A°. 1863. Binneiilandsch Nieuws. In de heden gehouden vergadering van den Baad van State, afdeeling voor geschillen van bestuur is voorlezing gedaan van onderscheidene Koninklijken besluiten waarbij o. a. niet ontvankelijk is verklaard het beroep van Dr. T. Zaaqer prorector aan het Anatomisch Kabinet alhier tegen een uitspraak van Gedep. Staten van Zuid-Hollandwaarbij hij voor de dienst der schutterij is aangewezen. De Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben in de zitting van Dingsdag afwijzend beschikt op de aanvrage der gemeente Berkel en Roderijs, wegens tegemoetkoming in de kosten voor de stichting van een schoolgebouw en uit de pro vinciale kas toegezegd een subsidie van f 4000 aan de ge meente Hazerswoude, van f 1000 aan 's Gravendeelvan f 2000 aan Strijen en van ƒ1400 aan Spijkenisse; voorts gewezen van de hand de aanvrage der gemeente Schoonre- woerd om tegemoetkoming in de gewone kosten van lager onderwijs eD aan de gemeente Wijngaarden een jaarlijksche subsidie van f 1000 verleend. Na de vaststelling van eenige wijzigingen van ondergeschikt belang en eenige polderregle menten wordt de gewone najaarsvergadering door den Voor zitter gesloten. In de Maandag gehouden zitting van den Hoogen Raad heeft de advocaat-generaal Karseboom geconcludeerd tot verwerping van het beroep van J. Dekker, door het Hof in Noord-Holland, wegens brandstichting tot de doodstraf ver oordeeld. Uitspraak 24 dezer. Uit 's Hage wordt medegedeelddat tot leden der commissiebelast met het onderzoek naar den toestand der op fabrieken arbeidende kinderendoor den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn benoemd de heeren de Vries Robbé, rijksingenieur, Dr. H. Zeeman te Amsterdam en Dr. J. C. Evers te 's Gravenhage en J. van Heukelomlid en Mr. W. C. D. Olivier, secretaris der Kamer van Koophan del en Fabrieken alhier. Te 's Hertogenbosch is Maandag in den ouderdom van bijna 61 jaren overleden Mr. W. C. van Heurn, president van de arr.-rechtbank aldaar. In de vergadering der letterkundige afdeeling van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen berigtte de heer Janssendat het verzoekdoor de afdeeling aan den heer Gevers van Endegeest gedaan, om den heuvel onder Castri- cum, bekend onder de benaming van huldtooneel, onge schonden te bewarenniet alleen is ingewilligdmaar dat zelfs door dien heer daarop een gedenkteekeu opgerigt is, in den vorm van een hardsteenen naald van geknotten vorm voorzien van de volgende inscriptiën. Op de eene zijde staat Hier werdenvolgens overleveringde graven van Holland en Zeeland als heeren van Kennemerland ingehuldigd; op de tweede zijde: Wandelaar, wil dit gedenkteeken eerbie digen, en op de derde: Door Gevers van Endegeest en zijne vrouw M. J. Deutz van Assendelft opgerigt, 1863. Naar men verzekert, heeft Z. K. H. Prins Frederik den wensch te kennen gegevendat de optogten van fa briek- of andere werklieden, die het voornemen mogten heb ben het feest van 17 November opteluisterengeene belem meringen mogten ondervinden. De werklieden zullen voor de loges van de leden der Koninklijke familie in het Wil lemspark defileren. Naar men verneemt, wordt te's Gravenhage een eere- wacht te paard zamengesteldten einde Z. M. den Koning bij de eerste steenlegging in het Willemspark te begeleiden. De ingezonden plannen en teekeningen voor het op- terigten Nationaal gedenkteeken voor November 1813 zyn te YHage voor een ieder ten toon gesteld. Men verwondert zich over den spoed en de moeitedie de inzenders hebben genomenover de keurigheid en vaak groote zuiverheid der teekeningen en over de uitvoerigheid der toelichting, waar van zij vergezeld gaan. Waarschijnlijk zal de keus der jury zich evenwel tot zeer weinige kunnen bepalen en zal het nog de vraag zijn, of niet in het gekozen ontwerp min of meer belangrijke wijzigingen zullen worden verlangd. Al de toelichtingen en motto's getuigen van het vaderlandslievend hart der ontwerpers. De volksvermakelijkheden, die op 17 dezer, ter heu gelijke herinnering van Neêrlands onafhankelijkheid, in de Maliebaan te 's Hage zullen plaats hebbenzullen bestaan in acrobatische en gymnastische voorstellingen en pantomi mes als ook in tooneel-voorstellingen als 1°. Het dubbel Huishouden, blijspel met zang in twee bedrijven; 2° grillen van een jeugdig echtpaar, blijspel in een bedrii De verpande krijgsliedenblijspel in een bedrijf en metselaar en waterdrager, blijspel in een bedrjjf, ie liEIDSCH DAGBLAD. Oo*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- eu Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden Afxonderlijke 'Nim mer» Vijf Cents. Prijs der Advertentien1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.j 13 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; u. 9 S ii. S m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 43 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. S m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leideudagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. namiddags. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 an 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke raaaud. Rijkt-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeetter en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesauriedagelyks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect i* ta spreken op het Raadhui», eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reobten en Aeoijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1