Tees hier. INWONING ATTENTIE. Nederland en Oranje. Advertenticn. JONGEN of een MEISJE, Kiesvereeniging Grondwet en Koning. Kiesvereeniging Vaderland en Oranje. St. NTCOLAAS-GESCHENKEN. von Finckliefst met bijvoeging van photographie." Zal een of andere vink zich laten verlokken door het zoet gefluit dezer romaneske vogelaarster? Te Genua is het treurig berigt ontvangen dat het al daar te huis behoorend schip Siciliadat naar Amerika be stemd was en 160 passagiers derwaarts overvoerde, nabij een der Kaap Verdische eilanden is verongelukt. Nadere bij zonderheden ontbraken nog, maar vele menschen zijn door die ramp omgekomen. De Engelsche bladen zijn dagelijks opgevuld met ver slagen van het proces van kolonel Crawleywegens het mis handelen van een iuferieur. Het proces getuigt weder in alle opzigten van de excentriciteit der Engelschen. De kosten be- loopen toch niet minder dan 60,000. Meer dan 200 ge tuigen zijn gedagvaard, die allen de reis heen en terug per mail van en naar de Indiën moeten maken. Men verzekert, dat meer dan de helft dezer getuigen, eigenlijk niets kan verklarenmaar natuurlijk gaarne van de gelegenheid heeft gebruik gemaakt om gratis een reisje heen en weder naar het Vaderland te doen. Had men hem willen veroordeelen dan ware het wijzer geweest om Crawley naar de Indiën te zendenten einde daar verhoord te worden. Ten aanzien van de weigering der Engelsche regering om aan het door den Keizer der Franschen voorgeslagen congres deeltenemenleest men in de Times hetgeen volgt: Waarschijnlijk zullen wij van de Fransche natie nu weder scherpe verwijten moeten hoorenzij zal ons toevoegendat wij 's Keizers groote plannen onverschillig en koel bejegenen en onvatbaar zijn voor het groote denkbeeld van een congres, alwaar wrevel en zelfzucht worden ter zijde gesteld en allen het gemeene belang behartigen. Doch dat zal, dunkt ons, een geheel verkeerd oordeel zijn. Welligt beseffen wij veel dieper dan de Fransche natie de waarde van vrede en orde, en hebben wij een nog ernstiger voorstelling van het gewigt eener Europesche raadsvergadering en willen wij ons daarom juist wachten voor het gevaar van een werktuig des vredes te verkeeren ia een aanleiding tot oorlog. Doch de waarheid is eenvoudig dat wij geene menschelijke schranderheid al is het ook van een diplomaten-congres, geleid door de scherp zinnigheid van een Napoleonin staat achten aan de altijd wisselende ontwikkeling der natiën en aan hare gestadig ver anderende behoefte perk en regels te stellen. De toekomst ver zekeren of ook slechts het tegenwoordige regelenis een denkbeeld dat bij ons niet opgaat. Kunnen wij telkens bil lijk en verstandig handelen naar den eisch der omstandig heden, die zich achtereenvolgens in het leven voordoen, dan laten wij den loop der zaken zich zeiven regelenen ver trouwen wij de toekomst toe aan de hoede van de onbekende wetten der menschelijke natuur en aan den onzigtbaren in vloed van hoogere magten. Het is moeijelijk genoeg het le ven van een individu te regelen; stap voor stap bevinden wij, dat het wijzer is, zelfs den gang eener natie aan zich- zelven overtelatenzoo veel ons doenlijk is; den gang der be schaafde wereld te regelen is een nog meer gewaagde en ver antwoordelijke taak, waarvoor wij bedanken. Volgens berigten van Demerary van 6 November 11. schijnt het lang gezochte El Dorado van sir Walter Raleigh eindelijk in den omtrek der strafkolonie Cuyuni ontdekt te zijn, en reeds heeft zich een maatschappij gevormd om de al daar gevonden goudmijnen, oogenscbijulijk de rijkste en de meest toegankelijke ter wereld, te exploiteren. De erst zou op den centenaar 240 korrels goud bevatten, terwijl de Port Philip Compagnie uit dezelfde hoeveelheid erts slechts 20 kor rels trekt. In een fatsoenlijk huisgezinop een gunstig gelegen dorp in Zuid-Holland bestaat dc gelegenheid tot met kost, bediening, het gebruik van vrije en gemeubeleerde zit- en slaapkamer voor een Heer of eene Dame. Brieven francoletters L. M., adres aan het Bureau van dit Blad. Een Predikant in Zuid-Hollandzou gaarne- in zijn gezin ter opvoeding en verzorging geplaatst zien een van fatsoenlijke familie. Brieven franco letter Saan het Bureau van dit Dagblad. Door de Kiesvereeniging GRONDWET EN KONING worden bij de ver kiezing van 8 December a. s. als leden van den Gemeenteraad aanbevolen de Heer D. L. WOLFSONvoor het witte stembillet, en de Heer Mr. F. B. COJSHSTCK LIEFSTLNGvoor het blaauwe stembillet. Namens de Kiesvereeniging voornoemd J. VAN HEUKELOM, Voorzitter. J. LUZAC, Secretaris. Een fatsoenlijk burger JONGMENSCH, van de P. G., zag zich gaarne zoo spoedig mogelijk als Korenmolenaars-knecht ge plaatst. Adres francoonder letter E. aan het Bureau van dit Blad. Een JONGELING, 23 jaren oud, P. G., van burger afkomstsedert eenige jaren in het vak van Kruidenierswaren en Tabak werkzaam en het sorteren en kerven van tabak verstaandewenschte zich zoo spoedig mogelijk geplaatst te zien bij "lieden van dezelfde godsdienst, tegen genot van kost en inwoning; op salaris zal minder gelet worden dan op eene goede behandeling. Verzoeke franco brieven, onder letter A, aan het Bureau Leidsch Dagblad. Door de Kiesvereeniging worden als Candidaten voor het Lidmaatschap van den Gemeenteraadbij de verkiezing op Dingsdag den 8sten December a. t. 1 aanbevolen de Heeren Wit briefje) J. SCHELTEMA. Blaauw briefje) Mr. U. C. «f. HOOG. Namens het Bestuur der Kiesvereeniging s P. L. TICHLER, 1°. Voorzitter. KNEPPELHOUT VAN STERKENBURG, Secretaris. Leyden 2 December 1S63. De Kiezersvereenigiug heeft in hare vergadering van 3 December 1863 tot Candidaten voor Leden van den Gemeenteraad gekozen de Heer J. SCHELTEMA, te stellen op het witte briefje en de Heer Dir. M. H. A. LiSMANite stellen op het blaauwe briefje voor de stemming op 8 December 1863. A. TIELEMANVoorzitter. Mr. J. T. BODEL NIJENHUISSecretaris. E- KOOYKER, Boek- en Papierhandelaar, Nieuwen Rhijn. over de Vischmarkt, heeft de eer zijne Geachte Stadgenooten en Begunstigers te be rigten, dat hij ruim is voorzien van de Niieuwste Kinderwerkjes, en uit Parijs heeft ontvangen eene schoone Collectie Photographfe-Albicms Fantasie Photographle-PIaatjesMicrophoren en Luxe Artikelen waarvoor hij zich beleefdelijk aanbeveelt.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3