Magnetisme. Landgenooten HOUTVERKOOPING Tweede Ramp te Katwijk aan Zee. Buitenlandsch Nieuws. Adverlen Liën. te bovendat zij tot een buitengewone inzameling de toe- vlugt moe3t nemen. Dit zou misschien niet noodig zijn ge worden als het bedrag der jaarlijksche bijdragen zoo groot was geweest, als men kon hopen. Wij ingezetenen van Lei den hebben door den hevigen storm betrekkelijk zeer weinig schade geleden. Zijn onze woningen gespaard en heeft de ramp ons niet gedeerd, wij mogen daarvoor dankbaar en blijde zijnmaar ook weenende met de weenenden zij onze hand gereed mildelijk bijtedragen tot leniging van den nood en hebben wij wat overig gehad om het Oranjefeest te vieren och, dat op het altaar der liefdadigheid brandende offers roo- ken mogen, die welgevallig zijn in het oog van den Koning der Koningen en die getuigendat wij onzen Koning Wil lem III willen navolgendie waar nood heerscht met raad en daad ter hulpe snelt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 45°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 uur 43°. Dingsdag morgen te 5 uur 44°, te 8 uur 89°, te 12 uur 48°, 's namiddags te 4 uur 45°. Te Bonn zijn voor den winter-cursus ingeschreven 864 studenten, als in de letteren en philosophie 317, R. C. theologie 221, rechtgeleerdheid 135, geneeskunde 135 en Evang. theologie 5 6. Buitendien worden de collegiën bezocht door 17 hospitanten en 28 niet ingeschreven pharmacenten zoodat het gezamenlijk aantal hoorders daardoor klimt tot 90 9. Woensdag heeft Keizer Napoleon te Compiègue ge jaagd. De hertog de Mornylord Cowley, de ridder Nigra en de hertog de Fernandino namen aan de jagt deel. Er werden 1193 stuks wild geschoten, waaronder 143 door den Keizer. De Nation meldt, dat de Engelsche regering aan den Koning van Denemarken eenige oorlogschepen heeft aange boden om hem te beschermen tegen een eventuële volks beweging. De Koning heeft dit aanbod van de hand gewezen. Ten huize van den juwelier W. BooreN°. 59 Strand te Londen, is Vrijdag nacht een belangrijke diefstal gepleegd, zonder dat er iets van is bemerkt of tot dusver door de j policie ontdekt; voor de aanhouding der dieven is een be looning van 200 uitgeloofd. De tentoonstelling van vee te Londen is 11. Vrijdag gesloten, na 5 dagen voor het publiek opengesteld te zijn geweest; iu dien tijd is zij door ruim 100,000 personen bezocht tegen den toegangsprijs van 1 sh., makende dus 60,000 (f 720,000). Zaturdag namiddag is van de werf bij Blackwall te water gebragt het stoomoorlogschip Minotaur; dit kolossale schip wordt bekleed met 5^ duims ijzeren platen, zal 50 stukken van zwaar caliber voeren en heeft bij ruim 400 voet lengte, 5 9 v. 4 d. breedte en 41 v. 6 d. diepte, een in houd van 6 812 ton. Woensdag 11. is op den spoorweg tusschen Ledbury en Great Malvern zeer nabij een tunnel een groote massa rotsgrond van den naburigen heuvel afgegledendoch zon der ongelukken te veroorzakengedurende verscheiden uren was de weg voor de daar passerende treinen geblokkeerd. Voor de vele blijken van belangstel ling, bij de bevalling zijner echtgenoote ondervonden, betuigt de ondergeteekende, ook namens haar, zijnen innigen dank. J. VAN LOGHEM. Leiden, 15 December 1863. Toen ik onlangs het voorregt genoot den dag te herdenken, waarop 50 jaar geleden door de toenmalige Regering mij het onderhoud en de dagelijksche verzorging der gemeente-uurwerken werd opgedragen was de belangstelling welke mij van ons hooggeacht Gemeente-Bestuur te beurt viel, groot en vereerend. Echter mogt ik mij ook verblijden in menigen gelukwensch van deze en gene stadge noot, waarvoor ik bij deze openlijk mijnen dank betuig. C. T. MEYLAN. Letden 15 December. op de Hofstede VEE NENBURG, onder Lisse, op Dingsdag den 29sten Decem ber 1863 des voor middags ten 10 ure, van eene aanzienlijke i partij extra zwaar Essche, Elzen, Eiken en Berken HAK HOUT, staande op j struikbenevens eenige koopen TAK- KEBOSSEN enz.; te beginnen op het Duinnabij den straatweg. Het Hout J kan gemakkelijk zoo te water als te j land worden vervoerd. Betaaldag 25 j Julij 1864. Nadere informatiën op de Plaats en ten Kantore van den Notaris D. J. VAN STOCKUMte Lme. Op advies of onder toezigt van des patients Geneeskundige bestaat dagelijks gelegenheid tot het raadplegen van JE SS»C®MrW^^.]M[E$UELiESSizoowel hier als elders. Brievenof toezendingen van gedragen lijfgoedom inlichtingengeschie den franco aan W. SCHRODER, Magnetiseur. Gedempte Burgwal, 18, te 's Gravenhage. De Vereeniging tot voordurende ondersteuning der nagelatene betrekkingen van verongelukte Visschers der Reederijen te Katwijk a/Z en Noordwijk a/Z ontving heden wederom het treurig berigt van het verongelukken der Bom schuit Katwijk*» Welzijn", Stuurman LEEN HAASNOOT. De zeilmast en ander scheepstuig van deze Bomschuit is te Egmond aan Zee aangedreven, en de bemanning, bestaande uit 8 personen, waarvan 5 gehuwden, 1 brood winner van zijne moeder en 2 zor.en van den stuurmanis bij deze ramp omgekomenachterlatende 6 weduwen en 14 kinderen. De vereeniging heeft alzoo te verzorgen 23 weduwen en 59 weezen. Nogmaals roepen wij uwe helpende liefdewaarvan wij aanvankelijk reeds de milde blijken ontvangen mogtendringend in. Stelt onze verwachting niet te leur, maar verblijdt ods met rijke gaven, opdat wij in staat gesteld wor den de treurende weduwen en de hulpbehoevende weezendie met het hoofd des gezins alles hebben verloren, van het hoogst noodige tot levenson derhoud te voorzien. Namens de Vereeniging, Mr. S. LE POOLE. Ds. J. H. MARON1ER. Met dankzegging ontvangen bij Ds. Maronier van N. N. f 5.van N. N. te Utrecht 2 Coup. zamen f 5.94; bij den Heer Eigeman van M. F. en H. te Amsterdam 4 Coup, a f 17.60, f 70.van W. F. een Coup, a f 3.96; en van Amsterdam per aang. br. 14 Dec. f 20.bij den Heer de Sain van G. f 10.van L. f 1.van F. f 0.50; van N. N. te Rotterdam 4 Coup. zamen f 17.32; en bij den Heer van Driel van N. 2 Coup, a 1.48^-, f 2.97 en f 2.50. Te zamen139.19. Vorige opgaaf 81.97. f 221.16, Leyden, 15 December 1863. P. G. C. E1GEMAN. Mr. J. G. DE SAIN. A. VAN DRIEL.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3