Donderdag 24 December. N°. 1180. Licae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, eu franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- raera Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. tedere regel meer I 5 Cts. iïekendiuakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 8 u. 59 ra.; 6 u. 9 9 8 ra.; naar Haar era en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgenaderd de Zoudag 5 u.; vau Amsterdam Heerebijt.naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. ipostbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sraurgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Qost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, i «n 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—-4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op bet Raadhuis, eiken werkdag van 'sraurgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnseu, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijneeu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. VttQ Zegel, Registratie dagelijks van 8 —4; vau de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. UITHOOFDE VAN HET KERSFEEST ZAL VRIJDAG EN ZATURDAG AVOND DIT BLAD NIET WORDEN UITGEGEVEN. Bimieniandsch INieuws. Z. M. heeft benoemd tot vice-president van het Prov. gerechtshof in Zuid-Holland Jhr. Mr. P. J. Elout van Soe- terwouderaadsheer in dat Hof. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Deurne c. a. P. A. van de Mortel en bij de administratie van het Kroondomein tot commies den heer J. Kloet en tot adjunct-commies den heer J. H. A. Verheys. Wij vernemen, dat de heer Mr. H. C. J. Hoog zijn betrekking als buitengewoon lid der Gedep. Staten vau Zuid- Holland heeft nedergelegd. Gedurende dezen winter zullen de localen der kazer nen in de verschillende garnizoensplaatsen verwarmd worden zijnde door het Departement van Oorlog de vereischte gel den tot het aankoopen van brandstoffen enz. beschikbaar gesteld. Van het instructie-bataillon te Kampen zullen in de volgende week naar de verschillende infaaterie-regementen vertrekken een 30tal korporaals-titulair, ten einde daarbij in den effectiven graad van korporaal optetreden. Het landgoed de Kruisberg, in de onmiddellijke na bijheid der gemeente Hoog-Keppel gelegen hetwelk door het Rijk is aangekocht om te dienen tot een gevangenis voor jeugdige veroordeeldenzal in het laatst van deze maand worden aanbesteed ten einde het woonhuis interigten tot een woning voor den kommandant, met bijbouwing van de loka len voor gevangenis. Naar men verneemt, zal een en ander in den loop van het aanstaande jaar betrokken worden en zal er dan een brigade maréchaussée's gestationneerd worden tot het onderhoud der discipline. Men verneemt, dat de quaestie tusschen Dr. Wap en den kunstdraaijer Milo, die, in plaats van voorwerpen te vervaardigen uit den eeuwen ouden eiken tronkdie op de tentoonstelling van oudheden te Delft was geëxposeerd deze gemakshalve uit een kersenstam van later eeuwen had ver vaardigd eerstdaags te Delft voor het kantongerecht zal be handeld worden. Een andere quaestie komt nu ook op het tapijt, Door den beer Raedt van Oldenbarneveld was aan de sub-commissie te 's Hage voor de tentoonstelling afgestaan een in was ge= boetseerd borstbeeld van Johan van Oldenbarneveld. Dit borstbeeld werd geëxposeerd in een der vitrines en door de hoofdcommissie ongeschonden teruggegeven aan de Haagsche vtib-commissiewelke het deed terugbezorgen bij den heer Raedt door een derden persoondie de onhandigheid had het te laten vallen en te breken. Nu eischt de heer Raedt van de hoofd-commissie een schadeloosstelling van f 2000. Aan den Gemeenteraad van Gouda is ingediend het navolgend adres, geteekend door 174 industrieelen «De ondergeteekendengebruikers van gas en petroleum, vragen bij dezen eerbiediglijk en dringend aan den Edel Achtbaren Raad dezer gemeente, terug te willen komen op het laatst genomen Raadsbesluitinhoudende een afwijzende beschikking op het adres der Gas-Maatschappijdaar, naar hun bescheiden oordeelde voorstellen dier Maatschappij zoo zeer in het algemeen belang zijn zoowel voor de gemeente als voor de ondergeteekenden dat zij hopen en vertrouwen dat de Raad het waarachtige belang der inwoners zijner ge meente niet uit het oog zal verliezen. Redenenwaarom wq verzoeken het contract met 15 jaren te willen verlengen op zulke conditiën die de Gas-Maatschappij kan aannemen, om het gas aan de ondergeteekenden te kunnen leveren voor 15 cents per kub. el." - In de zitting van den Gemeenteraad van 's Graven hage van 11. Dingsdag is medegedeeld, dat, na gedaan on derzoek gebleken isdat de Groote- of St. Jacobstoren zich in volmaakt goeden toestand bevindt en geen vrees hoege naamd daaromtrent behoeft te bestaan. Te Middelburg is aanbesteed het maken van een ijze ren draaibrug te Sluishii, die door de heeren D. A. Schret- len en Comp. alhier voor de som van 33,590 gulden aan- nomen is. Jhr. W. B. van den Santheuvel te Dordrecht vierde Dingsdag het zeldzaam voorrecht van een 50jarige dienst als Rijks ambtenaar. Van 22 Décember 1813 tot 15 October 1860 was hij aldaar ontvanger der registratie en domeinen en sedert tot nu toe bewaarder der hypotheken en van het kadaster. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond te half 7 uur worden ten tooneele ge voerd de groote opéra Faust.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1