N°. 1140. Vrijdag 6 November. A°. 1863. LEIDSCH MGBLAB. Dose Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- tuera Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 8 u. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, .Maandag ochtends 4 u.f de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 li. en te 11 u., 'g namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. èn op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 'sa. tot 9 uur 'sav. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect i* te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van S1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnaea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90.' Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Woerden H. Haat. In de zitting van de provinciale Staten van Zuid- Holland van heden Donderdag heeft de Voorzitter medege deeld dat van den heer P. F. Hubrecht berigt is ontvan genhoudende mededeeling van zijn verlangen om wegens treurige omstandigheden verschoond te mogen worden van het lidmaatschap der commissie, in wier handen was gesteld het ontwerp van wijziging in het reglement op de wegen en voetpaden in Zuid-Holland. Op voorstel van den voor zitter is besloten hierin te berusten en is voort9 door hem als daartoe door, de vergadering gemagtigdter aanvulling der in de commissie ontstane open plaatsbenoemd de heer Hein. Op grond hoofdzakelijk dat, naar het zich liet verwachten, nog verschillende wijzigingen door leden in de openbare vergadering zouden kunnen voorgesteld worden, op evengemeld ontwerp gewijzigd reglement, is door den heer Slingeland het voorstel gedaan om die leden welke nadere wijzigingen mogten verlangen uittenoodigen die door tusschenkomst van Gedeputeerde Staten aan de commissie medetedeelen. Dit voorstel, hetwelk genoegzaam ondersteund is en waarover door geen der leden het woord gevraagd is, is zonder hoof delijke stemming aangenomen. Van de heeren van ïtijckevorsel en anderen is een adres ingediend lot wijziging van het reglement op de uitoefening der jagt in deze provincie. - Is besloten deze zaak te be handelen na afloop der reeds aan de orde gestelde punten. De beraadslaging geopend zijnde over de missive van Ge deputeerde Staten houdende een voorstel betrekkelijk het te verleenen provinciaal subsidie aan de gemeente Zevenhuizen tot het stichten eener school aldaar, is na lengdurige be raadslagingen, met 43 tegen 21 stemmen aangenomen een voorstel van den heer Keijzer om deze zaak alsnog aante- houden en inmiddels aan de gemeente Zevenhuizen een ver deren termijn te vergunnen ten einde een nader plan aan Z. M. voorteleggen tot daar9telling eener school op kleinere schaal. (De zitting duurt voort). In de Dingsdag gehouden zitting van den gemeenteraad te 'sHage, is o. a. ingekomen: 1°. een missive van Dr. A. Vro- lick, houdende mededeeling dat hij zich verpligt vindt tot het nederleggen van het lidmaatschap van den Raad en 2°. mededeeling dat van Jhr. Hooft van Vreeland te Amster dam ten geschenke is ontvangen een van een inscriptie voor ziene vlag, bestemd tot versiering van eene der kerken binnen '8 Gravenhagebij gelegenheid der ophanden zijnde feestvie ring, welke vlag, met toestemming van heeren kerkvoog den, zal worden geplaatst op den toren der Willemskerk. De Commissaris des Konings in de provincie Utrecht heeft bij de opening der najaarsvergadering van de provinciale Staten aan de gebeurtenissen van November 1813 herinnerd. Voor zooveel men nu kan nagaan zal de opbrengst der allerwege in Nederland gehouden collecten en inschrij vingen voor het Nationaal gedenkteeken voor November 1813 gemiddeld 4 a 5 cents in plaats van 15 cents per hoofd bedragen. Naar men verneemt, zullen de bakkersbedienden te 's Gravenhage op Dingsdag, 17 November, een feestelyken optogt houden. De Kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente te Groningen heeft bepaald, dat Zondag 15 November, zijnde de door de Algemeene Synode gewenschte dag, als dank en bededag zal worden gevierd, en Dingsdag 17 November bestemd tot godsdienstige wijding van den feestdag. Donderdag morgen te half 10 uur is te Charlois in de bouwmansschuur van A. Niemantsverdriet een hevige brand uitgebarsten. De rigting en kracht van den wind deden eerst vreezen dat de gansche zijde der straat, waarin de brand was ontstaangroot gevaar zou loopendoch door een kleine verandering in die rigting en door de hulp der brandweer hoopte men het vuur te zullen bedwingenof schoon nog verscheidene woningen werden bedreigd. De kunstschilder W. P. Hoevenaar, lid der Konink lijke Akademie van beeldende kunsten, is te Utrecht in den ouderdom van ruim 5 5 jaren overleden. Te Zutphen overleed in de vorige week plotseling de gepensioneerde kolonel der infanterie, P. C. Frantzmann, kommandeur der orde van de Eikenkroonridder der orde van de Nederlandsche Leeuw en van de Militaire Willems orde, 4de klasse. Hij was vroeger luitenant-kolonel bij het 4de regement infanterie. y-*""-"""""""'"s Men schryft uit HoornJaren lang was, onze 9tad^>' verstoken van een geregelde doorspoeling dec--' riolen", tot - k

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1