N°. 1176. Zaturdag 19 December. A°. I Binnenlandse!) Nieuws. 1 i ,1' LEIDSCI1 DAGBLAD. *&-> rii >exe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost rooi' Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie raaauden Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën i-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, rx«.- welijks- en doodberigten van 1-4 regels f0.9<>. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen genootschappen 5 Cts. - Zegelrecht 35 Cu. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 n. 59 m.; 6 it, 9 m.; 9 n. 8 ra.; naar Haarem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zoudag 6 u.; van Amsterdam (Bee re bijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: '9 morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 rn. 's namiddags. Oost-Iodisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur '3 av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra, *v. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaaudag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie aan Fabricage des ZaturJags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 2 uur. - De Gemeente-Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1. uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, van 8 l uur en vau 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Uit naam des Konings heeft HD. adjudant en secre tins, de majoor Mansfeldt, den heer J. Jongeneel te Kou dekerk aan den Rhijnen aan den heer Francken's Ko nings dank betuigd voor de aanbieding van de photographi- sche afbeelding der eerepoort, welke, aan Oranje en Neder land gewijd, bij gelegenheid der gedachtenisviering van Neêr- lands verlossing, op den I7den November 11. te Koudekerk was opgerigt. Aanstaanden Maandag zal door den heer vau Nispen tot Pannerden in het Hotel Paulez aan de leden van de Eerste Kamer en eenige genoodigden een diner worden aan geboden. Dingsdag zal door den heer Mr. J. A. Philipse, voor zitter van de Eerste Kamer, aan leden dier Kamer en op dienzelfden dag ook door den heer de Brauw aan andere leden dier Kamer een diner worden aangeboden. Wij zijn in staat de verklaring medetedeelen welke de heer van Lijnden heeft afgegeven ten gevolge van hetgeen in de Tweede Kamer der Staten-Generaal op Maandag den 14den dezer tusschen hem en den Minister van Buitenland- sche Zaken is voorgevallen. Verklaring. Ter wegneming van het misverstand gerezen tengevolge der woorden door mij gebezigd in de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 14 dezer, ver klaar ik ondergeteekendedat ik, door de waarheidsliefde van den Minister van Buitenlandsche Zaken in twijfel te heb ben getrokken alvorens de zaak in geschil door dezen was op gehelderd en voldoende bewijzen door mij waren bijgebragt, aanleiding heb gegeven tot grievendie ik wensch wegte- nemen door de verklaring dat beleediging van het karakter van den Minister bij het bezigen van die woorden niet heeft gelegen in mijne bedoeling, en de opvatting derzelve als zoodanig waartoe zij tot mijn leedwezen schijnen aanleiding te hebben gegeven derhalve onjuist geweest is. 's Gravenbage, 16 Dec. 1863. (Was get.) van Lijnden. - De Tweede Kamer der Staten-Generaal zalwanneer geen buitengewone omstandigheden vroegere oproeping mog- ten noodzakelijk inaken waarschijnlijk eerst op 16 of 16 Fe bruary aanstaande bijeenkomen. Een 200tal societeits- en koffijhuishoudersbierslijters en tappers te 's Hertogenbosch, hebben zich tot den Minister van Finantiën gewend, met het verzoek, dat de accijns op het bier worde afgeschaftalthans niet worde verhoogd. Donderdag heeft te 's Hage aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken de aanbesteding plaats gehad van de levering van kantoorbehoeften voor de administratie der Staats spoorwegen in twee perceelen. Daafvoor waren vier inschrij- vingsbilletten ingekomenzijnde de minste voor het 1ste perceel de heer J. Smulders te 's Hage voor 34^ pCt. be neden tariefsprijs en voor het 2de perceelde Wed. Lager en Zoon te 's Hage voor 27T'ö8ff pCt. beneden tariefsprijs. Woensdag namiddag overleed te Rotterdam na een smartvol doch geduldig lijden van slechts 5 dagenin den ouderdom van 5 8 jaren, de dichter L. van den Broek. Dingsdag overleed te Wageningen Karei Heij in den ouderdom van 82 jaren wiens moeder nog in leven is en met Mei aanstaande 100 jaren oud wordt, terwijl zij by het gebruik van al hare zintuigen nog een zeer goede gezond heid geniet. - In het begin der maand Januarij van het volgende jaar zal bij de arr.-rechtbank te Haarlem worden behandeld de zaak van Simon Fongers, vroeger zaakwaarnemer, wo nende aldaar, thans voortvlugtig. Hij is nu door het O. M. gedagvaard wegens vier opligtingeualthans pogingingeu tot opligtingdoor ingevolge eene in het Handels- en Effec tenblad geplaatste advertentie, op een bedriegelijke wijze aan vier verschillende personen aanzienlijke sommen gelds te hebben afhandig gemaakt of gepoogd dit te doenonder het valsche voorgeven van in betrekking te staan tot eenige hooggeplaatste ambtenaren in de residentie en daardoor in staat te zijn aan hen een landsbetrekking te bezorgen. On derscheidene getuigen zijn in deze zaak gedagvaard en met de grootste belangstelling ziet men den afloop dezer vervol ging tegemoet. Van het Nieuwediep wordt berigtdat aldaar eerst Woensdag 11. de loods van het barkschip Anna Sophia uit Londen is teruggekeerd en als het ware door een ieder met belangstelling en vreugde verwelkomd. Zijn verhaal van den woedenden storm en van de hooge golven is ijzingwekkend maar hij is daarbij onuitputtelijk in lof omtrent de bedaard heid en vastberadenheid van kapitein Hoekstra en de deug- zaamheid van het schip en de tuigagiewaaraan aller behoud

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1