A\fMl N°. 1163. Vrijdag 4 December. Binnenlandse!) Nieuws. f - I s iiu A Jose Courant rersehynt eiken dag, be isalve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 Ui de drie maanden Afeonderlijke Non» raer» Vyf Cents. Prijs dar Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regel» 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vat genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 (Ju. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m.s 9 u. S ra.; naer Haar ens eo Arasterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligpiaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen aitgecouderd de Zondag 4 u.; van Amsterdam (Beerebijt; aaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Poatbujligtiagen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddag» te 3 o. 45 m. «avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. s namiddags. - Oost-Iodisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijk»-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des ZaturJags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente- Architect is ts «preken op bet Raadhuis, eiken werkdag vau 's morgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en vau 3 6 uur; der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Betastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—S nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8 4; van de Hypotheken en het Kadaster, vau 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Oost-Zaan J. Brat Pz.; tot ontvanger der dir. belastingen en accynseu te Vriczenveen H. B. Vollenhoven van Daalen thans surnumerair, in plaats van den heer R. D. van Wa- geningen op verzoek eervol ontslagen. Z. M. heeft den heer Mr. J. T. Buys met den lsten Januarij aanstaande voor den tijd van drie jaren op nieuw benoemd tot secretaris van het Collegie voor de Zeevisscherij. Van wege Z. M. den Koning zijn prachtige geschenken aangeboden aan den hoogleeraar J. J. van Oosterzeeaan den (lichter C. G. Withuijs en aan den toondichter J. H. Lubeck. j In de Woensdag gehouden vergadering van den Raad j van State, afdeeling de geschillen van bestuur, is voorlezing gedaan van zes Koninklijke besluitenwaarbij o. a. beslist i», met vernietiging van het besluit van Gedeputeerde Sta- i ten van Zuid-Holland de heer J. Leembrugge te Amster- j dam niet ontvankelijk is verklaard in zijn beroep bij Gede- j puteerde Staten van een besluit van het Hoogheemraadschap van Rijnland, betreffende zijn aanslag in Rijnlands bundergeld. j Daarna zijn behandeld de volgende zaken1°. het beroep var, deu kerkeraad der Hervormde gemeente te Oude-Tonge van een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij vergunning is verleend tot het bouwen eener nieuwe kerk voor de R. K. gemeente aldaar, ter plaatse waar thans de oude kerk staat; rapporteur de staatsraad de Vries. Het i beroep werd toegelicht door den heer advokaat Mr. D. van Weel van Rotterdam; en 2°. het beroep van den kerkeraad der Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeente te Rotterdamvan een besluit van Gedeput. Staten van Zuid- Holland, waarbij, met handhaving van een besluit van den gemeenteraad van Rotterdamverklaard wordt dat er geen bezwaar bestaat tegen den bouw van nog eene R. K. kerk in die gemeente; rapporteur de staatsraad Meeuwssen. Ook in deze werd het beroep door belanghebbenden toegelicht. In de zitting der Tweede Kamer van Woensdag is in gekomen een wetsontwerp tot herziening van de tabel nopens de kiesdistricten. Het Nieuw Dagblad van 's Gravenhage beweert den officieelen tekst van het aan Z. M. den Keizer der Franschen door ons Kabinet gerigt echrjjvente kunnen mededeelen voor zooverre dit het besluit te dier zake betreft; die tekst luidt als volgt: Het Kabinet van den Haag aanvaardt de uitnoodiging van Z. M. den Keizer der Franschen en zal pan het Congres deelnemen indien ook alle de overige Mo gendheden daarop zullen vertegenwoordigd zijn." («Si toute* les autres puissances sont representees au congres.") Waar het nu bekend is, dat onder anderen Engeland reeds stellig geweigerd heeft toetetreden kan men stellen dat onze voorwaardelijke toetreding met een weigering gelijk staat. De arrondissementsrechtbank te Goes heeft tot vervul ling der opengevallen betrekking van kantonrechter te Hulst aanbevolen de HH. Mr. J. W. A. Schneiders van Greiffens- weerdgriffier van het kantongerecht te VlissingenC. E. J. baron van Lijnden, advocaat en schoolopziener te Mid delburg en W. van der Osadvocaat te Vlissingen. Men zegt, dat het ontbrekende kapitaalbenoodigd tot het constitueren der Maatschappij voor het kanaal door Holland op zijn Smalst, gefourneerd is geworden door En- gelsche kapitalisten. Wij vernemen met blijdschap, zegt de Volksvriend, dat de Minister van Financiën heeft bepaald,- dat bij de verpachting der tollen op de Rijkswegenvoortaan geen recht van tapper aan de tolgaarders meer zal worden toegestaan. Slechts diiar, waar de localiteit gebiedend vordertdat men den reiziger de gelegenheid tot eenige ververschingen moet kunnen gevenzal men koffij eu brood mogen verstrekken. Het is ons nog niet gebleken of deze bepaling ook voor sluiswachters geldende is gemaakt. Verkoop van sterken drank is ook daar regelen een verbod daartegen zeker niet min der wenschelijk. Onder de feestelijkheden die Maandag te Scheveniu- gen plaats hadden, mogen wij ook niet onvermeld laten den schoonen optogt van Scheveningsche jongelieden die onder de leiding vau den heer M. Parser plaats had. Een 33tal. jongelingen uit deu deftigen stand hadden zich vereenigd om op gepaste wijze aan het feest van den dag deeltenemen. De stoet begaf zich des morgens het eerst naar het strand op de plek waar Willem I het eerst den voet zette, en hief daar, met begeleiding van muziekuitgevoerd door het mu ziekkorps der jagers, dezelfde psalm aan die bij de steen legging iu het Willemspark werd gezongen. Vervolgens begaven de heeren zich naar den Scheveaing-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1