Hótel BELLEVDE. MEN VRAAGT TE HUUR, hooren 59 tot de liberale partij. De heer Schultze-Delitrotz werd in twee districten verkozen. Bij gelegenheid van het lOOjarig bestaan zijner druk kerij werd de geheime opperhofboekdrukker Decker te Ber lijn in den adelstand verhevenen heeft een fonds van 2000 th. voor de weduwen en wezen zijner werklieden ge vestigd. Terwijl een dagblad van Valencia het ongeval betreurt dat Nadar en diens reisgenooten met hunnen grooten ballon over komen isvoegt dat blad er bij //Gelukkig zal onze landge noot, de heer Dombondie zijn werkzaamheden in het Ca- banal voortzet, in de maand Januarij vliegende zijn huis verlatenen daardoor den roem zijns lands uitmaken en de Ijverzucht der vreemden wekken." Voor het 1ste en 5de kiesdistrict van Parijs is sprake van de candidatuur der heeren Rénan en Felix Pyat. Het is ech ter niet waarschijnlijkdat die candidaturen zullen slagen. De candidatuur van Prof. Rénan zou alleen kans hebben in het 5de district, waar de heer Julus Favre zulk een groote meerderheid heeft verkregenin het 1ste district echter heeft zich reeds een groot aantal kiezers voor den heer Dufaure verklaard. - Er is sprake van een huwelijk van den graaf van Parijs met de oudste dochter van den hertog van Mont- pensier. De jeugdige infante is eerst 15 jaren oud en van een zeldzame schoonheid. De bemanning van het schoonerschip Theodore heeft dezer dagen op 10 mijlen afstand van de Engelsche kust een fraaijen Newfoundlandschen hond gevonden, drijvende op een stuk wrak hout. Zoodra een boot van het schip het dier naderde sprong het in zee en zwom zijn redders te gemoet, aan welke het de meeste dankbaarheid betoont; deze hond is waarschijnlijk afkomstig van het op 12 September in den Oceaan gezonken schip Cullodenvan Quebec naar Dublin bestemd. Zoodra de equipage de overtuiging kreeg dat het schip niet boven water was te houdenbegaf zij zich ten getale van 36 personen, waaronder de kapitein en diens vrouwbenevens een passagierin de booten en ver gat den hond. Na gedurende twee dagen in de woeste zee rondgedobberd te hebbenwerden de schipbreukelingen op gemerkt door het naar Bristol bestemde schip New-Brun3- wick aan boord liefderijk verzorgd en te Queenstown in het zeemanshuis afgeleverd. L'Opinion Nationale zegt dat de toestand in Syrië zeer ernstig is. 20,000 Arabieren zouden in den Haoran in opstand gekomen zijnen de Engelschen op nieuw hunne kuiperijen hervat hebbenmet het doel om Dsoud Pacha te doen vervangen. Het vraagstuk van de groote haven van Suez is ein delijk beslist. De maatschappij is gemagtigd om Europesche werklieden te gebruiken tegen schadeloosstelling van drie millioen frs. In New-Yersey, Vereenigde Staten, heeft zich een brigade vrijwillige scherpschutters gevormd, die voornemens is een detachement naar Engeland te zendenten einde bij den eerstvolgenden wedstrijd in het schieten bij Wimbledon met Londensche scherpschutters medetedingen. Uit het graafschap Attala wordt het volgende voorval gemeldEen bejaarde damewier echtgenoot en zonen in het leger der Zuidelijken diendenwas juist met het braden van rundvleesch bezig, toen zij het geblaf van een nade renden troep hondendie tot opsporing van rekruten wor den uitgezondenhoorde. Terstond goot zij strychnine over het vleeschde honden kwamen met hunne meesters naderbij de laatsten wierpen het vleesch van de tafel op den grond om er de honden mede te voedende dieren aten het op en 13 stierven. Uit wraakzucht staken hunne meesters het huis der dame in brand en lieten haar in gezelschap der doode honden achter. Prouiotiën aan de Leldsche Hoogeschool. 30 October. - Tot Doctor in het Romeinsch en Heden- daagsch Recht, de heer J. G. van Deinse, geb. te Hulst, met Theses. OFFICIEEL NIEUWS. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Johannes van der Pla?koopman wonende alhier, om achter in zijn woning op het Pieters kerkhof, geteekend Wijk IV, N°. 667 een rookerij van pa ling te mogen daarstellen en door Johannes van Zonneveld, koperslager, mede binnen deze gemeente woonachtigom een smids-vuring te mogen doen plaatsen in zijn huis op de Haarlemmerstraat, geteekend Wijk VI, N°. 394. De eigenaars en bewoners der naastbij gelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incommodoopgeroepenom zich in hun belang te vervoe gen op het Raadhuis dezer gemeenteop Maandag den 2den November, des voormiddags te 11 uur. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht alhier, op 24 October. 1 wegens zonder acte en consent te hebben geviacht met een gebbe die te klein van mazen was. 1 wegens het klimmen in een boom. 1 wegens brood in den winkel ten verkoop voorhanden te hebben dat tetsig en ongaar was. 3 wegens brood in den winkel ten verkoop voorhanden U hebben onder het bepaalde gewigt. 1 wegens het steken van een pen tusschen de straatstenen tot vastleggen van een schuit. 1 wegens het innemen van gemeentegrond zonder consent. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het rijden door de Donkersteeg in een verkeerd» rigting. 5 wegens het baggeren in gemeentewater zonder consent. 7 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 4 wegens overtreding van art. 315 algem. politie-verordening. Adveitenliêii. zoo spoedig mogelijkeene JUFVROUW als externeP. G.„ goed fransch kun nende spreken om aan twee jonge kin deren onderrigt te geven. Franco brieven onder letter C. aan het Bureau dit Blad. van niet primo November, voor een klein gezin een voor zomer- en winterverblijf geschikt OPTREKJE met TUIN, des verkiezende met daarnaast gelegen BOL LENLAND, in eene der lanen aan en uitzigt hebbende op de Leidschevaart. Adres, onder letter O., aan het Bureau van het Dagblad. Brieven franco. Heden Zaturdag avond 31 October GROOTE BUITENGEWONE VOORSTELLING in de GOOCHELKUNST te geven door Monsieur LE VIGOMTE MAGNUS. Entrée vrij. Aanvang ten 8 uur. A. DE JONG. De GEMEENTEBESTUREN van AARLANDERVEEN en ZWAMMERDAM maken bij deze aan het publiek bekenddat de passage met rijtuigen en vee over de brug tusschen hunne gemeenten over den Rijnnabij Zwammerdam uithoofde van te doene vernieuwing zal gestremd zijn van 2 November e. k. tot en met den 14den dier maand, en dat de scheepvaart in dien tijd enkele malen eeuige verhindering zal ondervinden. Burgemeester. H. KOP, Wethouder, loco Secret. Burgemeester. BRACK, Secretaris. aarlanderveen en zwammerdam, den 28ste» October 1863. Het Bestuur voornoemd A. JONGKINDT CONINCK Het Bestuur voornoemd H. SMEDA,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3