N°. 1174. Donderdag 17 December. Binneulandsch Nieuws. XL, bij den provincialen staf: aan den kolonel L. Sweemer plaatselijken kommandant der l3te kl. te 's Bosch. Regement veld-artillerie; aan den luitenant-kolonel A. C. W. L. J. F. Kellner kommandant van het korps; dat van XXX in XXXV, aan de generaals-majoor G. baron van der Duijn van Maas dam, adjudant van Z. M. in buitengewone dienst en C. H. Happé, bevelhebber, respectivelijk in de 1ste en 6de mili- taire-afdeeling. iV v *V ti>- V ..-V .V y DSCH Dege Courant verechynt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koat voor I.eiden ƒ1.95, en franco per po«t ƒ2.80 in de drie maaudeu. Afzonderlijke Nora- raer» Vijf Cent». Prij* dor Adverteutiën 1-6 regel» 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Uekendinakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Ctp. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 8 n».; 9 u, 8 ra.; naar Haar era en Arasterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 ra.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochteuds 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam Heerebij t) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbus ligt ia gen aan de Lakeuhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-fndisohe Landpost. Over Sontharapton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Toiegranf dagelijks van 8 uur's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te Li uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 unr. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In - en Uitgaande Rechten en Acoijnsso dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelyks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Harlingen Mr. J. Minnema Buma, burgemeester der ge meente Franeker en advocaat aldaar; tot controleurs der dir. bel., in- en uitg. reehten en ace. te Oirschot H. E. Antink waarnemend controleur aldaar; te Alphen C. J. C. van de Ven, waarnemend controleur aldaar; te Druten K. W. Ver- schooft', waarnemend controleur aldaar; te Bedum H. P. van der Tak, waarn. contr. aldaar en tot adj.-comm. bij het De partement van Finantiën F. C. Kist te Arnhem. Naar men mededeelt, heeft Maandag avond Jhr. Mr. P. van der Maesen de Sombreff den Koning verzocht, hem als Minister van Buitenlandsche Zaken te ontslaaD. Onderscheidene namen van opvolgers worden genoemd o. a. de heer Mr. P. I. A. M. van der Does de Willebois, Commissaris des Konings in de provincie Limburg. Wat daar van zijzal later moeten blijken. De Noord-Brabanter, gewag makende van hetzelfde gerucht, voegt daarbijdat de heer van der Maesen de Sombreff alsdan zou worden benoemd tot Commissaris des Konings in het hertogdom Limburg. In de avondzitting der Tweede Kamer van Dingsdag is het wetsontwerp tot afschaffing van den accijns op de brandstoffen met 65 tegen 6 stemmen en dat tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd met 49 tegen 11 stem men aangenomen. - De vergadering is daarna tot nadere bijeenroeping gescheiden. De Hooge Raad heeft in de zitting van Dingsdag vernietigd het arrest van het Provinciaal Gerechtshof in Gel derland in zake van den Minister van Finantiën tegen den landbouwer en rijtuigverhuurder P. J. Kemmeling te Lobithen ten principale den Minister niet ontvankelijk ver klaard in zijne voorziening in cassatie. - Aan de hierna vermelde generaals, hoofd- en verdere officieren is magtiging verleend omovereenkomstig het be paalde bij Kon. besluit van den 19 November 1844 N°. 46het cijfer in het daarbij bedoeld vroeger aan hen uit gereikt onderscheidingsteeken te doen verwisselen, als: dat van XL in XLVaan den generaal-majoor M. baron van Geen, adjudant van Z. M., in buitengewone dienstbevel hebber in de 2de militaire afdeeling, dat van XXXV in - De Vereeniging der Hollandsche bierbrouwers heeft zich bij request gewend tot den Minister van Finautiënmet ver zoek, dat het bier deele in het voorrecht van den azijn, waarmede het zoolang één middel heeft uitgemaakt, en worde ontheven van alle belasting, doch zoo daartegen onoverko melijke bezwaren bestaan dat dan in het wetsontwerp de accijns in plaats van op f 7 niet hooger worde voorgedra gen dan op f 3 per 100 Nederl. ponden meel, een bedrag, waarop het tegenwoordige belastingcijfer nitkomt. De verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Eindhoven, noodza kelijk geworden door het overlijden van Mr. A. A. J. Mey- link, zal geschieden op Dingsdag 5 Januarij aanstaande, en zoo een herstemming noodig is, zal deze plaats hebben op Dingsdag 19 Januarij daaraanvolgende. Aanstaanden Vrijdag des morgens te 10 uur zal op de burgerlijke begraafplaats te 's Hage de ter aardebestelling plaats hebben van het stoffelijk overschot van wijlen den heer Mr. P. Buyskes. De 8poorweglijn Roozendaal-Bergen-op-Zoom zal den 22sten dezer worden geopend. De Gemeenteraad van Vlissingen heeft besloten, om voortaan alle gemeentewerken zoo in materialen als in dag- loonenaantebesteden en daarvan alleen kleine dagelijksche reparatiën uittesluiten. Een amendementom werken beneden f 300 onder eigen beheer te laten, was vooraf verworpen. De voorzitter heeft echter geweigerd het genomen besluit uit te voeren en zijn voornemen te kennen gegeven om het aan Gedeputeerde Staten of aan den Koning ter vernietiging voor te dragen. - In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de opéra comique le Songe d'une nuit d'été, voorafgegaan' door de eomédie le» Projets de ma Taute.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1