n°. \m. Dingsdag 15 December. A°f im Binnenlandse!) Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koat voor Leiden f 1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. Afaouderlijke Nore- mers Vijf Cents. 1-6 regels 0.75. 12j Cts. Geboorte-, hu- Prijs der Adverteutiën Iedere regel meer welijks- eu doodberigten van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cis Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 ui.; 6 u. 9 m.; 9 n. 8 ra.; nuar Haar em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leideu (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zoudag 5 u.; van tiusterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbuslig tingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 8 u. eu te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savoads te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke rnaaud. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's ra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te L1 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau tO— 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoaijusen, dagelijks vau 8 1 uur eu van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acuijnson dagelijks van 91 uur en van 36 uur; Tan 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot lsten luit. bij het 5de reg. infanterie den 2den luit. G. A. Plaat van het corps en tot apotheker der 3de klasse bij de geneeskundige dienst der landmagt in de West-Indiën den heer Thijs Risselada, gebo ren te Sneek. Z. M. de Koning zal Dingsdag morgen te 10 uur in een plegtig gehoor ontvangen de leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Bij de beraadslagingen in de Tweede Kamer over de beswooting voor de Hervormde Eeredienst voor 1864 heeft O O de Minister van Justitie Mr. N. Olivier verklaard, //dat niet de Staat invloed moet uitoefenen op de organisatie en in- rigting der Kerk, maar de overtuiging der gemeenteleden moet eeu toestand in het leven roepen welke aau die over tuiging de meest passende toeschijnt. De Regering heeft het voornemen niet partij te trekken voor eenige rigting in de Kerk hoegenaamd; maar dat de kerk zich verder regele, zoo als zij zal meenen dat haar het meest voegt. Het ontwikkeld gemeentelevea moet daarheen leiden en danwannéér het uit de overtuiging der gemeenteleden zeiven ontstaan zal zijn, zal het dieper wortel schieten en meer kracht uitoefenen dan wanneer de Regering het voorschreef." Met leedwezen verneemt men, dat, toen heden Maan dag morgen de zitting van het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holiand (burgerlijke Kamer) door den vice-president, den heer Mr. P. Buijskes, zou geopend wordenhij in de zaal door een toeval zoodanig werd getroffendat men voor zijn behoud vreest. Burgemeester en wethouders van Utrecht hebben ter kennis van de ingezetenen gebragt, dat, gelijk bekend is, de Gemeenteraad op den feestdag van 28 November jl. in een plegtige vergadering besloten heeft, om een adres van hulde en dankbaarheid aan Z. M. deu Koning vasttestellen, welk adres door Burgemeester en Wethouders aan Z. M. den Koning in een plegtige audiëntie is aangebodennadat zich eenige raadsledendie daartoe in de gelegenheid waren aan Burgemeester en Wethouders hadden aangesloten. Burgemeester en wethouders berigten verder, dat de Ko ning, na het adres aangehoord te hebben, daarop hoofdza kelijk het volgende heeft geantwoord: //Mijnheer de Burge meester en verdere leden dezer commissie. Ik stel hoogen prijs op deu stap, die door den Gemeenteraad van Utrecht gedaan wordt en ontvaag met diepe erkentelijkheid de be wijzen van hulde die mij door u, als vertegenwoordigers uwer stad, worden gebragt. Zegt aan uwe ingezetenen en drukt er vooral op, dat ik erkentelijk ben voor de bewijzen van gehechtheid door de iugezeteneu van Utrecht betoond en dat dit, met herinnering aan het gedenkwaardig jaar 1813, voor Mij persoonlijk en al de Leden van het Huis van Oranje, van den oudsten tot den jongsten, een prikkel zal zijn om op den ingeslagen weg voorttegaan eu het belang van het Nederlandsche Volk en van Ons als onafscheidelijk te blijven beschouwen." In de Groningsche Gemeenteraadsvergadering was een amendement voorgesteldstrekkendeom de kermis te doen aanvangen den laatsten Woensdag in Mei eu eindigende den tweeden Donderdag in Junij. De heer van Swinderen zal het amendement ondersteunen en omdat hij in de commissie, bedoeld bij art. 166, tot de minderheid behoord heeft, zijn stem motiveren. Spr. ontkent ten -sterkste, dat het buiten den kring of de roeping van een Gemeenteraad zou liggeu verordeningen te maken waarbij ook de zedelijkheid indirect zoy bevorderd kunnen worden en vindt daarom de verplaatsing der kermis slechts 14 da gen later wenschelijk; maar bovendien is het argument door niets "gestaafd, dat de ingezetenen van Groningen bij dien maatregel van verplaatsing nadeel zouden hebben en het is alzoo minstens uit de lucht gegrepen. Juist in deu door den heer Alberda voorgestelden tijd zijn er geen kermissen en de landbouw kan juist dan het best naar de hoofdstad ko men omdat in deze provincie de hooibouw in het laatst van Mei en begin van Junij nog niet begonnen is. Onbe vooroordeeld moet menmeent hijvoor het amendement stemmen. Wat betreft het beweren van den heer van Hei ningen Bosch, dat het verzoek om verplaatsing zou zijn een bedekte toeleg, om te geraken tot de afschaffing, hiertegen moet Spr. bepaald opkomen. Men vraagt alleen de verplaat sing op duidelijk uiteengezette gronden en Spr. zou tegen zijn geweten bandelen, als hij op de gronden, door verschil lende kerkeraden bijgebragt, niet stemde voor het bedoelde ameudement. De heer van Ittersumaanvankelijk wel geneigd voor het

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1