Büitenlandsch Nieuws. Geveilde Perccelen. op tie 8ste aigemeene vergadering van de Vereeniging van en voor Nederlandsche industrieelenden 2den dezer te 's Hage gehouden, blijkt," dat uit Engeland een kleine lading ge droogd vleesch is ingevoerdwaarvan een inkomend recht van f 8 per 100 pond is geheven, dat dit vleesch kenne- lijk afkomstig was van wild, daar het zeer kort, vezelig en kort vau draad isdat bij het tarief op wild wordt gehe ven een recht van 5 pCt. van de waardeen dat derhalve de waarde stellende op 40 cents per kilo waarvoor het in Engeland verkrijgbaar is, dat vleesch met de transport-kos ten hier te lande 43 cents zou gelden terwijl het nu on geveer 50 cents kost. 1 Onlangs hebben eenige ingezetenen van Middelburg het voornemen opgevat om zich het lot der blinden in Zee land aantetrekken. Dit plan heeft veel bijval gevonden en de jaarlijksche bijdragen beloopen zooveeldat de commis sie in de gelegenheid is gesteld haar arbeid aantevangen. Aan 5 blinden, die zich aanmelden, zal onderwijs worden gegeven in het lezenaan 3 in het vlechten van manden aan 2 yrouwen in het breijen en aan een derde vrouw, die breijen kanzal werk worden verschaft. Den 11 den Januarij aanstaande zullen de lessen aan de Fransche handel- en industrieschool te Enschedé worden ge opend. Om geplaatst te worden zijrv de vereischten dat men den ouderdom van 12 jaren heeft bereikt, bekend is met de gronden der Nederlandsche taal, niet onervaren in de Vaderlandsche en Aigemeene geschiedenis, vooral vaardig cijfert met geheele getallen, gewone en tiendeelige breuken. Die onmiddellijk op de tweede klasse wil geplaatst worden moet behalve met het genoemde bekend zijn met de begin selen der stel- en meetkunde, alsmede met de Fransche en Engelsche taal. Te Zuidwolde is een kleine luchtballon gevondenen welke, blijkens een daaraan gehecht briefje, te Londen was opgelaten. De prijs van f 100,000 in de 252ste staatsloterij is dezer dagen op een heel lot ten deel gevallen aan een der voornaamste handelfirma's te Rotterdam. Uit '8 Hage wordt berigt, dat de toren van de Groote of St. Jacobskerk, waaraan gedurende eenige jaren herstel lingen worden verrigt en waarop thans een groote ijzeren spits is geplaatst, zoodat men hoop had, dat in het volgend jaar het werk voltooid zou zijnvan boven tot onderen geheel gescheurd zou zijnten gevolge van de zwaarte van het aangebragt ijzerwerkwaardoor men gedwongen zou zijn den geheelen toren aftebreken. Woensdag is aan her strand te Haamstede aangespoeld een fleschwaarin zich bevond een papier, op hetwelk het volgende stond geschreven: «Engelsch kanaal. Aan boord van het schip Anna en Sophia bevinden zich de onderofficie ren de Thomas, van der Dussen Speenhof, van Kaathoven Wolff, Werdmuller, van Meurs en verdere passagiers in een goeden welstand." Te Embden in Oost-Friesland is aangebragt een En gelsche visscherssloepwaarin zich slechts 3 knapen bevonden van 13, 15 en 17 jaren, zijnde kinderen van den kapi tein die met de 4 mande equipage uitmakendetijdens den storm den dood in de goiven vond. Te Rijnsaterwoude is in den avond van 30 Novem ber 11. ontvreemd een zilveren horologie met porceleinen plaat en gladde wijzers, in een losse gladde zilveren kast, waarin een etiquelte van den horologiemaker A. van der Waag al hier. Aan dit horologie was bevestigd een zilveren ketting van 4 strengen met 2 tonnetjes en 2 signetten. De heer officier van Justitie alhier verzoekt daarvan opsporing, aanhouding en berigt. