J. J. SLEIJSER SteendrukkerLangebrug PIANO-ONDERWIJS. Oranje-lied, Wijze: van de Merleton, Buitenlandsch Nieuws. 1813 1863 Huziek-Onderwijzeï' Fransche Overheersching in 1813. De provinciale Staten van Noord-Holland hebben een subsidie van f 50,000 tot de droogmaking van de Legmeer- plassen toegestaan. Het Zeeuwsehe genootschap van wetenschappen heeft tot lid benoemd Dr. R. Fruinhoogleeraar in de Vader- landsche geschiedenis aan de Leidsche Hoogeschool. Bij gelegenheid der viering van hunne 12 ijarig echt- verbindtenis hebben de graaf en de gravin van Limburg Stirum Noordwijk aan de Hervormde gemeente te Noord- wijk-binnen twee zilveren schenkkannen, ten gebruike bij het Avondmaal ten geschenke gegeven. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Berkel en Rodenrijs Ds. C. J. Bryce te AarlanderveenteVeenendaal Ds. H. Bax aan de Vuursche; te Hazerswoude Ds. A. Drost te Ravenswaaijte Ermelo Ds. J. A. ten Bokkel Huinink te Oud-Alblas; te Leusden de kandidaat A. Loetf; te Ke- thel de kandidaat P. van Son te Oosterwolde Ds. H. J. den Boer te Opheusden; te Zuiderwoude de kandidaat W. D. van Leeuwen Boomkamp en te Hollandsche Veld Ds. C. P. van Tooren te Katwijk aan Zee. Ds. C. Clant te Nichtevecht heeft het beroep naar Steenderen en Bronkhorst en Ds. S. Essenius Greef te Assen- delft dat naar Koog aan de Zaan aangenomen. -Ds. G. A. Fijn van Draat te Zwartsluis heeft voor het beroep naar Veen bij Heusden en Ds. W. van den Bij tel te Nunspeet voor dat naar Wolfaartsdijk bedankt. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeente te Scharnegoutum Ds. L. J. Hulst te Ferwerd. Ds. W. Postmus te Wesepe heeft voor het beroep naar Alphen aan den Rijn en Ds. K. Kleinendorst te Bunscho ten voor dat naar Nijeveen bedankt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 3 6°, des avonds te 8 uur 36°, te 10 uur 31°. Zaturdag morgen te 5 uur 44°, te 8 uur 46°, te 12 uur 50°, 's namiddags te 4 uur 47°. Bij de inwijding eener nieuwe Evangelische kerk te Donauwerth in Beijeren hebben de Katholieken aldaar aan die kerk een prachtig geschenk doen toekomen. Naauwelijks was Dingsdag het standbeeld van Napo leon I in het bekende militair kostuum van den eersten Keizer met gelukkig gevolg nedergelaten van de kolom op de Place Vendöme te Parijs of men ving de werkzaamhe den aan, om dat beeld te vervangen door het nieuwe beeld in het kostuum van Romeinsch Keizer, vervaardigd door den heer Thiébault. Des namiddags te half 5 uur staakten men dien arbeid, om hem Woensdag morgen weder optevatten. Te half 2 uur stond het nieuwe beeld op zijn voetstuk. De stoomschepen, die uit Duitsche en Nederlandsche havens vee aanbrengen in Engeland, hebben het volle ge weld van de jongste stormen te doorstaan gehad; verschei den verkeerden in gevaar van te vergaan het is dan ook wel te begrijpen, dat honderde stuks vee van boord zijn ge slagen of in het ruim omgekomen. Uit Lissabon wordt dd. 31 October gemeld, dat de Koning en de Koningin in de maand November zich naar Oporto zouden begeven. In de hoofdstad zou een gedenk- teeken worden opgerigt ter herinnering aan het huwelijk van HH. MM. De Koning had in de polytechnische school prij zen uitgereikt en bij die gelegenheid een indrukwekkende rede gehouden. De koninklijke familie had den 30sten de opera bezochtde stad was voor een gedeelte geïllumineerd. Voor de nieuwe geldleening is te Lissabon een bedrag van 2,850,000 en te Oporto 500,000 ingeschreven zoodat de belanghebbenden slechts een gering gedeelte van hun verlangd bedrag kunnen verkrijgen. Er gaat uit Hongarije een noodkreet op. De verar ming en hulpbehoevendheid in die streken moet een schrik barende hoogte hebben bereikt. Van de drie millioen inwo ners in geldelijken nood is er bijna één millioen Protestan ten wier armoede de grootste schade veroorzaakt aan kerken en scholenwaarvan de kosten voor het grootste gedeelte door de gemeenten worden gedragen. Van de zijde der rege ring, zoowel als door talrijke vereenigingen die tot verzaeh- ting van de dreigende ellende ontstaan zijn worden de ijverigste pogingen gedaan om het ongeluk te verhelpen maar de uitgestrektheid der ellende is zoo grootdat de overwinning met eigene middelen naauwelijks te verwachten is. In verschillende plaatsen van Nederland is men voorne mens daarvoor giften intezamelen. Eenige Amerikaansche Christenentot verschillende kerken behoorende, hebben te Japan een protestantsche ge meente gesticht. Te Jokohama is de noodige grond verkre gen om daarop een kerk en zendelingshuis te bouwen. Een geboren Japannees is lid van de nieuwe gemeente. Amerik. bladen verhalen dat op 9 October het schip Orion in het Welland-Kanaal met de bemanning is in de lucht gevlogenten gevolge van het ontploffen der vaten pe troleum, waaruit de lading bestond; men kon de ongelukki- gen geen redding brengen zoo wegens de steile wanden van het kanaal als doordien de geheele oppervlakte van het water met vlammende petroleum was overdekt, al de schepelingen verdwenen achtereenvolgend in de diepte. Adverlent ion. Voorspoedig bevallen van een Zoon C. C. FANGMAN, geliefde Echtgenoote van Mr. C. A. BOONACKER. Leiden, 6 November 1863. De Ondergeteekende beveelt zich aan ;ot het leveren van TRAHIPARAK- TEN voor de aanstaande illuminatie::. J. E. ZIRKZEE Heerengracht, N°. 822. Beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren van STEENDRUKWERK, zooals: Huwelijks-, Adres- en Visite-kaartjes, Facturen, Nota's, Wissels, Assignatiën, Qtuitantiënenz., enz.; welke smaakvol bewerkt en tegen zeer civiele prijzen worden geleverd. Ook bij Heeren Boekhandelaars beveelt hij zich vriendelijk aan tot het leve ren van PLAATWERK, ook in KLEURENDRUK, zijnde thans daartoe zeer goed ingerigt. Heden verschijnt bij H. J. T. MAT VELD Hoogewoerd alhier, en is bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar van de De Ondergeteekendezich alhier als gevestigd hebbende, beveelt zich als zoo danig ook op grond zijner studiën aan het Leipziger Conservatoriumbeleefde lijk aan. C. M. TIMMERMANS, Apothekersdijk, N°. 26, Dichtregelen van Mej. J. B. SCHEVE, opgedragen aan Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, ten voordeele van het op te rigten Monument. Prijs lO Cent. en Alias: O! daar is een gaatje in! Déze volkszang in warme Echt Hollandsche taalvermeldende de groote daden van ons geliefd Oranjehuis, behoort in aller handen en harten. Prijs 1 Cent.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2