Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. dom eü mitsdien het onderwerp van burgerlijke overeenkomst kan uitmaken. Verder wordt bij dit middel aangevoerd, dat het Hof heeft geschonden art. 254 der gemeentewet, door dat artikel niet toepasselijk te oordeelen op de verpachting van een zoodanig veerrecht, als waarvan in casu de rede is. Beide middelen werdennamens den verweerder, bestre den door den heer advocaat Mr. G. M. van der Linden. De advocaat-generaal Mr. Gregory zal in deze zaak nader con clusie nemen. Vrijdag morgen werd het stoffelijk overschot van Mr. P. Buyskes, vroeger officier en president der arr.-rechtbank enz. alhier, laatstelijk vice-president van het Prov. Gerechts hof in Zuid-Holland, naar zijn laatste rustplaats te 's Hage gebragt. De burgemeester van Leiden, Mr. D. Tieboel Sie- genbeek, die meer dan 30 jaren lang in den overledene een trouw vriend bezat, stond ook aan de geopende groeve, te midden van den eenige hier te lande aanwezigen zoon (de beide anderen bevinden zich in de Oost-Indiën of op de te rugreis) de schoonzoon, eenige bloedverwanten ambtgenoo- ten in het Hof en een aantal vrienden. Kon het anders, of de overgebleven oudste vriend moest lucht geven aan het liefdevolmaar ook door droefheid overstelpt hart in be woordingen, die gelijk altijd welsprekend en indrukwekkend zijnwanneer zij uit zulk een hart opklimmen en voortvloei- jenWel was het verschil groot in levenservaring, als men let op de wederwaardighedendie de overleden vriend in zoo ruime mate ondervond en waarvoor de overgebleven vriend werd behoedmaar werd niet daardoor de band inniger en duurzamer en kon de levenservaring van den een tot voor lichting en heiliging des anderen worden, of wederkeerig het medegevoel de deelneming aan het lijden te hartelijker doen zijn Aan dat graf werd niet geveinsdmaar wat daar gesproken werd vond weerklank in het gemoed van die Buys kes kenden want de overledene bezat bij een opgeruimd en vriendelijk karakter, een hart voor ernst gestemd en voor ware godsdienst ontvankelijk. Die hem oordeelde was de Heer. Vrijdag voormiddag zijn Zr. Ms. stoomschepen Prin ses lAmalia en het Metalenkruis van de reede van Texel naar t zee vertrokkenter opvolging hunner bestemming naar Ned. Oost-Indië. Men verneemt, dat de eerste Java-koffijveiling van 1864 zal gehouden worden in medio Maart en bestaan uit omstreeks tachtig duizend balen. De Gemeenteraad van Utrecht heeft tot controleur der opgerigte Stadsbank van Leening benoemd Mr. M. G. van Hengelaar. In een vereenigde vergadering van den kerkeraad kerkvoogden en Dotabelen der Herv. gemeente te Dalfsen is ingekomen een brief van de heeren J. H. Graaf van Rech- teren Limpurg en G. W. baron van Dedemwaarbij zij hun afscheid nemen van de Nederlandscbe Hervormde kerk. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Harderwijk Ds. J. F. van Dijk te Overschie, met algemeene stemmen. Aangenomen het beroep naar de Hervormde gemeente te Berkel en Rodenrijs door Ds. W. H. Krijt, theol. doctor en predikant te Hardenberg. Door den kerkeraad der Waalsche gemeente te Gro ningen is uit het bevorens vermelde drietal beroepen Ds. F. H. Gagnebin te Amsterdam. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeente te Kolijnsplaat Ds. J. Alting, predikant te Schildwolde. Donderdag avond is te Katwijk aan Zee aangespoeld een flesch bevattende het volgende briefje: //Anna en Sophia. Kruisende op de hoogte van de Gallooper. Alles wel aan boord. 8 Dec. 63. De onderoff. van 't Detach." Aan Bernardus Versluis, schipper, wonende in de Rijn straat alhier, is door het bevoegd gezag toestemming verleend tot het houden eener collecte binnen deze gemeente, op Dings- dag den 22sten dezer en volgende dagen, tot tegemoetko ming in de bij hem geleden schade door het zinken van zijn vaartuig nabij Schiedam op 19 November 11. Onze stadgenoot J. J. Sleijser heeft weder een proef geleverd van kleurendruk, vervaardigd in zijn steendrukkerij, bestaande in een almanak voor 1864 op de wijze van een aanplakbord met 's Konings wapen in het frontespice en een middenstuk, z'rspelende op handel, nijverheid en kunst. De gedachtezoowel als de uitvoeringdoen zijn steendrukkerij eer aan en geeft hem aanspraak op de begunstiging zijner stadgenootendie niet elders behoeven te bestellen wat bin- nen Leiden zeer goed kan worden vervaardigd. