N°. 1146 A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Oexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden, Afzonderlijke Vom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam 'en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 49 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbus!i^tcngen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's uamiddags te 3 u. 45 na. 'suvonds te 8 u. en op de Zondagen, alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Inditohe Laadpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's tu. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ts 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van il1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect i* to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9— S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den kapitein P. A. J. Gosensouvan het 2de regement infanterie, op zijn aanvrage op pensioen gesteld, en het bedrag van dat pensioen bepaald op 1020 's jaarlijks. Door Z. M. zijn bij het wapen der infanterie be noemd bij het 1ste reg., tot lsten luit. de 2de luit. A. J. G. W. von Motz, van het korps; bij het 7de reg., tot kap. van de 3de kl de 1ste luit. H. Hendriksenvan het 3de regement. Bij Kou. besluit ziju benoemd tot „onderwijzers der 3de kl. voor de dienst in N.-I. de hoofdonderwijzers A. F. Hillebrand te Amsterdam en J. F. W. Winterberg te Vee- nendaalmitsgaders de hulponderwijzers: P. van Eisen te 's Hage, A. E. Schreuders te Haarlem J. Bouwhuis te Kam pen en A. den Hamer te IJzendijke. Z. M. heeft ter gelegenheid van de nationale feest viering aan ieder der disciplinair gestraften bij het algemeen depot van discipline te Naarden 3 maanden vermindering van nog te ondergane straftijd] toegestaan; 38 manschappen zullen daardoor op den feestdag (17 dezer) naar hunne corp sen terugkeeren en ruim 100 van de tweede tot de eerste categorie der gestraften overgaan. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in zijn memorie van beantwoording van het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het hoofdstuk voor Binnenlandsche Za ken der Staatsbegrooting voor 1864 te kennen gegeven, dat hij geen uitzigt durft geven op een bepaald tijdstip van indiening van een ontwerp tot wettelijke regeling van het hooger onderwijs; voorts dat een beslissing in de zaak van bet Akademisch Ziekenhuis te Leiden niet lang meer zal achterwege blijven. Z. M. dé Koning heeft bedankt voor de Hoogstden- zelven door een dertigtal der aanzienlijkste jongelieden uit de residentie en door het Delftsche studentenkorps aange boden eerew&chten. Men berigt uit 'sHage, dat het kostuum der afge vaardigden ter bijwoning der plegtigheid van het leggen van den eersten steen voor het in het Willemspark opterig- ten Nationaal Monument, volgens het door de hoofdcom missie uitgedrukt verlangenzal bestaan in geheel zwarte kleeding met 'witten das en een oranjestrik van smal lint op de linkerborst. Dingsdag zal in den Koninklijken Schouwburg te 's Hage een groote galavoorstelling plaats hebben. Het door den heer Spoor (broeder van den acteur) vervaardigde gelegen heids-stuk is getiteldClaudius Civilis en in drie tijdvak ken verdeeld. De directie van ons Nationaal tooneelbe seffende, dat bij zoodanige opvoering de helden van den dag, zijnde de nog overgeblevene krijgers van 1813, die als het ware de ziel van die voorstelling uitmaken, niet mogen ontbreken, zal dan ook bedoelde krijgers, even als zij dit bij de 2 5jarige feestviering van de citadel van Ant werpen deeduitnoodigen die voorstelling op de voor hen bestemde eereplaatsen bijtewonen. Daartoe zal aan de hoofd commissie voor het Nationaal Monument de naamlijst wor den aangevraagd. Men verzekertdat overeenkomstig Zr. Ms. verlangen die plaatsen zich gelijksvloers in de zaal en in het gezigt der vorstelijke loges zullen bevindenzoodat iedereen in de gelegenheid zijn zal hun die tot 's lands bevrijding hebben medegewerkt, te begroeten. Door den Gemeenteraad van Delft is uit de stedelijke kas aan de dd. schutterij een som van ƒ500 geschonken, ten einde daarvoor in de aanstaande week een feestelijke bijeenkomst te houden. De Gemeenteraad van Utrecht heeft in de vorige week een aanvang gemaakt met de sedert eenige maanden ont worpen verordening omtrent het pensioneren der gemeente ambtenaren. Na langdurige beraadslagingen over art. 1 der verordeningwaarbij verschillende bezwaren werden geop perd ten aanzien van een verpligte bijdrage bij het verschil in leeftijd en diensttijd der gemeente-ambtenaren de omschrij ving van de ambtenaren wien een recht van pensioen werd toegekend, enz., werd een motie van orde voorgesteldom de beraadslaging nittestellen waarover de stemmen staakten. De moeijelijkheid aan zulk een wettelijke regeling verbon^ den werd bijna algemeen erkend, zoodat vele raadsleden ook de meening deelden dat het raadzaam was de zaak te laten op den bestaanden voet en elk voorkomend geval te beoordeelen naar de omstandigheden en pensioen te ver nen naar de regelen der Rijkswet. Naar men verneemt is het 6de regement inlfsnterie /V1 - te Bredate Bergen op Zoom en Willemstad gestationeerd -f" Y üj

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1