N°. 1141. Zaturdag 7 November A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD. Dese Courant verschynt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en fraueo per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 5 u. 59 m.; t u. 9 9 u. 8 rn.; naar Huar em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. S m. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u.f de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; ven Amsterdam ^Beerebijt; naar Leiden, dagelijks' uitgezonderd de Zondag 2 u. 't namiddags. Postbusligtitigen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 5 u. 45 ra. 'savonds te 8 ii. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. '«namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's rn. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Qemeettteraad, op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect i* te spreken op bet Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselij We Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur eu vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9t uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. jM. heeft den 2den luit. A. A. A. Clignett, van "het 2de reg. inf., in rang en ancieuneteit overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indieen den 2den luit. F. A. de Perponcher, van het wapen der inf. van het leger in O.-I., overgeplaatst bij evengenoemd wapen van het leger hier te Lande en wel bij het 3de reg. Uit de aan de leden der Tweede Kamer rondgedeelde verschillende memoriën van beantwoording der Regering be treffende de Staatsbegrooting voor 1864 blijkt, dat de ont werpen betreffende de personele belasting en wijzigingen van de gemeentewet spoedig zullen worden ingediend. Eerlang zal inkomen het ontwerp op de verhooging van de opbrengst van den suiker-accijns. Bij den Raad van State is in over weging de nieuwe wetgeving op de bieren. Het Ministerie is bereid om mëdetewerken om de nieuwe zegelwet nog vóór 1 Januarij 186 5 in werking te doen treden. - In de zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland van heden Vrijdag heeft de voorzitter medegedeeld dat er is ingekomen nog een adres tot wijziging van art. 1 van het reglement op de uitoefening der jagt in deze provincie. Is ingekomen een voorstel van den heer van Hoogstraten en andere leden der Statenstrekkende om Ged. Staten uit te noodigen een naauwkeurig onderzoek intestellen naar het aantal kinderen in de fabrieken werkzaam enz., alsmede van den stand van het onderwijs dat die kinderen genieten. Zonder beraadslaging zijn met algemeene stemmen aan genomen de voorgestelde wijzigingen in het reglement voor het Hoogheemschap van Rijnland. Hierna zijn de beraadslagingen geopend over de conclusie van het rapport der commissie omtrent het ontwerpreglement voor het Hoogheemraadschap van Voorne. In het berigt nopens de zitting van de Prov. Staten van Zuid-Holland van gisteren (Donderdag) staat, dat van den heer P. F. Hubrecht, berigt is ontvaugenhoudende mededeeling van zijn verlangen om, wegens treurige omstan digheden verschoond te mogen worden van het lidmaatschap enz. De woorden //wegens treurige omstandigheden moeten zijn //wegens drukke werkzaamheden." Op den 17den dezer zal het paleis van Z. M. den Koning des avonds aan den voorgevel zoowel langs de bo gen beneden als langs [de ramen der bovenste verdieping prachtig worden geïllumineerd. Men verneemt, dat aan het paleis van Z. K. H. den Prins van Oranje, behalve een rijke illuminatie aan de zijde van het Voorhout, nog in het Noordeinde langs de gothische galerij zal worden aangebragt de bekende luisterrijke g az-decora tiein denzelfden stijl die Koning Willem II expresselijk daartoe heeft doen vervaardi gen. Met grond verwacht men alzoo dat het Noordeinde een prachtige illuminatie zal aanbieden. Het Delftsche studentenkorps, dat reeds door een aan zienlijke bijdrage voor het Nationaal gedenkteeken zich bij zonder onderscheiden heeftwenschte Z. M. den Koning ook nog een eerewacht te- mogen aanbiedenbij HD. togt naar bet Willemspark te 's Gravenhagetot het op 17 dezer aldaar leggen van den eersten steen voor het gedenkteeken van 1813. Een aantal van 26 studenten heeft zich daar toe reeds gereed gemaakt, en wacht nu 'sKonings, zoo men hoopt, toestemmend antwoord met de grootste belang stelling af. Het Leidsche studentencorps heeft in de vergadering van 4 dezer aangenomen het voorstel, om den dag der 19 November 1813 feestelijk te herdenken, hoewel met geringe meerderheid; het voorstel om den 19den dezer een gecostu- meerden optogt te houden, en daarvoor ƒ300 uit de kas van 't corps toetestaan is verworpen. Verder heeft het op 5 dezer het voorstel, om een dejeuner te geveu op 19 Nov. a. s. en daarvoor een crediet van hoogstens 300 toetestaan aldus geamendeerd aangenomen Het studentencorps zal den 19den dezer een dejeuner gevenzonder dat daarvoor eenige gelden uit 's corps kas zullen worden verleend. De deelnemers zullen zich in feestelijken optogt van de Akademie naar het lokaal waar het dejeuner gehouden wordt begeven. Zaturdag avond zal in den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage worden ten tooneele gevoerd de groote opéra la Favoritevoorafgegaan door de comedie la joie de la Masson. Zondag avond zal in de Koninklijke Hollandsche Schouwburg een| buitengewone voorstelling wor den gegeven. Woensdag avond is er brand ontstaan op timmerwerf aan de tweede woning op den Loosduiascheo/'

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1