N°. 1121. Donderdag 15 October. A". I Binnenlandsch Nieuws. -Z. M. heeft benoemd tot lid en voorzitter van den raad van toezigt op de spoorwegdiensten den generaal-majoor C. Th. van Meurs; voorts voor de dienst der Nederl. be zittingen ter kuste van Guineatot boekhouder-kassier en officier van justitie, tevens belast met de functien van grif fier bij de rechtbank te St. George d'Elmina, de resident voor de dienst der gemelde bezittingen C. H. D. van Hien tot fabriek- en magazijnmeester de heer H. J. J. Jansen, bouwkundige te Amsterdam; tot adsistent de heer K. H. Variet, te Amsterdam en voor de burgerlijke dienst in Ned. Indietot ambtenaar 1ste kl. Mr. A. J. Imminken tot ambtenaar 2de kl. de heer F. Mayor, beide gewezen kwee- kelingen aan de Koninklijke akademie te Delft; en herbe noemd tot kantonrechter te Leiden Mr. H. Gevers, tot plaats vervangend kantonrechter te Noordwijk Jbr. Mr. H. A. C. de la Bassecour Caan en te Alphen Mr. C. van der Vlies en tot griffier bij bet kantongerecht te Leiden Mr. H. C. Huyser. Nog is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Groningen Mr. F. L. van Sonsbeek, thans te Onder- dendam. Naar men berigt, zouden de heeren Junius van He- mert en A. Loudon benoemd zijn tot raden van Neerlandsch Indie en in plaats van laatstgenoemde tot algemeen secreta ris de heer A. J. B. Wattendorff. Naar wij vernemen heeft het aan Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden behaagd, om van den uitgever H. A. M. Roelants te Schiedam aantenemen, de opdragt van een door hem te bezorgen prachtuitgave van het Geschied en Redekunstig Gedenkschrift van Nederlands Herstelling in den jare 1813, door J. H. van der Palm. In de Dingsdag gehouden zitting van den gemeente raad van Delft werd mededeeling gedaan van een missive van den Minister van Binnenlandsche Zakenwaarbij te ken nen wordt gegeven dat deze stad bepaald is aangewezen voor de oprigting eener polytechnische school; dat echter de bestaande gebouwen der academie bij onderzoek gebleken zijn voor de verwezenlijking van dit doel onvoldoende te zijn en er daaraan dus een belangrijke uitbreiding zal moe ten worden gegeven, waarvan de kosten welligt f 100,000 zouden kunnen beloopennoodigende de Minister het bestuur dier stad uitzoo spoedig mogelijk kenbaar te makenof men genegen zou zijn deze som geheel beschikbaar te stel len of ten minste een aanzienlijke som daartoe bijtedragen. De zaak werd dadelijk aan de orde gesteld en zonder stem ming bes^ten aan de hooge regering de vraag te rigten of een bijdrage van f 50,000 geacht kan worden genoegzaam te zijn? terwijl het al verder uit de gehouden discussie bleek dat, mogt deze som onvoldoende zijn, men alsdan bereid zou zijn zich elke opoffering te getroosten, al ware het de som van /"ÏOO.OOO of zelfs, desgevorderdnog meer. Op 1 November aanstaande zal de spoorweg van Ro- zendaal naar Bergen op Zoom worden geopend. Er hebben Dingsdag avond geene verdere bewegingen te 's Hage plaats gehad. Allerwege heerschte de meest ge- wenschte rust. Gedurende het afgeloopen badsaisoen zijn in open zee aan het Gemeentebadhnis te Scheveningen met de groote koet sen genomen 17,304 en met de kleine koetsen 7736 baden, makende te zamen het aanzienlijk getal van 25,040 baden; terwijl het getal binnen baden bedraagt 3151. - Niet een enkel ongeluk heeft men te betreuren. Naar men verneemt, beloopt de ontvangst van het logement, van de tafel en van het buffet niet minder dan honderd duizend galden, en zou die ontvangst nog aanzienlijker zijn geweestindien de inrig- ting meerdere ruimte bezat. Van daar dan ook dat het voor nemen schijnt te bestaan om nog een groote zaal met logeer kamers aan te bouwen. Als een bijzonderheid kan worden medegedeelddat de jager van den Twickel te Zwolle Zaturdag 25 hazen en 7 patrijzen heeft geschoten. Reeds nu merkt men opdat in de winkelhuizen te 's Hage groote uitstallingen plaats hebben van stoffen in de nationale en oranjekleuren. Voor sommige winkelramen zyn sierlijke draperien ten toon gesteld. Een groote menigte oranjestrikken van verschillende modellen is overal voorhan den. Het laat zich aanzien dat de oranjekleur binnen kort aldaar veel zal worden gedragen. Uit Zwolle wordt ons berigt, dat de gevangenen Za turdag en Zondag ijverig bezig waren, om het verbrande gedeelte van het huis van arrest te ontruimen. Men zegt, dat een vermoedelijke kindermoordenares bijna zou zijn ver brand daar men de sleutel van haar cel in het bovenge- LEIDSCHllIêBLA» Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hti>- welijks- en doodberigten van 1-4 regels f<3.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cta. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 m.; 8 u. 59 m.; 6 u 9 ra.; V u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 8 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 8 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 12 u., 's namiddags te 8 u. 45 ra. 'savonds te 8 n. en op de Zondagen alleen ten 12 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra. tv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag; te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is epeu dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect i» te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 —1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijasea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 our. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1