J. J. SLEIJSER, Gevraagd Beginselen en leer der oudeDoopsgeziuden Buitenlandseh Nieuws. Adverlenliên Jufvrouw van gezelschap SteendrukkerLangebrug niet veilig waswaarom het hem voorstelde zijn bezoldiging die meer dan 13,000 dollars beliep, in eens uittebetalen met en. benevens vrijen overtogt naar Holland per mail. Dr. Baudnin moet volstrekt geen zwarigheid hebben gemaakt om die conditiën aantenemen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 5 8°, des avonds te 8 uur 56°, te 10 uur 54°. Woensdag morgen te 5 uur 5 2°, te 8 uur 54°, te 12 uur 59°, 's namiddags te 4 uur 5 7°. Het verdient opmerking dat de Koning van Pruissen na voor de bijwonin'g van het Dombouwfeest te Keulen te hebben bedankt, nu de uitnoodiging tot deelneming aan een déjeuner, bij gelegenheid van het feestelijk openen van den Yoor-Pommerschen spoorweg aangenomen heeft. Te Leipzig en in de meeste steden van Duitschland is 11. Maandag feestelijk gevierd den BOsten verjaardag van den slag bij Leipzig tegen Napoleon geleverd. Te Berlijn had een plegtige godsdienstoefening plaats en 's namiddags de inwijding van de nieuwe Stedelijke Turn zaal. 's Avonds is er vuurwerk ontstoken. Nadar heeft zijn tweede luchtreis werkelijk onderno men. De opstijging van den Géant had Maandag middag te 5 uur plaats. Ten einde men beter over de reusachtige afmetingen van dien ballon zou kunnen oordeelenwerd een kleinere opgelaten waarin zich 4 personen hadden gewaagd. Nadar had in zijn huisje onder de Géant nog meer passa giers dan bij de eerste luchtreis. Een onafzienbare menschen- rnassa was ook ditmaal op de been en de recette op het veld van Mars moet aanzienlijk geweest zijnniettegenstaande of juist omdat de entrée-prijs van 1 franc op 5 0 centimes was verminderd. Van den uitslag der reis is nog niets be kend. Het weder was niet gunstig, het regende wel niet, maar de lucht was zeer bewolkt en stormachtig. Hoezeer hij het ook trachtte te verbergenwas Nadar dan ook blijk baar bezorgd; hij liet zelfs dadelijk veel gas ontsnappen, ten einde niet al te hoog optestijgen. De Keizer en de Ko ning der Grieken waren op het veld van Mar3 aanwezig en legden veel belangstelling in de zaak aan den dag. De kleine boekerij, door de dames van Jutland aan de Prinses van Wallis bij gelegenheid van haar huwelijk toegedacht, is thans voltallig en zal binnen kort naar En geland worden overgezonden. Zij moet bijdragen tot aanvul ling der collectiedoor H. K. H. van Kopenhagen mede genomen en bevat de werken van 34 Deensche schrijvers, benevens verscheiden atlassen en geïllustreerde werken. Onder de auteurs prijkt de Koning van Denemarkenhij wordt vertegenwoordigd door zijn//Proeven over Noordsche oud heden in het Deenschwaarbij EngelscheFranscheGriek- scheItaliaanscheDuitsche en Czechische vertalingen zijn gevoegd. De bindwerken van segrijn en anthiek moiré zijn voorzien van het naamcijfer der Prinses, waarboven een kroon en verdere ornamenten. Bij eenige der bindwerken is de sierlijke vergulding aangebragt volgens de teekeningen van uitstekende Deensche artisten, terwijl de nette uitvoe ring niet weinig tot de waarde van het eigenaardig geschenk bijdraagt. De nieuwe geldleening voor de schatkist van Brazilië is volkomen geslaagd. In weinige dagen is er ingeschreven tusschen de 7 en 8,000,000, dat is ruim twee malen zoo veel als gevraagd. Intusschen is het geschil tusschen het Braziliaansche en het Engelsche gouvernementhetwelk het eerstgenoemde tot afbreking der diplomatieke betrekkin gen heeft genooptnog steeds aanhangig. Het