N°. 1169. Vrijdag 11 December. A°. i&Gsp&i im'UT AO dWi-V* €0 5' P=ÏÏ5 3 U: c. x V jj^ Üe*« Courant versohijut elken dag, de- halve Zon- en Feestdagen, en koat voor Leiden 1.95, en frauco per po9t 2.80 ill de drie maanden. Afzonderlijke Nota men Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/'0.90. Iedere regel meer 15 Cta. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 ('tf. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m-; 9 n. 8 ra.; naar Haar em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligpiaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. '9 namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 45 ra. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 9 namiddags. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur '9 m. tot 9 uur 'sar, Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen ran het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11-1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op bet Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. x Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft den kap.-luit. ter zee J. P. G. Muller, komm. van Zr. Ms. stoomschip Amsterdam, benoemd tot rid der der orde van den Nederlandschen Leeuw. Z. M. heeft met den lsten Januarij aanstaande benoemd tot scheepsklerken bij de Nederlandsche zeemagtH. M. van der Horst; H. C. D. van de Ven; M. C. Hazenberg; W. H. Klaassen; J. C. Kluit; B. Janse; P. Gallas; J. A. Son- nenberg; J. A. Torré en A. Vermeulen; voorts den luit. ter zee 1ste kl., Jhr. J. C. H. Clifford Kocq van Breugel eervol ontheven van het tijdelijk bevel over Zr. Ms. trans portschip de Heldinen dat bevel opgedragen aan den kap.- luit. ter zee P. W. Stort; en den luit. ter zee lste kl. G. Lambert, komm. van Zr. Ms. stoomschip Cycloop, eervol ontheven van het bevel over genoemden bodem en thans dat bevel opgedragen aan den luit. ter zee lste kl. W. K. van Gennep. Z. M. de Koning heeft Woensdag morgen in een pleg- tig gehoor ontvangen een deputatie uit den Gemeenteraad van Utrecht, bestaande uit de heeren burgemeester Kien den baron van Boetselaar, van Pabst, E. W. Kol, de Heus, A. S. van Heugelaar, S. P. Koenen, de Muralt, Jhr. L. Stern, van DielenW. E. Boer en de Graaf, welke depu tatie aan Z. M. de gehechtheid en gelukwenschen heeft over- gebragt ter herinnering aan het 5Ojarig feest van Neerlands onafhankelijkheid en die teTens aan Z. M. een prachtig al bum hepft aangeboden. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal Zaturdag niet plaats hebben. Woensdag is bij den Hoogen Raad behandeld de voor ziening in cassatie van D. M. C. Willekendoor het Hof in Zuid-Holland veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 maandenwegens het zonder opzet doen ontstaan van gevaar voor een spoortrein door op een fluitje een sein te geven gelijk aan dat wat de conducteurs tot vertrek van den trein geven. Adv.-gen. Karseboom heeft geconcludeerd tot verwer ping. Uitspraak 22 dezer. Uit Arnhem wordt gemeld, dat pastoor v. L. voor den rechter-commïssaris aldaar is geroepen, om gehoord te worden op de aanklagt wegens lasterlijke aantijging betref fende de behandeling der zaak van den aartsbisschop Zwij- sen door den officier van justitie te 'sHertogenbosch, geplaatst in het dagblad de Noordbrabanter. Heden Donderdag heeft aan het Depart, van Oorlog de aanbesteding plaats gehad van de levering aan 's R\jks magazijnen van militaire kleeding, uitrusting enz. te Delft, van 2000 wollen dekens voor de hospitaal-dienst verdeeld in vier kavelingen, ieder van 500 stuks volgens model en voorwaarde. Daarvoor waren 7 inschrijvingsbilletten ingeko men. De vier kavelingen werden gegund aan den minsten inschrijver den heer J. Scheltema Jr., alhier, voor de som van f 5,90 per stuk.' Er bestaat vooruitzigt, dat de spoorwegbrug over den IJ8sel in het voorjaar van 1864 voltooid zal zijn; zoolang het stationsgebouwdat ook voor den Staatsspoorweg dienen zalniet in gereedheid iszal de Centraalspoorweg-Maat- schappy te Zwolle een afzonderlijk station oprigten. Men verneemt nader, dat de voor de oprigting der Am- sterdamsche Kanaal-Maatschappij benoodigde gelden verstrekt zijn door middel van //The London and Buenos-Ayres-Bank. De leiding der werkzaamheden zal aan Engelsche ingenieurs worden toevertrouwd. In den Gemeenteraad van Groningen is behandeld een nieuw reglement op het houden der kermis. Onderscheidene kerkeraden hadden bij adres de verplaatsing der kermis ver langd, zoodat zij invalt buiten de Pinksterdagen. De com missie met het onderzoek van die adressen belast, stelde voor de kermis te laten op den bestaanden tijd. De heer Alberda gaf te kennen, dat hij het voornemen had op art. 1 een amendement voortestellen. Hij verklaarde te zijn in beginsel zeer voor het verplaatsen der kermis en dus tegen het door de commissie voorgedragen advies. Spr. verzoekt nogtanshem wel te verstaan. Hij is voor het te genwoordige geen tegenstander van de kermis op zichzelf; maar, was de kermis er niet, hij zou toch ook er niet voor zijn, er een te maken. Zoolang de gelukkige tijd nog niet is aangebroken, waarin men aan het volk, aan den mingegoe- den stand vooral, genoegzame gelegenheid tot billijke genoe gens zal hebben verschaft; zoo lang men niets heeft, om, met het oog op den minder gegoeden standvoor de kermis in de plaats te stellen is ook hij tegen de afschaffing. Het gadeslaan van de uitingen van het publieke leven doet zien dat er behoefte bestaat aan genot, en men zal dat zoeken op

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1