N°. 1119. Dingsdag 13 October. Binnenlandsch Nieuws. Door Z. M. is benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Medemblik Mr. J, P. Huyser, advokaat alhier. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot predikant voor de Protestantsche gemeente in Indië de heer H. S. Balsem te Nootdorp. Z. M. heeft goedgevonden aan den generaal-majoor C. H. Happé, bevelhebber in de 6de militaire afdeeling, de vergunning te verleenen tot het aannemen en dragen der versierselen van kommandeur der 1ste kl. der Guelphenorde en van grootkruis der orde van Hendrik den Leeuw; en aan den kapitein W. Roloff, van den generalen staf, chef van den staf in de 6de militaire afdeeling, tot het aanne men en dragen van de versierselen van de 4de klasse der Guelphenorde en van ridder der orde van Hendrik den Leeuwaau beide respectivelijk door Z. M. den Koning van Hannover en door Z. D. H, den Hertog van Brunswijk ge schonken. Men verneemt, dat Z. M. thans Jhr. Mr. F. L. W. de Koekop zijn verzoekook eervol ontslagen heeft als directeur van het kabinet-des Konings en hem heeft benoemd tot Minister van Staat. Naar wij vernemen, is bij ons gouvernement ingeko men een circulaire van het te Genève gevestigde comité de secours -pour les militaires blesses en temps de guerrewaarbij de uitnoodiging wordt gedaan tot deelneming aan een in genoemde stad te houden internationale conferentieten einde te beraadslagen over het vestigen van nationale comités in de verschillende staten van Europa, alsmede over den werk kring van ieder dier comités. Donderdag heeft de bekende Jan van Veen, in de zaak der verwonding van den aartsbisschop Mgr. Zwijsen voor den rechter-commissaris te 's Hertogeribosch een zeer lang verhoor ondergaan. Naar men verneemt, moet de in structie alsnu als geëindigd te beschouwen zijn, en de on geloofelij ke moeite, die men zich daarbij getroost heeftmet geen den minsten gewenschten uitslag bekroond zijn. Dit moet evenzoo het geval zijn met het onderzoek dat te Amsterdam ingesteld is. Van Veen legt steeds een onverschillige kalmte, een zorgelooze gerustheid aau den dag. Men kan dus in deze gewigtige zaak spoedig een beslissing te gemoet zien. De arr.-rechtbank te Middelburg heeft Vrijdag uit spraak gedaan in de zaak van de heeren J. Schansma, boek drukker te Sluis, G. J. van Ooijen en G. P. Boos, te Aardenburgde eerste als drukker van het Sluisch Week blad, de beide anderen als verantwoordelijke redacteuren daarvan, beklaagd wegens het opnemen in die Courant van een stuk, dat beleedigende uitdrukkingen bevatte ten aan zien van den burgemeester van Breskens. De rechtbank heeft den eersten beklaagde vrijgesprokenop grond dat het boos opzet van dezen niet is geblekendoch heeft de beide ande reu in hunne betrekking van verantwoordelijke redacteuren ieder veroordeeld tot een geldboete van 20 gulden en in de koste. Mevrouw de weduwe Pruimers, geboren baronnesse van Dedemdie onlangs in de uitoefening der voogdij over haar minderjarig kind voorloopig was geschorstis bij von nis der arrondissements-rechtbauk te Zwolle van Vrijdag van die voogdij finaal ontzet, wegens het leiden van een slecht levensgedrag. De voorlezing van het vonnis duurde bijna een vol uur. Tot staving van die uitspraak is in het vonnis een tal van feiten omschreven, zoo als die uit de gehouden getui gen verhooren zijn aan het licht gekomen en waaruit i3 ge bleken dat de naauwe betrekkingwaarin mevrouw P. tot den predikant van Rijn stond, reeds eenige jaren schier al gemeen bekend was en bij velen groote ergernis verwekte waartoe de reizen naar Zand voort in de zomers van 1860 en 1861 niet weinig hebben bijgedragen. Het vonnis bevat daarenboven den hoofdinhoud van verschillende brieven en papieren uit Frankrijk verkregenonder anderen van een geboorte-extract van een kind, Hendrik genaamdwaarvan een dame uit Holland, te Hyères, departement du Var, in December 1862 is bevallen, en welk kind door een priester is gedoopt en vervolgens aan een min is toevertrouwdter wijl eenige maauden daarna de predikant v. R. te Hyères is aangekomenom mevrouw P., die zich aldaar destijds bevond terugtehalen en alstoen dat natuurlijke kind heeft uitbesteed of voor immer afgestaan aan een metselaarsvrouw te Sollies-Hauteville voor een som van 5500 francs. Met achterlating van zijn herderlijken zegen en na een lang ge- ;.sx LEIDSCH Dese Courant rerschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentipn1-6 jregels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 u. 49 m.j 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Ütrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12} u.; Donderdag 6{ u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5} u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgeus te 7 u. 45 m. en ta 11 u. 10 m., 's uamiddaga te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Óver Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'an, tot 9 uur 'sav. Spoorvrog-Tolegraaf dagelijks vau 7} uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden: - Burgemeester en IFethouders, Maandag eo Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect i» te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgeus 12—1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnteu dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag ea Donderdag van 9—2 nar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1