CIRCUS BLEHHOW. W Ontvangen De Modistin HH. Geneeskundigen. BESTE ZEEÜWSCHE vatikaan, daar de Keizer thans onder zekere eventualiteiten besloten was, aan het wetgevend ligchaam, dat binnen kort zou bijeenkomen, aantekondigen dat de Fransche bezetting Rome zal verlaten. Ook weet men hierdat het tijdstip der ontruiming van Rome te Turin met zekerheid te gemoet ge zien wordt. Middelerwijl is de generaal Fanti reeds in alle stilte naar Rieti vertrokken en Zondag woonde hij zelfs ver kleed een bijeenkomst van de hoofden van het geheime co mité te Rome bij. Die bijeenkomst had digt bij de poorten van Rome in de Osteria Barberini plaats." De provinciale raad van Napels heeft 5000 frs. ten behoeve der Polen toegestaan. Aan de Contemporaneo van Florence wordt uit Rome de volgende anecdote medegedeeld Een aldaar woonachtig schatrijk Engelschmandoor de geruchten verontrust, die sedert eenige dagen in de dagbladen en gezelschappen we gens aanstaande aanslagen tegen den H. Stoel liepenvroeg verlof om den Paus de pantoffel te kussen. Die gunst werd hem toegestaanen toen voegde hijmet door tranen afge broken stem, hem toe: //Heilige Yader, ik bezit slechts vier millioenmaar herinner u dat zij onder alle omstan digheden de uwe zijn." De Paus betoonde zich door dit bewijs van zelfopofferende verknochtheid uiterst aangedaan. Uit Warschau meldt men, dat verscheidene personen, meD zegt negenalle leden van het revolutionaire bestuur in hechtenis zijn genomen, doordien een hunner, die in kennis was gekomeu met een Russische dame van bijzondere schoonheid, ter wille van zijn beminde de namen heeft ge noemd van de bedoelde medeleden van het revolutionair bewind. De opstand op St. Domingo neemt naar het schijnt een schrikwekkende verhouding aan. De negers zijn in het bezit van onderscheidene provinciën en stedenwaaruit de troependie uit Cuba zijn gekomenhen niet konden ver drijven. Gelijk gewoonlijk onder zulke omstandigheden, be drijven de negers zóó veel gruwelen dat de blanken in den grootsten angst verkeeren; zy vreezen dat geen hunner er het leven zal afbrengenwanneer zij niet ten spoedigste door Europesche troepen worden gered. Uit een dépêche blijkt, dat de Spaansche regering besloten heeft om naar Havana, als de basis der operatiën tegen het eiland, 8000 man en 30 millioen realen te zenden. De Koningin van Spanje heeft de Keizerin van Frank rijk dóen uitnoodigen een bezoek aan Madrid te brengen. Op nieuw wordt beweerd dat Keizerin Eugenie hare reis tot de kusten van Syrië zal voortzetten, om van daar het lang besproken bezoek aan Jeruzalem te brengen. Op den spoorweg van Barcelona naar de Fransche grenzen is een groot ongeluk gebeurd. De uit Frankrijk her waarts komende treinbestaande uit 9 waggonsis onder weg in het water gestortdoordien een brugten gevolge van plotselingen hevigen storm, zwaar beschadigd was. De locomotief met zeven waggons werden met alle kracht in den vloed geslingerdterwijl de twee achterste waggons aan de brug 'bleven hangen. Reeds zijn een aantal lijken uit het water gehanddoch er worden er nog velen vermist, die door den sterken stroom zijn medegevoerd. Ook zijn ver scheidene passagiers gekwetst. Volgens een loopend gerucht zou uit Japan berigt zijn ontvangen dat het Bjritsch eskader tegen de Japansche bat terijen een nederlaag had geleden, De berigten uit Britsch Indië van 9 September jl. hebben in Engeland vrees verwekt, dat het Indische rijk nadeelige gevolgen van den onderliugen strijd der zonen van wijlen den Afghanistaanschen vorst Dost Mohammed zal ondervinden, ofschoon Engeland zich, gedachtig aan de bit tere ondervinding van vroegere jarenbuiten alle inmenging in de innerlijke aangelegenheden