a°. f N°. 1162. Donderdag 3 December. Binnenlandseli Nieuws. ,-4 .Lx 1 4' V 4 i' LEIOSCH i)e*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- ea Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per p09t 2.80 in de drie maanden, -i Wonderlijke Mom- aters Vijf Cents. Prijs dar Advertentiën 1-6 regels 0.76. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Ilekendinakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 95 CU. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 69 m.; 6 u, 9 V n. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 6 in,; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoouaboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgeiouderd de Zondag 6 u.; van msterdam Heerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Pos t bust igt in gen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags ce 3 u. 46 m. 'tavonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. s namiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. ftijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 'sin. tot 9 uur 'sav. 8poor*reg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdagi van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is t« spreken op het Raadhui», eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur eu vau 36 uur; der In- en Uitgaande Reobten en Acoijasen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Ia de zitting der Tweede Kamer van Dingsdag is in gekomen een missive van de algemeene Kekenkamer van 26 November 11. betrekkelijk een verschil, tusschen dit Staats- collegie en den Minister van Financiën gerezen omtrent de toepassing van art. 5 van de instructie van dat collegie. De Rekenkamer merkt op, dat Z. Exc. de Minister van Finan ciën voortdurend de missives van de Rekenkamer onbeant woord laat. Afschrift van deze missive is ook gezonden aan de Eerste Kamer. In handen gesteld van een commissie be staande uit 5 ledeo de heeren Geertsemavan der Linden Nolthenius, Luyben en Poortman. Het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland heeft he den Woensdag, onder het voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Philipse, een plegtige algemeene vergadering gehou den tot installatie van den heer Mr. J. G. Kist, die dezer dagen tot raadsheer in het Hof benoemd is. Bij deze gele genheid heeft de voorzitter een aanspraak gehouden waarin hij hulde bragt aan den heer de Bordes, die, uithoofde van den wankelenden staat zijner gezondheid, zich genood zaakt heeft gezien zijn eervol ontslag als raadsheer te nemen. De Voorzitter hoopte, dat de rust, die de afgetredene thans zou genietentot zijn volkomen herstel zou leiden. Hij wenscht den nieuw benoemde met de aanvaarding zijner betrekking geluk; hoopte dat hij de banden van welwillendheid en vriend schap die bij het Hof bestondenzou versterkenen gaf de verwachting te kennen, dat de nieuw benoemde, die in de geleerde wereld reeds goed staat aarf&eschrcven op waar dige wijze lang zijn betrekking zou blijven bekleeden. Nadat de heer Kist den voor hem bestemdeu zetel ingenomen en alzoo zijn betrekking aanvaard had heeft hij een kort maar har telijk woord gesproken. De deken van de orde der advocaten, de heer Mr. A. de Pinto, heeft daarop uit naam van de balie geantwoord, waarna de vergadering werd gesloten. In de vorige week is de heer T. J. Stieltjes van Ba tavia te 's Hage aangekomen. Uit de openbaar gemaakte lijsten der ingekomen bij dragen ter oprigting van een nationaal gedenkteeken voor November 1813 blijkt, dat de opbrengst was in de gemeente ter Aar ƒ60, Bodegraven ƒ145,03, Oegstgeest ƒ104,78^, Soetermeer 92,30, Soeterwoude ƒ88,19, Aarlanderveen ƒ150, Noordwijk ƒ68,23^, Katwijk 84,25 Oudshoorn 234,53 Warmond 80, Koudekerk ƒ100, Benthuizen ƒ45,50 Hillegom, Lisse, eu Sassenheim 530,78 Wou- hrugge en Rijnsaterwoude 105,43, Zevenhoven 29,20, Nieuwveen 27,62, Alphen /'188,08i-, Boskoop 101,98 en Alkemade ƒ63,26. Behalve de collecte te Utrecht gehouden voor het fonds ter aanmoediging en oudersteuning van de gewapeude dienst in de Nederlanden, die ruim 1500 heeft opgebragt, is nog voor 700 ingeteekend. De vereeniging voor Christelijk Nationaal schoolonder wijs te Amsterdam heeft uit Rotterdam een bankbillet groot duizend gulden als gift ontvangen. Het bestuur der Chris telijke Normaalschool te Nijmegen ontving ook uit Rotter dam zulk een gift. Te Arnhem heeft Maandag de feestviering volgens het uitgegeven programma plaats gehad. De ingezetenen hebbeu gewedijverd om aan het feest luister bijtezetten door deco- ratiëri en illuminatiën dikwijls op prachtige wijze aangebragt. Eensgezindheid en orde heerschten overal. Bij de parade van het geheele garnizoen en de schutter^ die te 11 uur plaats-had, was de SOjarige gepensioneerde luit.-kolonel van Alderwerelt Houttuyn en nog een 95jarigc veteraan tegenwoordigdie ook deel nam aan den maaltyd op het Stationskoffijhuis. Ten aanzien van hetgeen Maandag aan het strand te Scheveningen door de drie sprekers is voorgedragenwordt ons nog medegedeeld het volgende: Ds. Kraijenbelt herdacht in warme taal de blijde redding nu vijftig jaren geleden, ons aangebragt. Hij rigtte in de eerste plaats het woord tot hendie zich de gebeurtenissen van toen nog levendig herinneren, en vroeg hun of zij zich nog herdachten die bange dagen aan onze verlossing voor afgegaan die vurige beden toen tot God om redding opge zonden maar bovenal de verhooring van die gebeden die blijde geestdrift die toen aller hart bezielde. Ook het jongere geslacht werd door hem in krachtige woorden toegesproken. Hij achtte het niet noodig de gevaren te herinneren waaruit de hand des Almagtigen ons heeft verlost; hij wees op den 18den Januarij 1795, toen de Vorst ons van God gegeven het laatst den voet drukte op het Scheveningsche strand en hoe 18 jaren later op nieuw den dag aanbrakwaa^p

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1