnde Tegen 1°. Fcbruarij Vrouwenliefde en Vrouwenleven. Buitcnlandsch Nieuws. Advertent ici> Vier leckcningcn van J. C. DABNAUD GEUKEjNS, Gedicht van ADELIIERT VO\ CI1A9IISSO, - Uit Berlijn wordt berigt, dat naar Dantzig bevel is gezonden, om ook dat gedeelte van de kust der Oostzee in staat van verdediging te brengen. Er moet met alle kracht aan gewerkt worden. De heer Monrad thans weder lid en tevens president van het nieuw benoemd Deensch Ministerievoorloopig Mi nister van Buitenl. Zaken en Finantiën is een der bisschop pen van de Luthersche kerk. Eenige maanden geleden was Keizer Napoleon met de Keizerin in de opéra te Parijs tegenwoordig, toen Z. M- gewaar werd, dat ook Rossini in de zaal was. Dadelijk zond hij zijn adjudant naar hem toe, om hem uittenoodig'en in zijn loge te komen. Rossininiet op zijn gemak antwoordde-, dat hij, gekleed zoo als hij wasniet voor den Keizer durfde verschijnen. De Keizer liet hem echter door zijn adjudant voor de tweede imaal uit'noodigen. Toen Rossini de loge des Keizers binnentrad, boog hij eerbiedig voor.de Keizerin en verontschuldigde zich, dat hij zoo en redingote voor de Keizer en de Keizerin verscheen. «Spreek daar niet meer van," viel de Keizer hem in de rede, «kom naast mij zit ten en laat ons zamen praten. Tusschen Vorsten neemt men de etiquette zoo zwaar niet op!" Aan het Fransch Departement van Marine houdt men zich thans bezig met het zamenstellen van een systeem van signalen, om aan de schepen in de nabijheid der kust en in de zeehavens de metereologische waarnemingen van het observa torium medetedeelen. In het Journal d'Agriculture pratique, wordt door Baudin het volgende oordeel geveld over de methode van Hooibrenck tot kunstmatige bevruchting van graan. «Dege- heeli theorie der kunstmatige bevruchting is niets dan een hersenschim. Zonder de goede trouw van Hooibrenck in twij fel te trekkenkan men zich daaromtrent niet misleiden dat hij het lot van zoo vele uitvinders deelen zaldie zich in hunne verbeelding tot over de grenzen van het mogelijke laten wegslepen. Men moet hun echter dank zeggenquaestiën ter sprake gebragt te hebben, waaraan men vroeger niet dacht. Nieuwe proevenbeter bestuurde onderzoekingen kun nen slechts nuttig zijn voor de wetenschap, al geschiedde dit ook alleen daardoor, dat de dwaalbegrippen worden we- derlegd." De te Rome verblijf houdende Engelschen hebben een kerkgebouw voor de uitoefening der Anglicaansche godsdienst buiten de wallen der stad, doch het is te klein en vooral thans, nu er ongemeen veel Engelsehen in die stad zijn. Volgens een bij de Londensche Times ontvangen schrijven uit Rome van 2(5 December 11., is hun verzoek om binnen de stad een gelegenheid tot godsdienstoefening te hebben, afgewezenmaar hopen zij nog vergunning van de Pause lijke Regering te verkrijgen om in de woning van den En gelschen consul te Rome godsdienstige zamenkomsten te hou den, daar zulks vroeger wel vergund of althans oogluikend toegelaten is. Ingeval zij in die hoop teleurgesteld werden, wilden zij de tusschen komst van het Britsche Ministerie van Buitenl. Zaken inroepen. Het afgeloopen jaar is merkwaardig geweest wegens de vele geldleeningen in Engeland voor buitenlandsche re kening aangegaan; Italië, de afgescheiden Staten van Noord- Amerika, Portugal, Turkije-, Denemarken Brazilië en Zuid- Ainerika hebben te zamen een som van 18,450,000 ge leend en de verschillende daar te lande nieuw opgerigie maat schappijen hebben het verbazende cijfer van 100,053,000 bijeen gebragt. Een Engelsch blad deelt mede, dat de heer George Baillie, substituut-sherif te Pertshire, een bedrag van 18,000 p. sterl. aan een commissie te Glasgow heeft gelegateerd, onder bepaling, dat die som voor den tijd van 21 jaren zal worden uitgezet en wel tegen interest op interest, ten einde langs dien weg, met de rente van daarbij verbonden goe deren, een bedrag van 40,000 p. st. beschikhaar te heb ben, hetwelk alsdan zal moeten worden aangewend tot de oprigting van een of meer volksbiblotheken ter verschaffing van kostelooze lectuur. Hij heeft dit gedaan in navolging van den heer Browne te Liverpool, die in der tijd geheel alleen zulk een boekverzameling heèTt Taijeengebragtwelke hem ruim 5 0,000 p. st. heeft gekost. Voorts heeft Baillie de noodige schikkingen gemaakt, om de uitvoerende commissie te gelijkertijd in staat te stellen tot de oprigting van open bare scholen tot het verstrekken van gratis onderwijs aan minvermogenden. Het noorden van Engeland wordt tegenwoordig met geduchte sneeuwstormen bezocht. Volgens het Bauffshire Jour nal voorspellen de landlieden een strengen winter en hebben zij zich daarom van meer veevoeder voorzien dan vroeger jarenzij en meer andere deskundigen meenet)dat er een cyclys van zware winters is begonuendie van tijd tot tijd wederkeert. - Gedurende 11 maanden van het jaar 1863 en dus tot 30 November 11., zijn te Londsn uit den vreemde in gevoerd 7,360,848 paren handschoenen, hetgeen ruim een miüioen meer is dan in 1862. OFFICIiüKL IS a E UW 5*. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 3 Jan. 1S64. Geene. Mevrouw de Weduwe J. HENKES geboren Pletterich betuigt ook namens hare Kinderen en Behuwd-Kinderen ha ren opregten dankvoor de zoo vele blijken van deelneming betoond bij het overlijden van haren echtgenoot. Er wordt gevraagd een bekwame voorzien van goede getuigschriften. Adres Dagblad. wordt gevraagd eene KINDERMEID, niet beneden 20 jaren. Zindelijkheid, goed humeur eu goede getuigschriften worden vereischt. Adres franco, letter G. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad, Een Handelhuis in Verwaren te Amsterdam, wenscht zich alhier te doen vertegenwoordigen door eenen soliden AGENT voor deri verkoop zijner artikelen. Bij voorkeur komt in aanmerking hij die bekendheid met het vak bezit. Adres met franco brieven onder de letters IS. bij de Kantoor-Boek handelaren M. \y ESTER MAN ZOON, Kalverstraat E. 50, te Amsterdam. gephotographieerd door H1LLE C°. vertaald door J. J. L. TEX KATE. Groot folio formaat, in prachtband f 16. Van dit keurig prachtwerk zijn slechts i.onderrï exemplaren gedrukt, die allen genommerd zijn, en aan de eerst aarmagenden worden afgeleverd. De groote photographiën zijn onder toezigt van den teekenaar zelf vervaardigd en geven de oorspronkelijke uitstekende teekeningen volkomen terug. De vertaling der gevoelvolle verzen van von Ckamisso mag als een meesterstuk worden ge roemd. De uitgave geschiedt bij j c LOMAN Jr., te Amsterdam. tie zieken kunnen zich om inlichtingen en behandeling vervoegen aan het Cabinet medical, gevestigd rue du Bouloi te Parijs door Doc tor Sermet, voor de toepassing van deze geneeswijze. Leyden, 2 Januarij 1 864.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3