van Afghanistan tracht te houden. Volgens die berigten was aan den Boven-Indus, de grens van het Britsche grondgebiedeen horde gewapende Afghanen verschenendie naar één berigt met een inval dreigdenaar een ander reeds een inval in Indie had be proefd. In allen gevalle had de Indische regering het gevaar ernstig en dringend genoeg geacht om daartegen terstond krachtige voorzorgsmaatregelen te verordenen. Er was een regement van het Britsch-Indische leger naar den Boven indus gezondenen te Lahoredeii zetel der Britsche re gering in het Noord-Westelijke deel van Indiëwerd een krijgsmagt zamengetrokken van een zoo groote getalsterkte als Opper-Indië in vredestrijd nog nooit vereenigd had ge zien. Het doel dezer zamentrekking scheen te zijn, zoo er in Kabul of Kashmere werkelijk vijandige plannen tegen de Britsche heerschappij wierden gekoesterdze door een ont zagwekkende tentoonspreiding van strijdmiddelen te smoren. Ook werd gezegddat de zonen van wijlen Dost Mohamed en de vórst van Kashmere door den gouverneur-generaal waren uitgenoodigd tot een conferentiedie hij te Lahore met hen zou wenschen te houden'. Op het eiland Trinidadzeer nabij de kustheeft men een kom ter grootte van 99 acres ontdekt, bestaande uit asphalt, die 70 gallon ruwe olie per ton oplevert. Men heeft bereke'nd dat deze kom of meer de verbazende hoe- véelheid van 300 millioen gallons olie kan opleveren en is nu voornemens, deze brandstof te bezigen voor de stoom schepen, omdat zij in vele opzigten verkieslijk is boven de steenkolen. OFFICIEEL K1EIJWS. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 11 Oct. 1863. Adrianus Hendrik Greeven jm. 24 j. en Angeuis Beffers jd. 25 j. - Frederik Willem van Hoogstraten jm. 25 j. en Margaretha Cornelia Hooiberg jd. 23 j. - Jacob Huber jm. 25 j. en Johanna Cornelia van den Berg jd. 22 j. - Jo hannes Develing jm. 27 j. en Pieternella Margaretha van Zijp jd. 24 j. - Hendrik Antonius Hakkaard jm. 23 en Willemina Johanna Koenen jd. 24 j. - Wilhelmus Pias mei - jer jm. 24 j. en Helena Maria Rietbergen jd. 20 j. - Cor- nelis Bouwman, Wedn. van Maria van der Haar, 56 j. en Catharina van Meurs jd. 36 j. - Theodorus Polet jm. 35 j. en Klazina Adriana Boer jd. 23 j. Adverteiitici!. Erkentelijk voor de ontvangen bewij zen van deelneming bij het overlijden van hunnen broeder, den WelEd. Ge- strengen Heer J. P. K. VAN MOORSEL te Amsterdambetuigen wij daar.van bij deze onze welmeenende dank; J. H. VAN MOORSEL. C. A. J. VAN MOORSEL, éllinckh uij8en Leiden, October 1863. Men vraagt tegen Fe- bruarij of Mei te koop of te huur in of bij Leydeneen HUIS of KOEPEL met een' TUIN. Franco Brieven onder Lett. H. By dén Boekverkooper F. ÖVER- HQFFHofspui's Etage. (Jamme) aardappelen voor f 2.05. per Ned^rlandsch mud vrij han huis, bij B. DEN HOUTER op de Heeregracht. eene uitmuntende lading Puik Puik beste BRIELSCHE WINTER-AARD APPE LEN, welke te bekomen zijn voor f 2. per mud bij M. H. FONTEIN Bz. Hoo- gewoerd Wijk IIINo. 386 alhier. In de provincie Z. H. wordt te KOOP aangeboden, voor f 300 eene platte lands APOTHEEK met TOEBE- HOOREN, het huis daarbij voor een matigen prijs te huur. Adres per brief francoonder lett9 A. F., aan het Bureau dezer Courant. Staande op de Ruïne te Leiden. Heden D1NGSDAG 15 October 1865 Groote buitengewone voorlaatste Voor stelling der Rijkunst, Gymnastiek Thea- trale vertooningen en oefeningen met ge dresseerde Paarden enz. Zullende de Re presentatie gesloten worden met Groote comique Pantomime met Dans door alle Dames en Heeren van het gezelschap uitgevoerd. Morgen, Groote buitengewone LAATSTE voorstelling. Aanvang te J Uur. A, BLENNOW Directeur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3