Rotterdam. - Bordeaux. VERLOTING J.BUSË, te Leiden, ten behoeve der Kerk te Maasdam. LOTERIJ ZONDER NIETEN. j ,,siUJ 1 de schilder hield vol dat het dier volmaakt geleek en zeide //Mijnheer de rechter, om u een voorbeeld te geven hoe goed mijn teekening isstel ik voor te handelen als Alexander de Groote, die het portret van zijn paard Bucephalusdoor Apelles geschilderd, aan een merrie liet zien, die dadelijk begon te hinneken. Laat de hond hier komen en ik zal mijne schilderij medebrengen, dan zullen wij zien of het dier zijns gelijken kent." De vrederechter was blijde van een moeijelijke beslissing verlost te worden, en gaf even als de zaakgelastigde der dame toe. Den volgenden dag werd de proef genomen. De schilderij werd op den grond geplaatst en de hond liep er naar toe, kwispelde met zijn staart, stak vrolijk de ooren op, rook en liep achter de schilderij om daar zijn onderzoek voorttezetten. De schilder riep hierop uit: //Gij ziet, mijnheer de rechter, dat het dier een goede kenner is; hij herkent op de schilderij een hond en ik heb dus de zaak gewonnen." De kantonrechter vond de schil derij zeer leelijk doch was door de proef overbluft en stond op het punt den schilder gelijk te geven toen de gevol- magtigde van de dame om een oogenblik geduld verzocht. Hij nam de schilderij, nam de paneel uit de lijst en maakte toen den rechter opmerkzaam op een stukje spekdat tus- achen het paneel en de lijst was gestoken. - Op al de spoorweglijnen van den Staat in België vindt men tegenwoordig rijtuigen van de 8de klasse voor dames die alleen reizen. Volgens de Insurance Record zouden vele levensver- zekerings-m aatschappijen in de City aanbiedingen hebben aangenomen wegens een kolossale verzekering op het leven van Keizerin Eugénie. De risico zal onder Fransche en Fran- 6che en Engelsche maatschappijen worden verdeeld. De som beloopt 200,000. Men verneemt, dat de jeugdige Koning van Grie kenland ernstig voornemens is afstand van een troon te doen die onder zijn voeten dreigt weg te zinken, waartoe de kwestie van het afbreken der vestingwerken van Corfu niet weinig bijdraagt. De reis van den heer van Sponnek Daar Kopenhagen, moet geen ander doel gehad hebben, dan om den Koning de netelige positie, waarin zijn zoon zich bevindt, duidelijk te maken. Luidens berigten uit Kopenhagen heeft de Minister van Finantiën in den Rijksraad verklaard, dat de nieuwe leening van 10 millioen ook voor rekening van Holstein moet worden aangegaan. Van New-York wordt gemeld, dat zekere David Web- sterwonende le Albanyeen n ieuwe wijze van opligtery heeft uitgevonden, Hij schreef namelijk aan verscheidene post-dirceteuren een brief, waarin hy hun meldde, dat zy bij hem nagemaakte muntbil letten van één dollar konden verkrijgen tegen betaling van 30 dollars voor de honderd. //De nabootsing, schreef hy, is zoo getrouw, dat ze niet van de echte te herkennen zijn ik zal u ééD tot proef zen denwanneer gij mij één dollar overzendt, of honderd in dien gij mij 30 dollars zendt." Zeer vele personen namen de proef en verzochten om één billet ter inzage. Het billet werd door iedereen als uitmun tend bevonden;, er was letterlijk geen verschil van een echt te zien. Alle personen bestelden daarop honderd en meer stuks en zonden het bedrag van 30 of meer dollars. Het duurde eenige weken en de valsche billetten waren nog niet ontvangen. Eindelijk kwam de zaak uit. Een eerlijke post- dierecteur deed aangifte van YVebsters brief. Webster werd gearresteerd en thaus bleek het, dat het als proef gezonden muntbillet echt eu niet valsch was, doch dat hij de later gezonden gelden had verduisterd. Men moest Webster echter loslaten, want valsche billetten had hij niet vervaardigden voor opligterij was geen enkele getuigedaar n atuurlijk niemand van de bestellers van valsche billetten zich durfde kenbaar maken. Webster heeft op die wijze meer dan 8600 dollars bijeengegaard. OFFIClEELNlfitlWi. