DE ONTMOETING JEZUS EN DE SAMARITAANSCHE VROUW KEUKENMEID, VERGADERING, Buitenlandsch Nieuws. Adverlenliën. WORDT GEVRAAGD, Magazijn van Fransche CiiB'istelijS&e Belangen. «i. VEREENIGING üs. n. <t. bervoevü, de heer Spoor, verdienen lof, voor de wijze waarop zij hunne rollen vervulden. Ook de heeren Faassen en Kiehl en de dames Iburg en Faassen- van Velzen waren perfect op hun plaats. Wij hopen dat de opvoering van dergelijke stukken meer en meer het kenmerk moge worden van ons Hollandsch too- neel, opdat het beantwoorde aan zijn bestemming. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 59°, des avonds te 8 uur 56°, te 10 uur 5 6°. Dingsdag morgen te 5 uur 61°, te 8 uur 54°, te 12 uur 54°, 's namiddags te 4 uur 5 8° De horologiemaker Bakker te Nauen (Pruissen)die reeds dikwijls belangrijke astronomische ontdekkingen heeft gedaan, heeft in den avond van 9 dezer te 9 uur 36 min., in het sterrebeeld de Leeuween komeet met grooten staart ontdekt, die men den 13den ook te Marseille gedurende de morgenschemering, als wanneer zij het gunstigst is waar te nemenheeft gezien. -Volgens den Pays ziet men te Jeruzalem binnen kort een bezoek van de Keizerin der Franschen te gemoet. Aan de Munde wordt uit de republiek Ecuador ge schreven dat de wetgevende Kamers het concordaat nietig hebben verklaardhetwelk onlangs met den H. Stoel is ge sloten. Tevens is een wetsontwerp ingediendbetreffende de opheffing der geestelijke orden. De kerkelijke gelden zijn tot staatseigendom verklaard; de geestelijkheid zal door den Staat worden bezoldigd. Zaturdag morgen is nabij Brighton een goederentrein uit het spoor geloopenten gevolge van het overrijden van een osdie op de baan rondzwierf en te midden der hier door te weeg gebragte verwarring stoof een andere goede rentrein op den anderen aan en veroorzaakte zulke verwoes tingen, dat gedurende geruimen tijd de baan onbruikbaar was en de volgende treinen een omweg moesten maken om hunnen weg te vervolgen. Zaturdag 11. ondernam Nadar zijn tweede luchtreis met de Géant. Zijn uitvinding om een luchtschip door mid del eener schroef te besturenwordt hem door een Hongaar de heer Horvath Norti betwist, die beweert, dat hij reeds jaren geleden met een schroef-luchtschipredelijk goed ge slaagde proeven heeft genomen in den Prater te Weenen terwijl Nadar zich die uitvinding thans zou hebben toege- eigend. Terwijl er alzoo strijd wordt gevoerd over het eigen domsrecht der uitvindingwordt te Parijs nog altijd recht matige twijfel gekoesterd omtrent haar bestaan. Eerst dan wanneer men Norti of Nadar met een luchtreis zal zien ma noeuvreren zal men aan de mogelijkheid der schroef-lucht- vaart' geloof gaan hechten. De heer George Stepherd, van wiens weervoorspellin gen onlangs melding is gemaakt, heeft thans voorspeld dat het weder (met uitzondering van nu en dan ligte vorst van korten duur) zacht zal blijven tot het laatst van December, terwijl volgens zijn waarnemingen het weder van nu af tot op het laatst dezer maand veranderlijk zal blijven met sterke winden omstreeks de dagen van den 19, 20, 23, 24 en 30 dezer. Als een blijk van de verbittering, welke een groot deel van de bevolking der Vereenigde Staten jegens Enge land en Frankrijk bezielt, moge dienen, dat een zekere Hr. Davis te Philadelphia in een onlangs gehouden redevoering (welke toomeloos werd toegejuicht) onder anderen heeft ge zegd dat het bouwen van de Alabama en de invasie van Mexico aan Noord-Amerika de oogen hebben geopenddat Napoleon van dat vasteland moet worden verdreven en dat de Bahama-eilanden niet langer de schuilplaats van zeeroo- vers mogeh zijn. Hij zou den dag zegenenwaarop regemen- ten zwarten naar de paleizen der Montezuma's zouden op rukken gelijk de mannen van New-York en Pennsylvanie in vroegere dagen deden. Hij hoopte den tijd te belevendat het aan admiraal Dupont mogt gegeven zijn de St. Paulskerk plat te schieten en de London-bridge als een puinhoop in den Theems te doen storten. Het te New-York benoemde comité tot regeling van het balhetwelk den officieren van het daar ter reede liggende Russische eskader zou worden aangebodenwas njet een stemmig over de geopperde vraag, of men op dat feest ook de officieren der Fransche en Engelsche eskaders zou doen noodigen. eene JUFVROUW, P. G., van mid delbaren leeftijd, en zoo mogelijk bekend met de moderne talen die de bekwaam heden in zich vereenigt om met zorg de opvoeding van kinderen te leiden en aan het hoofd der huishouding te staan. Men kan zichmet gefrankeerde brievenaan melden onder letters Nï. M, aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. In eene voorname, maar stille dienst in een dorp nabij Leidenwordt met 1° November gevraagd eene van de P. G., van goede getuigschriften voorzien. Adresmet franco brieven onder letters E. B., bij den uitgever A. W. SYTHOFF te Leiden. Plano's en Harmoniums WarmoesstraatJ. 592te Amsterdam. Ontvangen eene schoone partij Piano's uil, de meesf gezochtste fabrieken die door voordeeligen aankoop goedkoop kunnen verkocht worden, voor liefhebbers van pijphuisorgels zijn vele gebruikte voorhandenvan af f 140 tot f 400, waaronder door de beroemde VOOL vervaardigd, zeer geschikt voor eene kleine ge meente. Brieven franco. H. KINPSCHEER Fabriekant van kerk- en huisorgels. VOOR Bij den Boekhandelaar BI. J. VISSER te 's Gravenhageziet heden het licht op Oonderdag 22 October 1863 des avonds ten half acht ure, DOOK- Pred. te Ridderkerk. ZAAL, Noordeinde. TUSSCHEN ALS ZINNEBEELD VOORGESTELD IN DE Openbare Godsdienstoefening der Evangelische Maatschappij tot bevordering van Waarheid en Godzaligheid onder Roomsch-Katholieken DOOR Theol. Doet. en Pred. te 's Gravenhage. Prijs 0,30.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3