N°. 1153. Maandag 23 November. A". 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH II I li 1111II i)e*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en I''ee9tdagen, en kost voor f.eiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke hom mers Vijf Cents. Prijs der Advertentieu 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/"0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis Spoortreinen van Leiden naar 'a GravenhageDelft, Schiedam eu Rotterdam te 10 u, 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 ra-; 9 u. 8 m.; uaar Haar'em eu Arasterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 ra.; 3 u. 5 m.; 4 ji. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. s namiddags. Oost-Iaaisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijt» -Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12-1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusea, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester vau de ge meente Maasland A. van Heelbij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt tot apotheker van de 3de kl. den heer Jan Barend Nagelvoort. De beraadslagingen in de Tweede Kamer over de Bankwet zijn Donderdag 11. voortgezet en gevorderd tot en met art. 10. Art. 2 (verlenging voor den tijd van 25 jaren) is na langdurige discussie zonder stemming aangenomen, nadat waren verworpen twee amendementen van den heer Viruly Verbrugge, strekkende om den termijn van 25 jaren tot 10 jaren te beperkenen om deze wet voor den 31 sten Maart 1873 te herzien (het eerste met 37 tegen 23 het tweede met 38 tegen 22 stemmen). De discussie over het nieuw voorgestelde art. ~2 van den heer van Bosse (inlassing eener strafbepaling) is verdaagd tot na afdoening der overige artikelen. Op art. 9 (belegging van het reserve-fonds, casu quo, in pandbrieven van goedgekeurde hypotheek-maatschappijen) werd met 36 tegen 23 stemmen verworpen een amendem. Heemskerk Az., om uittesluiten pandbrieven op goederen buiten 's Lands gelegen. Op art. 10 is een amendement van den heer van Bosse, waartegen de Minister geen bezwaar had, en dat strekt om de Bank te belasten met de kostelooze waarneming van de functie van rijkskassier te Rotterdam en in alle plaatsen waar zij agentschappen vestigt, met 44 tegen 16 stemmen aangenomen. Nopens de ontvangst van den Hoogen Raad der Ne derlanden bij Z. M. vernemen wij nog nader, dat het hoogste rechterlijke collegie, bij het gaan naar en bij de terugkomst van het paleis, met militaire eerbewijzen en het gebruike lijke ceremonieel is begroet en ontvangen. De voorzitter van den Hoogen Raad, de heer Mr. P. de Greve, heeft den Koning, uit naam van het collegie, geluk gewenscht met de viering van het halve eeuwfeest van het herstel vau Neêrlands onafhankelijkheid en de hereeniging van Neder land en Oranje. De Koning heeft zich allerminzaamst met de leden van het collegie onderhouden hun hartelijk dank gezegd voor de gelukwenschendie zij HD. aanboden en hun de verzekering gegeven, dat Z. M. hoogwaardeerde de betuigingen van liefde en trouw van een ligchaamdat aau het hoofd staat der rechterlijke magt in Nederland en dat een der hechtste steunsels en bolwerken uitmaakt van Vrij heid en Onafhankelijkheid. De audientiën van den Minister van Oorlog op Dings- 24 dezer, en die van den Minister van Koloniën op 25 dezer, zullen niet plaats hebben. Bij de hoofdcommissie ter oprigting van een Nationaal 'gedenkteeken is tot nu toe aan giften ingekomen een be drag van f 89,823,00 L. De Minister vau Biunenlandsche Zaken heeft last ge geven, dat aan alle verpleegden in zalen en aan alle ar beiders-, hulpbehoevende en verpleegde huisgezinnen in de Ommerschans 25 Nederl. lood rundvleesch per volle portie in het middag-eten op den 17den dezer zou worden ver strekt ten einde hen ook te doen deelen in de algemeene feestviering van dien dag. Reeds voor drie weken heeft zich te Scheveningen een commissie, bestaande uit de heeren A. E. Maas, F. J. Behr en T. de Jager Gz., gevormd, die haar voornemens aan het geachte, hoofd der gemeente heeft medegedeeld, om, in verband met het feest, zoo eigenaardig als doeltreffend, op 30 November 1838 aldaar gevierd, (zie Staats-Courant van 3 December 1838), ook weder den 30sten November vaD dit jaar de heugelijke gebeurtenis van de terugkomst van den Eersten Willem, eenvoudig maar niet minder har telijk te vieren. Donderdag heeft er weder een bijeenkomst van sommige der aanzienlijksten te Scheveningen plaats ge had waarvan de uitslag wasdat dit jaar de gewigtige gebeurtenis op het strand, op de plaats zelve van 's Vor sten aankomst, plegtig zal worden herdacht. Naar men verneemt, bestaat bij de Smids-vereeniging Vulcaan te 's Gravenhage het voornemen om zich op den 30sten dezer, in plegtigen optogtmet hun banier aan het hoofd, door de residentie naar Scheveningen te begeven, ten einde aldaar feestelijk de aankomst van Willem I te herdenken. Uit 's Hage wordt berigt, dat toen Z. M. 11. Zondag in burgerkleeding zonder Oranjekokarde in het Willems wandeldeeen kleine jongen met den naam van Hem groette.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1