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij. dag des namiddags te 5 uur 37®, des avonds te 8 uur 35°, te 10 uur 33°. Zaturdag morgen te 5 uur 44°, te 8 uur 45°, te 12 uur 48®, 's namiddags te 4 uur 46°. Volgens berigten uit Turin heeft de proclamatie van het Venetiaansche comité, waarbij aan de bevolking in Ve- netie te kennen wordt gegeven, dat het oogenblik van han delen spoedig komen zalin genoemd gewest een groote agitatie veroorzaakt en een levendige hoop bij de bevolking doen ontstaan. Volgens de Patrie is de republiek van Nicaragua met het gouvernement van Washington in onderhandeling over het afstaan van de landengte van Panama. Dezer dagen werd te St. Nazaire een vijftigjarig man Onmiddellijk begaf de vrouw zich tot den commissaris van politie, die nog in tijds aan het spoorwegstation de koopster der nalatenschap wist aantehouden en de drie hou ten beenen te onderzoekendoch daarin was geen geldook was geen dier voorwerpen met leder bekleed. Hierna werd het bekenddat de goede zuster haren broeder had laten begraven met het zoo zeer begeerde houten been. Onverwijld werd de opgraving van het lijk verzocht en de vergunning daartoe verleend. Den volgenden morgen ten acht uur haalde men het met leder bekleede vierde been uit de doodkist en 1 daarin ontdekte de commissaris van politie een goed ver borgen geheime bewaarplaats, 1080 fr. in goud bevattende. Van het overige geld, in den brief genoemd, was niets te vin den en daar deze reeds voor twee jaar werd geschreven houdt men het er voor, dat de overledene nu en dan ge noodzaakt is geweest zijn ambulante kas aantespreken. De gehoudene verkooping ten overstaan van den no taris P. Muller, den 18den dezer, in het Logement den Burg alhier, van: Twee partijen Weiland, gelegen in den Boterhuispolder gemeente Leiderdorp, ter grootte van 3 bunders, 41 roeden en 10 ellen. Kooper L. Winkel, koopman te Alphen, voor f 6,500. N°. 2 tot en met 9 ziju niet in veiling gebragt. N°. 10 is niet afgeslagen. Drie partijen Weiland, gelegen in de Cronesteinschen pol der, gemeente Soeterwoude, ter grootte van 3 bunders, 72 roeden en 20 ellen. Kooper S. Beltbouwman onder Stomp- wijk, voor f 7,535. Gecombineerd, vier partijen Weiland, gelegen buiten de Wittepoort, gemeente Soeterwoude, ter grootte van 7 bunders, 61 roeden en 60 ellen. Kooper P. van der Meer voor f 16,200. Gecombineerdtwee partijen Weilandgelegen in den Bosch- huizerpolder, gemeente Soeterwoudeter grootte van 4 bun ders en 22 roeden. Kooper J. van Mannekus onder Soeter woude voor f 6,020. Eene partij Weiland, gelegen in twee stukken in den Groo- ten Westeindschen polder, gemeente Stompwijk, ter grootte van 3 bunders, 99 roeden en 99 ellen. Kooper Jhr. C. A. L. Gevers te 's Hage voor f 5,25 0. Drie partijen Weiland, gelegen in den Rietpolder, gemeente Stompwijk, ter grootte vau 3 bunders, 43 roeden en 50 el len. Kooper J. J. Dykman te Voorschoten voor f 3,500. i boekhouder bij een der handelshuizen aldaar, in zijn kamer dood gevonden. Die man had een houten been. Eenige da gen na de begrafenis verkocht zijn zuster, die van Nantes was gekomende kleederenmeubelen enz. van den over- ledene, en daaronder bevonden zich drie houten beeneu, welke hij steeds in voorraad bezat. Na de verkooping las de zuster de door haren broeder nagelaten papieren door, en hoe groot was hare ontsteltenistoen zij een brief vond twee jaar oud, en waarin stond: //In mijn met leder bekleed houten been en onder mijne papieren zal, als men goed zoekt, een som van 5000 francs gevonden worden."

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2