VERLOTING Eva ngelie-Prediking ten behoeve der Kerk te Maasdam. LOTERIJ ZONDER NIETEN. Buitenlandsch Nieuws. Adverlentiên. Christelijke Belanden. Kiesvereeniging Vaderland en Oranje. wijders, krachtens art. 109 der Gemeentewet, het bedrag van den zakelijken borgtogt, door den nieuw te benoemen gemeente-ontvanger te stellen, bepaald op f 37,000 en na langdurige beraadslagingen met 12 tegen 8 stemmen besloten de betrekking van gemeente-ontvanger en die van hoofdont vanger der plaatselijke accijusen te vereenigen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 45°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 uur 43°. Donderdag morgen te 5 uur 42°, te 8 uur 43°, te 12 uur 46°, 's namiddags te 4 uur 44°. collectie photografische portretten wenscht te bezittenbij ad vertentie aan de dames hem haar portret te zenden. Die het schoonst portret zendt, zal een fraai geschenk ontvangen. OFFICIEEL NIEUWS». De Fransche, Nederlandsche en Saksische gezanten te Londenbenevens lord en lady Palmerston en vele andere hooge personen hebben Zondag het middagmaal gebruikt ten huize van den Oostenrijkschen ambassadeur. Te Hamburg werd dezer dagen een bedelaar gearres teerd in wiens zakken menbehalve eenige worstenruim 20 Pruissische thalers vond. Bij een huiszoeking in zijn wo ning, die uit een kelder bestond, vond men een staatsschuld brief van 1000 mark banko, hypotheekbewijzen ter waarde van 4000 mark en nog 537 mark aan gereed geld. De rijke bedelaar, die zich door zijne buitengewone gierigheid onder scheidde, is voorloopig in hechtenis gehouden om zich over het bezit van dat vermogen te verantwoorden. De heer Ernest Rénan is benoemd tot president van de Keizerlijke Maatschappij van Fransche oudheidkundigen te i Parijs. Aan de Nederlandsche ambassade te Parijs wordt ver zekerd, dat hel kabinet van Gravenhage het besluit heeft genomenom voor alsnog in Japan bij de tot hiertoe door Nederland aangenomen afwachtende houding te blijven vol harden en in elk geval geen deel te nemen aan de maat regelen, waarmede het Japansche gouvernement wordt be dreigd van den kant van FrankrijkEngeland en Noord- Amerika. De Engelsche bladen zijn opgevuld met verhalen over den worstelstrijd tusschen de boksers Heenan en Kingom een inzet van 2000, die door King werd behaaldeven wel niet zonder dat hij vreesselijk verminkt was. Heenan heeft het bijna met zijn leven moeten bekoopen. In een New-Yorsch blad verzocht een heer, die een Burgerlijke Stand van Leidenvan 5 tot en met 16 December 1863. Bevallen: H. C. Brüning, geb. Mense, Z. L. den Os, geb. Zirkzee, Z. - J. van Nieuwenhovengeb. Sprin ger, D. - M. M. Vavier, geb. Susan, Z. - P. C. Tege laar, geb. Haasbeek, Z. - J. van der Zeeuw, geb. van Helden, Z. J. C. van der Linden, geb. BereudsenD. J. M. varrDuuren, geb. Middeldorp, D. - W. J. Boursse Wils, geb. Holtius, Z. - E. van Straatengeb. Casteelen Z. en D. tweel. - C. E. van der Mark, geb. van Goudriaan Z. - M. Stikkelman, geb. Luit, D. - C. Neuteboom, geb. van der Klerk, Z. - S. C. Bolderdijk, geb. Lardé, D. S. Laven Z. A. vau Duurengeb. Meurs, Z. - E. Pie- kaar, geb. ArkeveldZ. - J. Verver, geb. van Polanen Z. J. W. Wijtenburg, geb. Zwaanenburg, D. J. Geen jaar, geb. Berg, Z. J. Taverne, geb. Gaudau Z. J. Stouten, geb. van de Wetering, Z. - M. P. van