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Ellecom de kandidaat W. Vliegenthartte Aalst Ds. J. A. ten Bokkel Huinink te Oud-Alblas en te Bodegraven Ds. P. A. van Toorenenbergen te Barneveld. Ds. H. E. Faure aan de Kaapstad heeft het beroep naar de Hervormde gemeente te Bergschenhoek aangenomen en voor de beroepen naar Beekbergen en Wolfaartsdijk be dankt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 46°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 mir 44°. Zondag morgen te 5 uur 44°, te 8 uur 44°, te 12 uur 45®, 's namiddags te 4 uur 44°, te 5 uur 44°, te 8 uur 44°, 's avonds te 10 uur 43°. Maaudag mor gen te 5 uur 44°, te 8 uur 46°, 's middags te 12 uur 46°, te 4 uur 42°. De jongste berigten uit Petersburg deelen het besluit des Keizers medewaarbij wordt bevolen om al de rege- menten kavallerie van de garde en 2 8 regementen kavallcrie van de linie op voet van oorlog te brengen. Volgens berigten uit Berlijn hebben de Oostenrijksche en Pruissische regeringen ook een dépêche aan het Deensehe kabinet gezondenwaarin verklaard wordt dat zij de suc cessie vau Koning Christiaan alleen zullen erkennen onder voorwaardedat hij stipt de verbindtenissen nakomtdie hij in 185 2 heeft op zich genomen. Dienovereenkomstig wordtnaar luid dier berigtenge vorderd dat zoowel Sleeswijk als Holstein een bijzonder be stuur zal erlangen; dat elk der Hertogdommen zijn Minis terie zal hebben dat deze Ministeriën alleen verantwoordelijk zullen zijn aan den Koning er. in overeenstemming met de Stenden der Hertogdommende binnenlandsche aangelegen heden en die van wetgevenden aard zullen regelen. Er zouden dus drie Ministeriën zijn: een voor het eigen lijke Koningrijk, een voor Holstein en Lauenburg en een voor Sleeswijk. Deze drie Ministeriën zouden een gemeen- scbappelijken band hebben in de aigemeene constitutie, die de gelijkheid van rechten van alle deelen der monarchie tot grondslag zou hebben. Voorts zouden verscheidene waarbor gen gegeven moeten worden ten gunste der Duitsche natio naliteit en instellingen in de Hertogdommen. Het zoo veel besproken adres is in de Pruissische Ka mer met 207 tegen 107 stemmen aangenomen. Charlotte Patti die zich te Parijs bevindt, heeft zich bij Rossini en Meijerbeer doen hooren. Beide verklaren nog nimmer een zoo buitengewone vocalisatie te hebben gehoord. Meijerbeer arrangeert voor haar het fluittrio uit de Noord ster en Rossini schrijft variatiën op het finaal rondo van de Cenerentola. Men heeft haar reeds veel schitterende aanbie dingen gedaan zoo bijv. door den heer Pasdeloup 4000 fr. om in een zijner concerten te zingen, door een Spaansch bankier 5 000 fr. om op een soirée zich te doen hooren. De heer Ullman heeft echter al die aanbiedingen van de hand gewezenmaar daarentegen de uitnoodiging aangenomen om haar te doen zingen in het concert van het conservatoire. Voor eenigeu tijd werd door alle Engelsche bladen ver meld dat het parlementslid Disraeli door een rijke Joodsche dame tot erfgenaam was benoemd. Haar testamentdat thans geopend is, geeft als reden daarvoor aan: dat zij billijkte en bewonderde de bemoeijingen van dien Staatsmanom de kinderen Israels te-verdedigen. De erfenis is alles behalve te verachten. Zij bedraagt 40,000 in baar geld en even zooveel in vaste goederen. In de vorige week had er op de North Eastern Rail way een ongeluk plaats, welligt tot nu toe eenig in de geschiedenis der Engelsche spoorwegen. Ten 7 uur 15 min. vertrok van Leeds een passagierstreinzij vervolgde zonder eenig ongeval haren weg tot het station Capmanthorpe. De ochtend was zeer duister. Naauwelijks had de trein het laatst genoemde station verlaten, of de conducteur, die op den eersten wagen was gezetengevoelde plotseling een gewel digen schok. In een oogenblik had bij zich naar het portier begeven, toen hij door een nog veel geweldiger schok ter neder werd geworpen. Ter naauwernood was hij opgestaan of hij kon zich overtuigen dat een achttal wagens van het voorste gedeelte van den trein was losgeraakt en dat zij als het ware hals over kop van een heuvel, van ongeveer 15 voet hoogte, waren afgetuimeld. Kermen en angstkreten, welke van alle zijden werden geslaakt, deden maar al te zeer een ernstig ongeluk vermoeden. De uitkomst was intusschen bo- en aller verwachting. Niemand had dit ongeluk met den dood moeten bekoopengeen der passagiers was ernstig gekwetst. - De gehoudene verkooping ten overstaan van den no taris A. van Leeuwen, den 19den dezer, in het Logement den Burg alhier, van

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2