J N°. 1132. Woensdag 28 October. A°. i«; Binneiilaadsch Nieuws. v'.r sv.v'A Z. M. heeft benoemd tot kommandeur van de Eiken kroon den generaal-majoor Happé en tot ridder dier orde den kapitein bij den staf Roloff, adjudant van genoemden generaal. Z. M. beeft den luit. ter zee lste kl., F. P. du Rieu thans vervullende de betrekking van inspecteur over bet loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het eerste district te Groningenop verzoekeervol afgevoerd uit het korps zeeofficieren der Nederlandsche Marine en voor schreven betrekking bepaaldelijk aan hem opgedragen en be vorderd tot kapitein-luitenant ter zee den luitenant ter zee lste kl. G. van Hecking Colenbrander, en tot luit. ter zee lste kl. de luits. ter zee 2de kl. W. Maas Geesteranus en Jhr. E. P. E. de Steurs. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag, den 31sten October, niet plaats hebben. Naar men verneemt zal het paleis van Z. M. den Koning op den avond van den 17den November a. s., op een schitterende wijze worden geïllumineerd. Ook zullen de overige paleizen van de leden van het Koninklijk gezin fraai geïllumineerd worden. Thans ziet het licht het Prospectus van den Kouinkl. Franschen Schouwburg, onder directie van den heer ACar- pier, voor het tooneeljaar 1863—-1864. Dat prospectus be helst een opgave van het gezelschap, dat voor 1863—-1864 aan den Schouwburg is verbonden. Daarin wordt gezegd, dat de artisten en de directeur slechts een wensch koesteren dat is de goedkeuring van het publiek te mogen wegdragen en dat geene poging te zwaar zijn zalom dat doel te be reiken. De directeur hoopt het vertrouwen te rechtvaardigen dat men wel in hem heeft willen stellen. De prijzen der plaatsen zijn afwisselendede gewone prij zen zijn Loge a salon 2,75 stalles en premier rang 2,50 loges grilles ƒ2,50, second rang en baignoires 1,50 par quet ƒ1,50, parterre 1, Troisième rang 0,60, amphi theatre troisième rang ƒ0,30. Er bestaat alzoo voor iedereen gelegenheid den Schouw burg te bezoekeD. Men verneemt datwanneer zich de gelegenheid daartoe zal voordoen, zooals o. a. in de eerste maand van de ope ning der nieuwe zaaler viermalen per week en dus ook des Woensdags zal gespeeld worden. Zonder onbescheiden te zijn kunnen wij mededeelen dat onderscheidene meester stukken vau oude toonkunst nevens de beste nieuwe opera's zullen worden opgevoerd. Onder de eerste noemen wij onder anderen Don Juan van Mozart, die met veel pracht ten tooneele verschijnen zal, terwijl wij onder de laatsten Rigolette, Salla Roukh La Statue etc. opmerken. Met al deze gunstige voorteeke nen lijdt het geen twijfel of wij gaan een schitterend too neeljaar te gemoet en zal de opera dezen winter zich met een druk bezoek kunnen verheugen. Morgen, Woensdag avond, opening van het tooneel, met de opvoering van de opéra la Juive. Aan den officier van gez. der lste kl. Dr. J. H. C. Basting, van het regement grenadiers en jagers, is de missie opgedragen ter bijwoning van de internationale con ferentie te GenèveComité de Secours pour les militaires blessés. Curatoren van het Gymnasium te 's Gravenhage jui chen het denkbeeld zeer toeom de tweede afdeeling van die instelling tot een hoogere burgerschool te herscheppen omdat zij een aantal onderwijzers van erkende bekwaamheid bezittenook voor de vakken niet tot het voorbereidend onderwijs tot de Akademie uitsluitend behoorende. De plaat selijke schoolcommissie acht het evenzeer wenscbelijk en mo gelijk om de lagere burgerschool voor middelbaar onderwijs aan een der lagere openbare scholen te verbindenen geeft in overweging het middelbaar onderwijs voorloopig tot de avondscholen te bepalentot twee klassen of afdeelingen overeenkomstig het wettelijk voorschrift betreffende den twee jarigen cursus. Tot die klassen toetelaten a. de leerlingen der openbare lagere scholen der gemeenten die door de hoofd onderwijzers voor het onderwijs op de burgerschool vatbaar geacht en als zoodanig aangewezen zijn en b. kinderen, die niet aan het onderwijs op een openbare lagere school heb ben deelgenomendoch alleen na het afleggen van een ad missie examen. Het toezigt over het middelbaar onderwijs op die school acht de schoolcommissie bij haar te behooren en zij zal dus ook verlangen, naar haar eigen inzigt, onder medewerking van den inspecteur voor het middelbaar onder- LEIDSGH DAGBLA f Oeie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- an Fee9tdag«n, en kost voor heiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden Afzonderlijke Mom men Vijf Cents. Prijs der Adverteatiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Ots. Geboorte-, in;- welijk9- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht. 35 (lts. Spoortreinen van Leiden naar GravenhageÜelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 n. 64 m.; 3 u. 69 m.; 6 u. 9 m.- 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbueligtiugen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuw9traat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 xn. 'savonds te 8 n. en op de Zondagen alleen ten 11 u, en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. Rijlcs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester eh WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect i* te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 8—6 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 8 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1