Binnenlandsch Nieuws. Z, M. heeft benoemd tot ontvanger der directe bel. en acc. te Midwolda C. 6. van Huls, thans te Noordwolde en den officier van gezondheid 2de kl. bij de zeemagt J. A. Visacherop verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen. Op den SOsten en Sisten October 11. heeft aan het ministerie van Finantiën plaats gehad het examen voor de betrekking van commies der posterijenen hebben o. a. een voldoend examen afgelegd de navolgende surnumerairs W. P. Alstorphius Grevelink, te's Hage en J. H. van Hamel te Groningen. In de ziekte van den heer Oomenlid der Tweede Kamer, is een gunstige wending gekomenzoodat men de hoop koestert, dat hy, alhoewel zwak, in deze week naar Ginnekenzyn woonplaatszal kunnen vervoerd worden. Uit Amsterdam wordt berigtdat by de aldaar geves tigde commissie voor het Museum Koning Willem I reeds nagenoeg.een tonne gouds aan bijdragen is ingekomen. In de heden gehouden zitting van den Hoogen Baad, Kamer van strafzaken heeft de adv.-gen. Karseboom gecon cludeerd tot verwerping der beide beroepen ingesteld door Mr. C, A, W. P. van Baerle tegen arresten van de hoven in Zuid-Holland en Zeeland. Uitspraak 18 November. De Gemeenteraad van Utrecht heeft een verordening vastgesteld, regelende het toezigt op het middelbaar onder wijs, waarmede een commissie van 6 leden wordt belast, door den Baad te benoemen. Men schryft uit 's Hagedat de minister van finan tiën weldra aan de wetgevende magt een plan tot herziening der grondbelasting zal aanbiedenen daartoe is genoopt ge worden door de by hem ingekomen rapporten van de taxa teurs der grondenbenoodigd voor de verschillende spoor wegen, waaruit ten duidelijkste blyken moet, dat al de eige naren aan de bewuste eigendommen een waarde hechten, die, zonder overdryving, een meer dan dubbele opbrengst der grondbelasting verzekert. Gedurende de afgeloopen kermis is in een der socië teiten te Nijmegen uit een rokzak ontvreemd een vierkante gouden snuifdoosblaauw geëmailleerdmet ribbetjes en op de plaats der opening een diamantje. Tf Delft zal men op den tot feestviering bestemden dag de kinderen van de armenscholen en de weezen en oude lieden in de godshuizen onthaleneen uitdeeling doen vau wittebrood en spek aan de bedeelden, de schutterij en het garnizoen ook onthalen na den afloop der parade die te li uur wordt gehouden, muziek doen geven op de markt en op den gedempten burgwal en te 2 uur volksspelen op de paardenmarkt. De collecte voor het Nationaal gedenkteeken voor November 1813 heeft opgebragt te Delft 172, te Does burg 194, te Groningen ƒ698,15 te Sliedrecht 334 te Woudrichem ƒ266,395, te Zntphen 258. De heden Maandag alhier gehouden collecte bragt op ƒ1083,225, waaronder ƒ8,26 gecollecteerd van de man schappen van het 2de bat. van het 4de reg. inf., onder kom- mando van den majoor d'Harvant Bigot de Villandryin de kazerne aan de Morschpoort gehuisvest. Behalve die opbrengst was er een gift van ƒ10 om aantekoopen eenige exempla ren van van der Palm's gedenkschrift, ter uitreiking aan de kweekelingen van de Kweekschool voor Zeevaart of aan de leerlingen van het genootschap M. S. G., benevens twee giften één van 20 en één van 2,50, ten behoeve van het Fonds ter ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden. De hoofdcommissie tot de zaken van het Israëlitisch kerkgenootschap heeft, bij circulaire aan de kerkbesturen onder haar ressortde gewone middagdienst in de synagogen op Zaturdag 14 November aangewezen tot de godsdienstige i en plegtige herinnering der bevrijding van Nederland van i de Fransche heerschappij in 1813. Zondag 11 October 11. werd Da. N. Warmolts op 60- jarigen leeftijd, na een ruim 30jarige evangeliedienst in de gemeente Westerembden door zijn zoon Ds. E. Warmolts bevestigd als predikant te Surhuizum. Aangenomen door Ds. J. W. Felix te Katwijk aan den Byn het beroep naar de Nederduitsch Hervormde ge meente te Utrecht. - Bedankt voor het beroep naar Harderwijk door Ds. J. Drost te Goes. In het Tijdschrift de industrieel treft men een mede- deeling aan van een verbeterde gasbereiding van A. Ie Prince volgens de methode van Schaffer en Walcker te Berlyn, die naar het zich laat aanzien in hunne pogingen zeer ge- Dec* Courant «enchant alken dag, be- kalve Zon- an Feestdagen, en koat roef Leiden ƒ1.95, en franco per poet 2.80 ia da d^Ia maanden. Afgonderlykc Nor» aiara Vijf Canta. Prija der Advertentien1-6 regela 0.75, Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijke-en doodberigten van 1-4 regels f 0.90. Iedere regel meer 15 Cta. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cta. Zegelrecht 35 Cts. w - Spoortreinen van Leiden naar 'aGrarenkage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 64 m.; 2 u. 59 m.; 6 u. 9 m.; f n. I m.; naar Haarlem en Anatardam te S n. 48 m.; 11 n. 40 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 62 m.; 9 n. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haren) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; ra» iinaterdam (Beerebijt} naar Leiden, dagelijks uitgeeonderd de Zondag 3 u. Postbailigtingea aan da Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwst raat'«morgens te 8 u. en te 11 u., namiddags te 8 u. 45 ut. 'aavonda te 3 n. en op de. Zondagen alleen ten 11 u. en 8 u. 45 m. 'a namiddags. Oost-Indiaohe Laadpost. Over Southampton, 1 an 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 18 en 25 van elke maand. Rijka-Telegrauf. Dagelij ka geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'i af. Spoorrveg-Teiegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van hot Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en fTethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commitiie tan FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeeiterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdaga van 111 nur. Bureau der Plaatselijke Sesretarie ia open dagelyks van 1»4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect i* te spreken .op het Raadhuis, alken werkdag van 'a morgens 12—1 uur. Kantaar dar Plaatselijke Aeoijaaen, dagelyks van 8 l uur en van 86 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnaen dagelijks vaa 9—1 nar ea van 88 nur; van 'aRijks Direete Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelyks van 84; ronde Hypotheken en het Kadaster van 94 nur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1