HOLUNDSCHE SPOORWEG. WINTERDIENST Wordt verlangd krachtige hulp gezonden aan hendie door den brand on gelukkig zijn geworden. Een landheer van Quinzy dreef dezer dagen een drift koeijen naar het land. Hij wilde een koe, die niet wilde loopenmet een stok slaandoch raakte zijn zoontje zóó hevig, /lat het dood nederviel; hij liet zijn koeijen en het lijk in den steek en ijlde naar huis, om aan zijn vrouw het ongeval te verhalen. Deze vloog met een zuigeling van twee maanden naar de plaats waar het lijkje moest liggen. Om er spoediger te zijn legde zy hare zuigeling in het gras en ijlde voort. Zij was wanhoopig toen zij het lijk zag; zij nam het op, keerde naar de plaats waar zij haar zuigeling had nedergelegd terug en zag daar het jammerlijkste tafereel. Eenige varkens waren bezig het kindje te verscheuren. De moeder is krankzinnig. Hoe de volkeren en de individuen zich zeiven volgens Franklin het meest belastenblijkt uit het sigaren-verbruik in Frankrijk, dat in 1861 volgens officieele opgaven daar te lande 7 milliarden of f 7,000,000,000 bedraagt, wat, de cigaar berekent op ct., een zelfbelasting van f 35,000,000 maakt. Men verneemt, dat de gouden scepter der stad Mexico welke de Mexicaansche deputatie uit Mexico heeft raedege- bragtom dien aan den Aartshertog ter hand te stellen in geval hij de aangeboden kroon aannamdit kostbare ge schenk voorloopig ter bewaring heeft gelaten bij den Aarts hertog, tot tijd en wijle dat later een stellig besluit, om trent het al of niet aannemen der kroon door hem zal ge nomen worden. Dat Koning Leopold van België, te Baden den Ko ning van Pruissen ontmoet, wordt te Parijs niet aan een toevalligen zamenloop van omstandigheden geweten. Men verzekert ten stelligste, dat Koning Leopold de taak op zich genomen heeft om den Koning van Pruissen tot een meer verstandige en voorzigtige politiek te bewegen. Zónder de gebeurtenissen vooruit te willen loopen, acht men het, bij het bekende karakter van Wilhelm, niet voor waarschijn lijk, dat men hem zal kunnen overhalen om von Bismarck te ontslaan en volte-face tegen Rusland te maken. De uitnoodiging die de Keizerin van Frankrijk van de Kpningin van Spanje heeft ontvangenheeft de aandacht getrokkenomdat het bekend is dat het hof van Madrid tot dusver tegenover de Bonapartes vrij wat koelheid aan den dag heeft gelegd. De Keizer heeft in den laatsten tijd een buitengewoon vriendschappelijke houding aangenomen alleen om de Koningin als het ware in de noodzakelijkheid te brengende Keizerin officieel aan haar hof te noodigen. Nu dit doel bereikt is, zou het niet te verwonderen zijn, dat men het trotsche Spanje straftedoor de uitnoodiging beleefd maar koel van de hand te wijzen. De toekomstige Koning van GriekenlandPrins George van Denemarkenschijnt te St. Petersburg geen gunstigen indruk te hebben gemaaktalthans is het zekerdat op het aanzoek van Denemarken of men voor den Prins naar de hand eeuer Prinses van Leuchtenberg kon dingeneen half en half weigerend antwoord is gegeven. Men gaf te kennen dat de Prins nog te jong was om zulk een aanzoek reeds ernstig in overweging te kunnen nemen. Bovendien moest het eerst blijken of de nieuwe troon houdbaar was, vóór men een Russische Prinses en bij gevolg de eer van het Russische Keizerlijke huis daarmede in verbinding brengt. Ook bij deze gelegenheid moet weder duidelijk gebleken zyn met welke afgunstige blikken men in de hofkringen te St. Petersburg de protectie van Engeland over Griekenland be schouwt. Onder de handelsartikelen wordt in het Kaapsche volksblad ook het volgende berigt gevondenAanvragen voor plaatsen zijn in de maand Augustus meer geweest dan in de voorgaande, en Engelsche en Iersche dienstboden wa ren meer gevraagd. De tweede week dezer maand als maat staf nemende, waren er meer bedienden benoodigd dan die hunne diensten aangeboden hebben. Hoogere loonen dan de gewone waren aan goede bedienden gegeven. Het loon in de Kaapstad pet maandmet kost en inwoningis voor keukenmeiden met of zonder waschvolgens bekwaamheid 1 tot 1 10s., huismeiden idem, kindermeiden 1 tot 2 koks 2 tot 2 10s., eerste meesters in dat vak 3 tot 4koetsiers 2 tot 2 10s., oppassers of binnenbedienden 2 tot 2 10s., timmerlieden 6s. 6d. per dag; terwijl alle handwerkslieden naarmate hunner be kwaamheid werden betaald. In de jongste berigten uit New-Yorkloopende tot den 3den dezer, leest men nog het volgende: Sedert 21 September is in Tennessee geen veldslag geleverd. De on gunstige geruchten, welke te Washington in omloop waren gebragt ten opzigte van Rosenkranz en Burnsidehebben zich niet bevestigd. Laatstgenoemde bevond zich den 24sten iiog te Knoxville. Men verzekert, dat zijn ontslag is aan genomen en dat hij zal vervangen worden door den gene raal Hooker. Twee korpsen van het leger van Meade zijn afgezonden ter versterking van het leger van Rosenkranz. In de positiën der legers van Meade en Lee is hoege naamd geen verandering gekomen. De berigten uit Charleston ontvangen zijn van den 25sten. De toebereidselen voor het bombardement worden met yver voortgezet. Te New-York is sprake geweest van de ontdekking van een complot, dat niets minder ten doel had dan het ver nielen van al de schepen der Noordelijken in de westelijke wateren. De kanonneerboot Seminivan de Noordelijkenheeft bij Matomoras het Engelsche stoomschip Robert Peel geno men. Men onderstelt dat genoemd stoomschip als kaper was uitgerust. Advertentien. Erkentelijk voor de ontvangen bewij zen van deelneming bij het overlijden van hunnen broeder, den WelEd. Ge- strengen Heer J. P. K. VAN MOORSEL te Amsterdambetuigen wij daarvan bij deze onzen welmeenenden dank. J. H. VAN MOORSEL. C. A. J. VAN MOORSEL, ellinckhuijsen. Leiden, October 1863. tegen 1 November, eene KEIJKESI- HEIDen tegen 1 February of eerder eene KAfflE9iIER.LIIKEVfflEID beiden zeer ervaren in haar vakvaD de P. G. Brieven francoonder de Letters «I. H. bij den Uitgever A. W. SYT- HOFF te Leiden. Op Donderdag 15 October a. s. zal aanvangen de volgens de dienst-billetten aan alle Stations en Bestelkantoren verkrijgbaar. (Prijs 15 Cents per groot en 3 Cents per klein billet. De TELEGRAAFKANTOREN zijn op alle Hoofd-Stations gedurende den geheelen dag geopend. LAATSTE uitgifte van RETOURBILLETTEN op Zondag 11 October. Amsterdam, 8 October 1863. De Administrateur

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3