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag den 24sten December 1863, 's namiddags ten twee uur. Onderwerpen 1°. Benoeming van een gemeente-ontvanger. 2°. Benoeming van ambtenaren bij de active dienst der plaat selijke belastingen. 3°. Adres van J. J. Bouman Wed. H. Hoogenstraaten Dz., of om in het genot gesteld te worden der wedde van haren overleden echtgenootover de maan den November en December, of wel ter bekoming eener gratificatie. 4°. Adres van J. van Leeuwen c. s., daartoe strekkende dat de brug over) de Middelste gracht door een breedere worde vervangen. 5°. Adres van D. Veilbrief Jr. om vergunning tot het maken eener lozing van vuil water uit zijn fabriek aan de Koepoortsgracht in de gemetselde kanalen langs de Ruïne. 6°. Adres van S. J. C. Affourtit, Wed. F. C. A. Asselenom teruggave van betaalde plaat selijke directe belastingen. Advertenllén. Bij de Gereformeerde Ge meente Onderst KruisNieu wen Rijnzal de fóerstc Kersdag en vervolgens de Godsdienstoefening geregeld gehouden worden door den hierstaanden Leeraar A. VAN DEN OEVER. heeft aangekregen, versche gespeende Engelsche, Zeeuwsche en Texelsche OES TERS Dieuwe WINTERZALM en verder eene partij groote vette Engelsche SPROT, AARDAKERS en KASTANJES a 16 Cents de 5 ons; Puike Chiuesche GEM BER a 80 Cents de 5 ons en bij de Pot 70 Cents de 6 ons; Japansche SOYA f 1.20 per flesch; echte CITROEN- PUNCH f 1.20 en f 1.40 per flesch; CITROENSAP f 1.Cura<jaosche LI MOENSAP 60 Cents per flesch. Het stoomschip BORDEAUX, Kapt. ACHENBACH, vertrekt naar Bordeaux Zaturdag 12 December 1863. Deze afvaart correspondeert met de Mailbootdie van Bordeaux naar Brazilië en La Plata vertrekt. Goederen voor PernambucoBakia, RioMontevideo en Buenos-Ayres word en te Rotterdam met directe cognossementen aangenomen. Nadere inlichtingen hy SMITH C». te Rotterdam. Des morgen» om negen uur is te verkrijgen het Handelsblad en de Haarlcmsche Courant tegen drie vierde van den gewonen prijs. Adres Bureau Leidsch Dagblad. j r r v .3 -o u Het Kerkgebouw der Hervormden te Maasdam, reeds in het jaar 1427 gesticht, verkeert nu in een beklagenswaarriigen toestand. Het oude en bouwvallige gebouw moet voor het grootste gedeelte afgebrokenen dan belangrijk gewijzigd weder hersteld worden. Daar de Kerk zelve bijna geene fondsen bezit, worden er van alle zyden gelden ingezameld om te voorzien in de zoo dringende behoeften. Vati H. M. de Koninginne Moeder werd ons reeds een prachtig geschenk als prijs in onze verloting toegezonden; van verschillende leden van de Vorstelijke familie worden prijzen verwacht, en van vele belangstellenden in den lande zijn die reeds ontvangen. Helpt ons nu, Landgenootendie in deze dagen zoo dikwijls den naam der heerlijkheid „Maasdam" op uwe lippen hebt genomen, in het bereikeD van dit Christelijk doel, door ons pryzen toe te zenden en loten te nemen. Mevr. KLUIT. Maasdam, c). Dordrecht, December 1863 Mevr. VAN WISSELINGH. De Heer A. W. SYTHOFF heeft welwillend zicb heiast met het in ontvangst nemen en verzenden der geschenken, bestemd als prijzen voor de loterij, en tevens loten verkrijghaai gesteld a f 1,het lot.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3