N°. 1181. Vrijdag 25 December. Blnnenlandsch Nieuws. Naar men verneemt, is de generaal-majoor Graaf van der Duyn van Maasdam te 's Hertogenbosch belast geworden met een buitengewone zending naar Denemarken om den nieu wen Koning met zijn troousbestijging geluk te wenschen. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben aan eenige openbare onderwijzers toegestaan, om tot den lsten Januarij 1867 de betrekking van voorzanger bij de Hervormde gemeente nevens hunne bediening te mogen waarnemen. Door A. Korsten is cassatie aangeteekend van het ar rest van het Provinciaal Gerechtshof van Noord-Brabant, waarbij hij ter zake van kindermoord tot de doodstraf ver oordeeld is. De aanbevelingslijst door de arr.-rechtbank te 's Hage opgemaakt, ter vervulling der vacature ontstaan door de be noeming van Mr. J. G. Kist tot raadsheer in het Hof, is als volgt; F. A. T. Weve, rechter-plaatsvervangerMr. J. C. Kasch, substituut-griffier en Jhr. Mr. J. J. de la Bas- seeour Caanrechter-plaatsvervanger, allen bij die rechtbank. De kapitein C. J. van Orsoy Veeren, adjudant bij het regement rijdende artillerie te Arnhem, is op zijn ver zoek eervol ontslag uit die betrekking verleend en tot ad judant benoemd de kapitein baron Taets van Amerongen van genoemd korps. -Eerst thans is aan de plaatselijke commissiën kennis gegeven van het verhandelde in de zesde vergadering der Hoofdcommissie voor de oprigting van een Nationaal Gedenk teken voor November 1813, welke vergadering gehouden werd op Maandag den 16den November 11., ten paleize van Z. K. H. den Prins-Voorzitter, doch door Z. K. H. Prins Frederik wegens ongesteldheid niet werd bijgewoond, wes halve het voorzitterschap waargenomen werd door den heer P. J. Landry. Uit dat verslag blijkt nog, dat de tribunes in het Wil lemspark voor de feestviering van 17 November, op last van Z. K. H. den Prins-Voorzitter, overeenkomstig de behoefte van tijd en plaats en gelegenheidop breede schaal ingerigt waren en dat Z. H. had gelieven te bepalen dat de kos ten daardoor te veroorzakenzouden gebragt worden ten laste van Z. K. H. persoonlijk. Het kolossale werk voor den bouw der verschillende tribunes werd bij ouderhaudsche aan besteding aangenomen voor de som van f 9000 en het de coratief voor 1000. Verder blijkt nog, dat op do vraag des voorzittersof iemand nog eenig voorstel aan de vergadering wenschte te doen door den heer de Stoppelaar van deze gelegenheid gebruik werd gemaakt om aan den penningmeester een vraag te rigten, die hij gaarne beantwoord zag. In den laatsten tijd toch was hem herhaaldelijk gevraagd, of het waar was dat de aankondigingen der Hoofdcommissie in meest alle dagbladen kosteloos zijn geplaatst, uitgezonderd in de van Rijkswege uitgegeven wordende Staats-Courantwaarvoor, naar men beweert, op last van den Minister van Binnenl. Zaken, reeds de enorme som van f 700 zoude gevorderd zijn. Met het oog op het doel der zaak, dein den laatsten tijd door gezegden Minister herhaaldelijk afgelegde verkla ring, dat ook hij de Nationale feestviering zeer genegen was en die gaarne wilde bevorderenalsmede den reeds vroeger bij Koninklijk besluit aan de Hoofdcommissie ver leenden vrijdom van zegel en briefport, heeft hij aan die vordering voor verschuldigde advertentiekosten geen geloof gehecht en die bepaaldelijk tegengesproken. Om dit evenwel met te meer gezag te kunnen doen, wenschte hij gaarne van den penningmeester de verzekering te erlangen dat hij tea deze niet gedwaald heeft en de door het Volk voor het Ge» denkteeken bijeengebragte gelden niet met een zóó enorme uitgaaf zijn bezwaard geworden. - De penningmeester vol deed gaarne aan het verlangen. De bedoelde gelden zyn in derdaad in rekening gebragt en op de gebruikelyke wyze ingevorderd. Nu is den penningmeester wel ter oore gekomen, dat een aanvrage om restitutie dier gelden vermoedelijk wel het gewenscht effect zou hebbendoch hij voor zich heeft geen vrijheid gevonden daartoe eenigen stap te doen. - De mededeeiing werd verder voor kennisgeving aangenemen. Zondag is te Oosterhout op een plegtige wijze gevierd de zeldzame 50jarige dienst van den heer B. Luk wel als se- cretaris dier gemeente. Uit Deventer wordt weinig vorst voorspeld omdat de meikevers nog boven den grond zitten. Men schrijft de oorzaak van de tegenwoordige zeeram pen of schipbreuken van den laatsten tijd toe aan het zoo genoemd wintervaren en aan de hooge assurantiën. Voor een 20tal jaren voeren de koopvaardijschepen van het einde vau LEIDSCII Ooze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95,. eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Ct9. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m.p 9 n. 8 m.; naar Haar em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen nitgezouderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leidendagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Post bus lig tingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 n 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Ryks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaaudag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en vas 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijmeo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1