N°. 1154. Dingsdag 24 November A°. 1863 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester vau Hasker- land M. L. van de Woestijne Voerman; van Posterholt H. J. Dupont; van St. Pancras J. Stammers, secretaris dier gemeente; tot raadsheer in het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland Mr. J. G. Kist, thans rechter in de arron- dissements rechtbank te 's Gravenhage; voorts tot ontvanger der dir. belastingen en accijnsen te de Bildt c. a. J. A. C. W. van Lanschot Hubrecht, thans ia dezelfde betrekking te Rauwerd en de ritmeester W. F. C. Hamming van het 3de regement dragonders, op verzoek op non-activiteit ge steld en zulks in afwachting dat nader omtrent hem zal worden beschikt. Naar wij vernemen, zijn de Ministers Donderdag 11., des morgens te 10 uur, bij den Koning ontvangen. Zij heb ben Z. M. hulde gebragt bij gelegenheid van het feest der herstelling van Nederlands onafhankelijkheid. Tot datzelfde doel zijn zij des avonds te 9 uur bij H. M. de Koningin ten gehoore geweest. Zaturdag middag te half drie uur bij Z. K. H. Prins Frederik. - De Minister van Marine zal Vrijdag geen audiëntie verleenen. Naar wij uit een goede bron vernemen waren bij de plegtigbeid van 17 November 11. mede als afgevaardigden tegenwoordig; Barendt Pullers, tegenwoordig burgemeester te Wijk eri Aalburg (Noord-Brabant), de jongste zoon zij ner moeder, destijds weduwe, die onder Napoleon I als Garde d'Honneür werd opgeëischt. Voorts J. J. Groeneveldt, thans burgemeester te Schoonhoven en zijn zoon J. G. J. Groeneveldt, zoon en kleinzoon van Groeneveldt, die in den Franschen tijd met van Berg Eijk het geluk had de Prin ses van Oranje in veiligheid uit Gorinchem te geleiden. - Uit 's Hage wordt berigt, dat de Fransche gezant aldaar Dingsdag 11. op uitdrukkelijken last van Keizer Na poleon heeft gevlagd en geïllumineerd. De Nederlanders, die te Brussel en te Parijs verblijf houdenhebben 11. Dingsdag aldaar onder de leiding van de Nederlandsche gezanten het feest van de bevrijding der Fransche heerschappij gevierd. De strekking van het ingediend wetsontwerp tot ver zekering van den accijns op het zout is om tegentegaan de ontduiking van den accijns, waaraan in sommige plaatsen de zoutzieders zich schuldig makenwaartegen onder de bestaande wettelijke bepalingen niet genoegzaam kan worden gewaakt. Daartoe wordt voorgesteldom in den omtrek van zoutziederijen gelijksoortige bepalingen tegen fraude in wer king te brengen als op de grenzen des Rijks. Waar zich een of meer zoutziederijen bevindenkan de Regering een zekeren omtrek aanwijzenbinnen welken de winkels en andere gebouwen, waarin een nering in veraccijnsd zout wordt uitgeoefendmet de daartoe behoorende panden aan de peiling en het onderzoek der ambtenaren kunnen worden onderworpen. Tot benoeming van een hoogleeraar in de ontleed kunde aan het Athenaeum te Amsterdam is thans door bur gemeester en wethouders een voordragt ingediend, waarop geplaatst zijn: Dr. T. Zaaijer alhier, Dr. W. Berlin, Dr. J. L. Dusseau en Dr. E. H. G. Thijssen te Amsterdam. De aanleg van den spoorweg tusschen Zevenaar en Kleef ondervindt tegenspoed daar de overgang te Griethui zen niet aan de verwachting beantwoordt. De kracht van den stroom tegen de stoomboot verhindert de dadelijke aan sluiting van de rails, waardoor de overtogt zeer wordt be- moeijelijkt. De bekwame en om zijn smaakvolle plannen tot den aanleg van openbare wandelingen en plantsoenen zeer gun stig bekenden architect K. G. Zocher is Woensdag op het onverwachts te Utrecht in den ouderdom van 67 jaren overleden. De arrondissements-rechtbank te Nijmegen heeft 11. Woensdag een elfjarig meisje, ter zake van poging tot ver giftiging harer stiefmoeder, tot opsluiting in een verbeter huis voor den tijd van 10 jaren veroordeeld. In de Ganzenpoortstraat te Goes werd op den heu- gelijken dag van 17 November 11. het 20ste kind in een gezin geboren. De vader werd door tien feestelijk versierde buren vergezeld toen hij aangifte deed van de geboorte op het bureau van den burgerlijken stand. De bewoners dier straat hebben toen nog eens geïllumineerd. In Amsterdam zijn onlangs eenige leden van de gemeene Apostolische gemeente te Hamburg gekom het doel, om haar ook in ons Vaderland te vest' geus hare grondbeginselen bestaat zij uit leden LEID8CH DAGBLAD. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.7S. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va» genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar GravenhageDelft, Schiedam eu Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 mi; 9 u. 8 m.; uaar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u.t de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) uaar Leidendagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Iudische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maaud. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks vau 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te •preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en vap 36 uur; vran 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, DÏDgsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. i)oie Courant verschynt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden Afzonderlijke Nom- mer8 Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1