N°. 1118. Maandag 12 October. A? 1863. Binnenlandsch Nieuws. 1.11 USUI 1)1 Mi IA I). Prijs dor Advertentieu 1-6 regels f 0.76 Iedere regel meer 12j (Its. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels f 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekeiidinakingeii van genootschappen 5 (Its. Zegelrecht 35 (Its. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 8 u 49 in.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 in eu op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 ra.; naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 64 m.; 4 n. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leideu (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overisre dagen uitgezouderd de Zondag 5 vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats ütrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9J. u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12j. u.; Donderdag 6» u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuvrstraat's morgeus te 7 u. 45 in. eu te II u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 in. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorvveg-Telegraaf dagelijks van 7£ uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 unr. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur.- De Gemeente- Architect i» t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 L uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en vau 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8 —4; van de Hypotheken en het Kadaster van 9-4 uur. Dese Courant verschijnt elkeu dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Hom mers Vijf Cents. Z. M. heeft vergund aan den gepensioneerden luit.- generaal Jhr. P. V. A. ridder de Steurshet dragen der versierselen van grootkruis der Guelphen-ordehem door den Koning van Hannover geschonken. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan den met ver lof hier te lande teruggekeerden lsten luitenant der inf. van het leger in Nederl.-Indie G. L. P. Wildschut, met toeken ning van pensioen. Z. M. heeft bij de dd. schutterij alhier op verzoek eervol ontslag verleend aan A. de Fremerijals 2de luit.; en benoemd tot 2den luit. Dr. W. T. Vrolik. Z. M. heeft op voordragt van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken afwijzend beschikt op het verzoek van Jhr. Mr. J. B. Verheijen, om de betrekking van wethouder der gemeente 's Hertogenbosch gelijktijdig te mogen waar nemen met die van provinciaal inspecteur van het lager on derwijs. Door het Provinciaal Gerechtshof van Friesland is ter vervulling van een der drie by dat college bestaande vaca tures als raadsheer opgemaakt de navolgende aanbevelings lijst; Mr. S. W'. Tromp, procureur te Leeuwarden, Mr. G. Andreae Pz., president van de arr.-rechtbank te Sneek Mr. M. van Heioma, lid van die rechtbank, Mr. J. J, Schot- borgh Simon lid van de arr.-rechtbank te Heerenveen Jhr. Mr. C. J. Speelman griffier bij de arr.-rechtbank te Leeu warden en Mr. J. W. Tromp, rijks-advokaatrechter-plaats- vervanger en deken der orde van advokaten te Leeuwarden. De Ministers van Oorlog, Justitie en Finantiën en waarschijnlijk ook de overige Ministers zullen de volgende week geen audiëntie verleenen. Naar men verneemt zullen de Ministers de volgende week (op Woensdag, 14 dezer) de opening van den spoorweg van Harlingen-Leeuwarden bijwonen. Vrijdag morgen heeft te 's Hage op plegtige wijze de ter aarde bestelling op i/Eik en Duinen" plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer Mr. J. C. Faber j van Riemsdijk. Op de begraafplaats bevond zich de voor zitter van den Hoogen Raad, vele leden der rechterlijke magt, den raad van toezigt der orde van advokaten, vele advokaten en een groot aantal bijzondere vrienden van den overledene, ten einde dezen de laatste eer te bewijzen. By het geopende graf hebben de heeren Mr. Levyssohn Norman en Mr. Delprat treffende toespraken gehouden waarna door den heer Beelaerts van Blokland, namens de familie, die toespraken werden beantwoord. De letterkundige afdeeling der Koninklijke Akademie van wetenschappen te Amsterdam zal hare gewone maan- delijksche vergadering houden op Maandag den 12den dezer, te 12 uur. De onderwerpen ter behandeling zijn: bijdrage van den heer Brill over de gevolgen van het 12jarig be stand mededeeling van den heer Leemans over Egyptische papyrussen in hicratisch schrift enz. Donderdag had te Groningen in de groote gehoorzaal van het akademiegebouw de plegtige overdragt van het rec toraat der hoogeschool plaats. De aftredende rector, Prof. E. J. Diest Lorgiou vermelde de lotgevallen der hoogeschool in het afgeloopen jaar en sprak voorts eeu redevoering uit de theologia Christiana ab auctoritate patrum ecclesiasticorum primum liberanda, d. i. dat de Christelijke godgeleerdheid geheel vrij behoort te worden van het gezag der kerkvaders. Sedert den 26sten Maart 11. zijn aan de Hoogeschool te Utrecht ingeschreven 114 studenten: theologie 50, rech ten 45, letteren 2, medicijnen 11, wis- en natuurkunde 6. Daarvan waren 23 ingeschreven vóór 1 Julij. Verder hebben 36 studenten reeds korter of langer tijd aan eeu Hoogeschool of athenaeum vertoefd en bezoeken 78 studen ten voor de eerste maal de Hoogeschool. De Belgische correspondent van het Nieuw Dagblad van 's Gravenhage deelt onder réserve mede, dat de heeren Hanedoes en Israëls, die hunne schilderstukken op de Bel gische tentoonstelling van schoone kunsten hebben geëxpo seerd zouden bekroond zijn. De eerstgenoemde zou de me daillede ander het kruis ontvangen. Het H. en Effectenbl. klaagt er over, dat men de speculatie-fondsen ter beurs vermeerderd heeft met een paar non-valeursPoyais en Acres (Poyaisian landgrants)de wettige oorsprong dier papieren moet nog steeds bewezen worden eu die papieren beleefden dan ook slechts een ephe- merisch beursbestaan. Thans heeft men ook de assignaten en mandaten der 1ste Frausche republiek ter markt gebracht.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1