is zonderling dat Braziliëgeld behoevendezich tot Engeland wendt juist het land waarop al de Braziliaansche dagbladen in de laatste negen maanden heftig hebben gescholden verklarende dat Brazilië zich zeer wel zonder Engeland kon redden. O F F 1 1 M K L, X IEHV S Burgemeester en Wethouders van Leidenin aanmer king nemende dat in de maand November aanstaande de herdenking van Neerlands herkregen zelfstandigheid in I81S, zal worden gevierddie voor deze gemeente moet worden gesteld op den I9den November, zijnde de dag waarop vóór 50 jaren het eerst de Nederlandsche vlag weder van den toren van het Raadhuis werd uitgestokenhebben besloten op Donderdag den 19den November dezes jaars hieraan feestelijk te gedenken, door het uitsteken van vlaggen aau de Stedelijke gebouwen en het hier en daar aanbrengen van verlichting, alsmede door het geven van volksvermakelijk- hedenterwijl zij den wensch uitdrukkendat de ingezete nen door het uitsteken van vlaggen en het verlichten hun ner woningenzullen medewerken om dezen dag tot een algemeenen feestdag te maken. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden op Donderdag 22 October 1863, des namiddags ten twee uur. Onderwerpen1°. Benoeming van een derde hulponder wijzeres aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 1ste klasse, voor meisjes. 2°. Voordragt van de HH. A. Librecht Lezwyn c. s., betreffende de gazfabriek. 3°. Voordragt omtrent het verleenen van tegemoetkoming aan dienstpligtige schutters in de kosten hunner kleeding. 4°. Begrootingen voor 1864, a. der gesubsidieerde instel lingen van weldadigheid: het Heiligen Geest of Weeshuis |3. het Roomsch Catholijk weeshuisy. het Evangelisch Lu- thersch weeshuis; 8. het Gereformeerd minnehuis; f. het Is raëlitisch armbestuur; het Werkhuis; b. der niet gesub sidieerde instellingen van weldadigheidhet Roomsch Catholijk armbestuur; (9. het oude mannen- en vrouwenhuis; y. Vrouwen kraammoeders8. de Gemeente-apotheek; t. de Vereenigde gast- en leprooshuizen. 5°. Rekening van de Armbakkerijover 1862. 6°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1863 van a. S. A. Meerburg qq.; b. J. H. Wijnstroom. 7°. Adres van W. C. Ramp, tojt continuatie der pacht van het Blaauwe hek aan de Haar lemmer trekvaart. Bevallen van een £oon G. MARTIN geb. DE JAGER. Leiden, 19 October 1863. Eenige en algemeene kennisgeving. Drie KAMERSgemeubeleerd of onge- meubeleerd, waarvan minstens twee be neden. Letter P. Bureau Leidsch Dagblad. Eene fatsoenlijke BURGER DOCH TER P. G., zag zich gaarne geplaats als of tot besturing van een kleine huishou ding. Zij is tevens bekend met muziek en handwerken. Inclinerenden worden ver zocht te adresseren zich, met franco brieven, letter D., aan het Bureau dezer Courant. Beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren van STEENDRUKWERK, zooals Huwelijks-, Adres- en Visite-kaartjesFacturenNota's, Wissels Assignation, Ouitantiënenz., enz.; welke smaakvol bewerkt en tegen zeer civiele prijzen worden geleverd. Ook bij Heeren Boekhandelaars beveelt hij zich vriendelijk aan tot het leve ren van PLAATWERK, ook in KLEURENDRUK, zijnde thans daartoe zeer goed ingerigt. Bij P. N. VAN HAMPEN te Amsterdamkomt van de pers vergeleken met die der overige protestanten. Prof. 8. HOEKSTRA Bz. Van denzelfden schrijver heeft het laatst het licht gezien: De Ontwikkeling der zedelijke ldée. Een Hoofdstuk uit de ze- deleer f 3.50. De Zoon des fflenschen de Heiland der Wereld. Twaalf Leer redenen 2,90, DOOR

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3