N°. 1187. Maandag 4 Januarij. A°. Binnenlandsch Nieuws. »V i /,K r ff'N,' v 1- LEIDSCH DUBLAI Dote Courant verschijnt alken dag, be halve Zon- en Fee»tdagen, en koet voor Leiden 1.95, en franco per post/2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cent*. Prijs dor Advsrtentiën 1-6 regelt 0.7§, Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regel*/0.90. Iedere regel meer 15 Ct*. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Ct*. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 8 u. 59 m.; 6 u. 9 m.-, 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 ra.; 11 a. 46 ra.; 8 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 8 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddag» te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 n. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Alaaadag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van Ll1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aeoijnewa dtgeliilrs van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijkt Directe Belastingen, Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. den Koning heeft den heer Jhr. Mr. P. van der Maesen de Sombreff, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uitzijn betrekking van Minister van Buitenlandsche Zakenen Kidder W. J. C. Iluyssen van Kattendijke, Miuister van Marine, tijdelijk met de portefeuille van het Depart, van Buitenl. Zaken belast. Men verneemt, dat Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland op onderscheidene gronden zwarigheid hebben ge maakt de gemeente-begrooting van 's Gravenhage voor het jaar 1864 goedtekeuren en deze, met verzoek om nadere inlichtingen aan burgemeester en wethouders hebben terug gezonden. Het is dus te verwachtendat voorloopig een crediet voor den tijd van zes maanden voor die gemeente zal worden aangevraagd. De Minister van Justitie heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat zijne audientiën op Woensdag en Donderdag, den 6den en 7den Januarij aanstaande, niet plaats zullen hebben. Men verneemt, dat door de Hooge Regering aan B. en W. van Rotterdam, met verzoek om advies, is toege zonden een plan, strekkende tot verbinding van den Hol* landschen IJzeren Spoorweg aldaar met de Staatsspoorwegen ten gevolge van welk plan tevens de rigting door den Al- blasserwaard schijnt te zullen vervallen. De bedoelde verbin ding zou plaats hebben door middel van een viaduct over Rotterdam. Is men wel ingelicht, dan zou die weg van af het station van den Hollandschen spoorweg aldaar, loopen om de Delftsche Poort binnenwaarts heen langs de Vee markt en over de Binnen-Rotte tot aan de Boeren-Visch- markt. Tot daartoe zal de weg steeds opwaarts gaan zoo dat hij op laatstgenoemd punt de vereischte hoogte bereikt zal hebben boven de buizen der Hoogstraat. De weg zal voorts van af de Vischmarkt in rechte baan zich rigten over de Kolkop het Fransche Koffijhuis en van daar loopen over de Geldersche Kade, de Wijnen, Scheepmakershavens en de Boompjes tot aan het Bolwerkom daar, boven de brug heen, die voor voetgangers en rijtuigen zal worden ge legd, de Maas recht over te steken. Eerst aan gene zijde van de Maas zal de viaduct beginnen aftehellenom ein delek aantesluiten aan het station van den Staatsspoorweg I dat op Fijenoord zal worden gebouwd. Dit grootsche plan zal wordt het uitgevoerd, van zeer groot belang zijn voor Rotterdam. Uit de memorie van appèldoor mevrouw de weduwe Pruimers bij het Provinciaal Gerechtshof van Overijssel door haar procureur Mr.'E. A. Jordens te Zwolle ingediend, en waarin de talentvolle advocaat Mr. J. W. Tydeman van Am sterdam als haar raadsman optreedt, blijkt, dat zij in hoo- ger beroep komt van 5 beschikkingen en vonnissen door de arr.-rechtbank te Zwolle gewezen, ter zake van hare ontzet- ting uit de voogdij van haar kind. Zij komt daarin met kracht op tegen de beschuldiging van een slecht leveosge- drag te hebben geleid met Ds. van Rijnhetgeen zij on waarheid en vuige laster noemt, terwijl zij om redenen van gezondheid door haar broeder naar Hyères gebragt, plegtig verklaardaldaar niet bevallen te zijnmaar de zorg over een pasgeboren onecht kind van een weduwewier naam zij voor alsnog niet mag mededeelen uit christelijke liefde te hebben overgenomen. Den 31sten Maart 1862 ontstond er brand ten huize van den heer M. J. Hfabriekant te Groenlo; deze brand had echter geen nadeelige gevolgen en hoewel men sporen van brandstichting meende te ontdekkenhad noch de justitie, noch de heer H. grondeu genoeg om er iemand van te beschuldigen. Toen echter in den nacht van 27 op i 28 April daaropvolgende ten zelfdeu huize weder brand ontstond, kreeg de bewoner vermoeden op zekeren C. V., j die vroeger bij hem werkzaamdochsedert den eersten brand uit zijn dienst ontslagen was. Ofschoon dit vermoe- den, dat op vrij vaste gronden steunde, aan de justitie werd bekend gemaakt, werd M. J. Heen ijverig, ach tingswaardig burger en diens echtgenoote uit hunne affaire en van hunne 6 jeugdige kinderen gerukt, om, zoo als het toeü luidde, als zwaar verdachten aangehouden en naar Zut- pheri gevoerd te worden. Reeds den 3den Mei werd jufvr. H. ontslagen en nadat zijn boeken onderzocht en goed be vonden waren en men aangaande beiden de beste getuige nissen had ingewonnen en niet de minste schuld had kun nen ontdekkenkon H. den 24sten Mei huiswaarts keeren. Doch had de justitie zijn onschuld aangenomen niet aldus zijn medeburgers. De gezeten burger, die men nooit iets had kunnen ten laste leggenwerd het slagtoffer van een persoondie reeds meer dan eens wegens diefstal veroor-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1