der Steen, geb. Schild, D. - C. Visser, geb. van Heusden, Z. - H. T. Bos, geb. Slallinga, Z. - A. Overveld D. - S. Flandrijn geb. Wassenburg, Z. - E. Flamangeb. Zwarts, D. - C. M. Bronkhuijzengeb. Wassenaar, D. - E. de Beer, geb. van der Stok, D. - J. Sirachgeb. Wassenaar, Z. E. M. Poppgeb. Somerwil, D. - T. Nieuwerkerkgeb. El lens, Z. - M. C. van der Weijdengeb. NievaartZ. - C. Opdendrees Z. Gehuwd: C. Bonte jm. met H. Eswilder jd. A. Ser iier jm. met M. S. van Wijk jd. - H. C. van Snick jm. met J. M. Stafteu jd. - J. J. Lezwijn Wedn. met M. van der Spreeuw jd. J. van der Putten jm. met M. W. van der Heijden jd. - J. J. Kanbier Wedn, met T. Voorden dag Wed. Overleden: A. A. Schmier, geb. van Wensen, 7 3 j.- K. J. Kantebeen 39 j. - J. van der Kleij Z. 9 m. P. van Beek bijna 44 j. H. van den Berg Z. 2 j. 1 m. T. Molkenboer 67 j. B. Breetveld 67 j. M. van Leeu wen 26 j. A. Paardekooper 28 j. C. Laterveer D. ruim 2 j. - M. Uding 58 j. - M. C. Laman Z. ruim 7 m. Het BESTUUR der Ver- É&JPI>MEr eeniging tot voordurende ondersteuning der nagela ten betrekkingen van verongelukte Vis- schers der Reederijen te Katwijk a/Z en Noordwijk a/Z betuigt bij deze haren dank aan allen die op gisteren bij het inzamelen der giftentot een bedrag van f 1416,88, getoond hebben be lang te stellen in den droevigen ramp die de ongelukkige Weduwen en Weezen van Katwijk a/Z bij den jongsten storm getroffen heeft. Namens het Bestuur SAMUEL LE POOLEVoorzitter. A. VAN DRIEL, Secretaris. Leiden, 17 December 1863. V E 11 E E N I G I N G VOOK op ZONDAG 20 December 1863, des avonds ten zes ure, door Ds. W. OSTI Pred. te Delfshaven. ZAAL, Noordeinde Naar aanleiding van de herstemming, die plaats zal hebben op Dingsdag 22 December a. s., wordt aan de Kiezers herinnerd, dat door de Kiesver eeniging VADERLAND EN ORANJE als Candidaten voor het Lidmaatschap van den Gemeenteraad zijn aanbevolen de Heeren Wit briefje) J. SCHELTEMA. Blaauw briefje) Mr. H. C. J. HOOG. Namens het Bestuur der Kiesvereeniging P. L. TICHLER, 1°. Voorzitter. KNEPPELHOUT VAN STERRENBURGSecretaris. Ledien 16 December 1863. Het Kerkgebouw der Hervormden te Maasdam, reeds in het jaar 1427 gesticht, verkeert nu in een beklagenswaardigen toestand. Het oude en bouwvallige gebouw moet voor het grootste gedeelte afgebroken, en dan belangrijk gewijzigd, weder hersteld worden. Daar de Kerk zelve bijna geene fondsen bezit, worden er van alle zijden gelden ingezameld om te voorzien in de zoo dringende behoeften. Van H. M. de Koninginne Moeder werd ons reeds een prachtig geschenk als prijs in onze verloting toegezonden; van verschillende leden van de Vorstelijke familie worden prijzen verwacht, en van vele belangstellenden in den lande zijn die reeds ontvangen. Helpt ons nu, Landgenooten die in deze dagen zoo dikwijls den naam der heerlijkheid - Maasdam'' op uwe lippen hebt genomen, in bet bereiken van dit Christelijk doel, door ons prijzen toe te zenden en loten te nemen. Mevr. KLUIT. Maasdam, cl. Dordrecht, Dec. 1863. Mevr. VAN WISSEL1NGH. De Heer A. W. SYTHOFF heeft welwillend zich heiast met het in ontvangst nemen en verzenden der geschenkenbestemd als prijzen voor de loterijen tevens loten verkrijgbaar gesteld a 1,— het lot.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3