N°. 1165. Maandag 7 December. A0. v* V-,* 'Ia ylfé/V i vis~?„ - <5 LEIDSCH !)ei« Courant verishijnt eiken dag. be- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Lsiden ƒ1.95, eo frauco per post 2.80 in de drie maauden. Afsouderlrjke Nora- ■ert Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'aGravanhage, Oelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; S n. 69 ra.; f u. 9 aas 3 u. 8 m.; naar Haariem eu Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 u.; vau Amsterdam (Beerebijt» uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuivstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Lendpost. Over Southampton, 1 e-i 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur, Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - J8urgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is W spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijuaen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In* en Uitgaande Rechten en AeoijMen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Biniieiilandscli Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Geertruidenberg A. W. de Rooy; tot adjunct-commies by het departement van Finantiënden heer C. E. Last, asp. land meter bij het kadastertot ontvanger der dir. bel. en ace. te 's Gravendeel c. a. Jhr. G. J. M. Bowier te Rosmalen en tot ontvangers der in- en uitgaande rechten te Locht de heer A. J. Tummers te Cabergen in zijne plaats de heer M. G. A. Colenklerk ter provinciale directie der belastin gen te Maastricht en tot majoor-kommandant der dienstd. schutterij te Breda W. A. Sodenkamp, gepensionneerd kap. der artillerie. Meu verneemt, dat Z. M. de Koning den heer Moriz Tedescokoopman te Weenen, heeft beDoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. De Tweede Kamer heeft in hare zitting van Vrijdag 1°. aangenomen met algemeene stemmen de begrooting voor de Staatsspoorwegen voor het volgende jaar, nadat de Mi nister van Binnenl. Zaken omtrent onderscheidene spoorweg- rigtingen de verlangde inlichting had gegeven2°. verwor pen met 39 tegen 23 stemmen een amendement van den heer van Bosse op art. 31 van de begrooting van Marine, welk amendement strekte om de som van f 6000 voor ver hooging van het non-activiteitstractement van de kapiteins en kapitein-luitenants ter zee te doen vervallen en 3°. aan genomen met 37 tegen 25 stemmen, na levendige discussie, Hoofdstuk VI der Staatsbegrooting (Marine). De Minister van Marine heeft tegenover de verwijten van twijfelzucht en onzekerheiddoor verscheidene sprekers ter bestrijding aangevoerdde onzekerheid gestelddie overal in Europa nopens een vast stelsel van Marine bestaat. De Minister heeft verklaard, dat het geenszins zijne bedoeling is om ongepant serde schepen te bouwen. In deze zitting is ingekomen een adres van den heer Stielt jes, eervol ontslagen hoofdingenieur, strekkende om alsnog aan den Minister van Koloniën te verzoeken de overleg ging van de geheele rapporten. Dat adres is naar de com missie van petitie gezonden. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn ter vergadering by eengeroepen tegen aanstaanden Vrijdag den 11 den dezer. Vrijdag 11. heeft de commissie uit het Provinciaal Ge rechtshof van Zuid-Holland een tweede zitting gehouden tot het afnemen van het examen voor de betrekking van kan didaat-notaris. Een voldoend examen is o. a. afgelegd door den heer A. Boele alhier. Vrijdag heeft het Provinciaal Gerechtshof in Z.-Holland, onder voorzitterschap van Mr. J. A. Philipse uitspraak gedaan in de zaak van Catharina Roos en Teunis van der Laan te Zwammerdambeschuldigd van moedwillige brandstichting in een gebouwwaarbij niet te voorzien was dat menschenlevens in gevaar konden worden gebragt. Het Hof heeft de eerste beschuldigden veroordeeld tot 8 jaren tuchthuisstraf en den tweeden beschuldigde vrijgesproken van de hem ten laste ge legde misdaad en zijne dadelijke invrijheidstelling gelast. Te Zutphen overleed Donderdag Mr. A. van Bergen lid der Provinciale Staten van Gelderland en der arrondis- sements rechtbank aldaar. De Gemeenteraad van Arnhem heeft een som van 1000 beschikbaar gesteld, om aan de feestcommissie en de subcommissie, voor den ijver en de onvermoeide pogingen door haar betoond bij de gehoudene feestviering, een feestmaal aantebieden. Uit Rotterdam wordt ons van den 4den dezer ge* meldde storm die gisteren en heden woedde heeft het water wederom tot zulk een hoogte opgevoerddat verschil lende benedenhuizen in de binnenstad geheel geïnundeerd zijn en vele bewoners ze heden middag niet anders kunnen bereiken dan met behulp van roeibooten. Ook aan verschei dene daken van huizen is belangrijke schade aangerigtter wijl men ook spreekt van het verlies van menschenlevens; de berigten van dit laatste loopen evenwel zoo uiteendat het moeijelijk valthet juiste hiervan te melden. Verschil lende binnenlandscbe stoombooten zijn heden niet aangeko men en is ook de telegrafische gemeenschap van hier uit geheel verbroken. De bemanning van een Duitsch schip, dat op de Maas van zijn ankers werd geslagen, is slechts met moeite gered. Van Delftshaven wordt gemeld, dat Vrijdag morgen omstreeks zes uur eenige werklieden der fabriek van de heeren Christie te Schoonderloo wilden beproevenom ran den weg der nieuwe suikerraffinaderij te Schoonderloo met een boot naar hunne fabriek overtestekendaar de weg naar

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1