IV0. 1134. Vrijdag 30 October. A", i 863. -y Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijut eiken dag. be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eo franco per post 2.80 in de drie maanden. A fzonderiijke Morti mers Vijf Cents. Prij's der Advertentie» 1-6 regels f 0,75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 m.; 9 it. 8 m.; naar Haariem en Arasterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. (2 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haren) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leideu dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 n. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en'25 van elke maand. RijUü-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur *s ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Qemeenleraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandagen Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect i' to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 3 1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9i aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft bevorderd bij het departement van Fi- nantien tot raad-adviseur den heer R. Franckenthans re ferendaris; tot hoofd-commies Mr. P. A. Holsboer, thans commies, en tot adjunct-commies de 1ste klerk J. M. van Woerden- bij het corps mariniers tot kapt. 1ste kl. de kapt. 2de kl. J. H. Stengel; tot kapt. 2de kl. den lsten luit. G. A. F. Chomel en tot lsten luit. den 2den P. S. C. A. Courier dit Dubekart. H. M. de Koningin-Moeder wordt in het begin van de volgende maand te 's Hage terug verwachtten einde bij het feest van de 50jarige onafhankelijkheid van Nederland tegenwoordig te zijn. Naar men verneemt, zal H. K. H. Prinses Marianne gedurende dezen winter niet op HD. buitengoed te Voor burg doorbrengen, maar in Duitschland verblijven. - Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Brabant, hebben tot eersten geneesheer in het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen te 's Hertogenbosch benoemd Dr. E. A. P. van den Bogaart te Boxmeer. Jhr. Mr. S. W. H. A. van Beyma thoe Kingma heeft zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Geceraalals afgevaardigde voor het hoofdkiesdistrict Dok- kum, aangenomen. Er loopt een gerucht, dat de Minister van Oorlog eerlang zal aftreden en de betrekking van Inspecteur van het wapen der artillerie aanvaardenterwijl tot zijn opvol ger als Minister van Oorlog wordt genoemd de generaal- inajoor van Muikenlid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Den 3 den der volgende maand zal het Jagersfeest van Le petit Hubert in de residentie gevierd worden. Aan de oefeningen die dagelijks plaats hebbenneemt ook Z. K. H. de Prins van Oranje ijverig deel. Ter vervulling der openstaande betrekking van kan tonrechter ïe Harlingen is een aanbevelingslijst opgemaakt waarop geplaatst zijn de HH. en Mrs. K. Bangma, griffier te Harlingen, J. Minnema Buma, burgemeester der gemeente Franeker en L. R. Wentholt, secretaris der gemeente Barradeel. Voor de betrekking van kantonrechter te Dokkum zijn aanbevolen de HH. en Mrs. G. van Suehtelen van de Haere, kantonrechter te Hindeloopen, A. Eldering Ferf, griffier te Bergum en Jhr. E. H. M. van Daehne van Varick, substi tuut-griffier bijde arr.-rechtbank te Leeuwarden. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft een ingezeten der gemeente Uden tot zes maanden cellulaire gevangenis en f 25 geldboete veroordeeld, omdat hij in staat van dron kenschap op het kerkhof aldaarvan een der graven den zerk afgewenteld had om te zien, zooals hij zich uitdrukte ^welken grijskop daar begraven lag." De personen G. R. en zijn zoon D., uit Axel, be schuldigd van vergiftiging en het toebrengen van slagen aan de schoonmoeder van eerstgenoemde, zijn ten gevolge der instructie door den heer rechter-commissaris te Goes op vrije voeten gesteld. In den academischen plantentuin te Groningen is thans gereed de nieuwe en veel vergrootte oranjerieeen sierlijk gebouw, waarmede een aanzienlijke verbetering in den hortus is tot stand gekomen. De gewassen zijn er reeds in geplaatst en men is thans bezig om den aanleg voor dit nieuwe ge bouw hiermede in verband te brengen. De opening van den spoorweg van Leeuwarden naar Harlingen voor het openbaar verkeer heeft Dingsdag plaats gehad. Er werd heen en weder reeds druk gebruik van ge maakt. De tweede trein van Harlingen, die om 3 uur 12 minuten te Leeuwarden moest aankomen, is echter bijna'een uur later gearriveerd, doordien er iets haperde aan de ijze ren brug over de Sneekervaart. De laatste trein naar Har lingen vertrok dientengevolge ook eerst te 6 uur in plaats van te 4 uur. De voorloopige dienstregeling is als volgt; van Leeuwar den 6 u. 30 m., 12 en 4 uur; van Harlingen 8 u. 15 m., 2 u. 30 m. en 5 u. 15 m. De overtogt met den eersten trein van Leeuwarden en met de twee eerste treinen van Harlingen moet plaats hebben in 42 m., en met de andere treinen in 61 m. Men berigt van Alkmaar, dat dezelfde Hannes Dou- wes, die den 19den November 1813, zonder permissie van den burgemeester, de Nederlandsche vlag liet waaijen van_ den toren der Groote kerk aldaar, dit den 19den N 1863 zal doen met permissie van ZEd. Achtb. Uit Rome wordt aan De Tijd gemeld dat dag 18 October in de kerk van St. Joannes en V O yrs

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1