CIRCUS A. BLENNOW. LINNENMEID SALVAT0R ROSA of FLAMINIA DE ROOVERHOOFDVROUW 3 BORSTELMAKERSKNECHTS BROODR AKKERS-KNECHT. Yerkoopiug in de Stads-Bank van Leening te Leiden. vecht te beletten tusschen het derde legercorps en de garde een bevoorrecht en daardoor door geheel het leger verfoeid corps. De ideën van vrijheid en menschenwaarde dringen, ondanks de strengekitteloorige tuchtdoor in de kazernen die vestingen van het feodalisme, zijn laatste hoop en schuilhoek. Maandag is op de gebruikelijke wijze ter gelegenheid van het naamfeest van den Keizer van Oostenrijk aan 10 bedienden van het mannelijk en vrouwelijk geslacht uitge reikt de premie voor veeljarige dienst in hetzelfde huisgezin. Onder de bekroonden zijn 7 vrouwelijke en drie mannelijke bedienden. Van de eerstbedoelden had de minste 20, de meeste 34 jaren in een gezin doorgebragt; van de 3 overi gen telde een 31, de beide anderen 3 6 dienstjaren in het zelfde huis. Uit de medegedeelde rapporten der financiële commis sie over de renten der Oostenrijksche staatsschuld blijkt, dat voor het jaar 1864 een rentebedrag van 128,448,770 tl. benoodigd is. Te Hamburg is een congres gehouden van afgevaar- den der matigheidsgenootschappen. Er waren bijna 300 le den tegenwoordig; uit Nederland de baron van Lynden en Ds. Adema van Scheltema. Volgens de mededeelingendoor de onderscheidene afgevaardigden gedaan, is de matigheids zaak in het grootste gedeelte van Europa in verval. Alleen in Nederland en in Noorwegen is zij vooruitgegaan. In Ne derland bedraagt het aantal afdeelingen 50, en dat der leden omstreeks 13000 terwijl in Noorwegen 125 afdee lingen zijn met 15,000 leden. De Engelschen deden vol doende mededeelingen omtrent de werkzaamheden hunner landgenooten in dit opzigt; zij meenden dat men moest beginnen met de belangstelling der hoogere standen te wek ken. In 1 865 zal wederom zoodanig congres gehouden wor den in een der hoofdstedendie belangstelling in de matig heidszaak doen blijken. In de Poolsche aangelegenheid is het laatste woord nog niet gesproken. Keizer Napoleon heeft aan den Koning van Zweden zijn leedwezen betuigd, dat hy door Engeland en Oostenrijk niet krachtiger ondersteund werd. In het aan staande voorjaar zouden echter gewigtige gebeurtenissen op handen zijn, Uit Londen wordt aan de Köln.-Zeitung berigt.dat, volgens een daar ontvangen officiële mededeeling, Oostenrijk het voorstel van Engeland heeft verworpendat strekte om Rusland van zijn rechten op Polen vervallen te verklaren. De luchtreis van Nadar heeft hemna aftrek van alle onkosten, een winst van 50,000 francs bezorgd. Hij organiseert reeds een tweede reis, en beweert dat de geza menlijke winst moet dienen om een door hem uitgevonden luchtschip te vervaardigen, dat, door middel eener schroef, naar willekeur in alle verlangde richtingen zal kunnen voort bewogen worden. Uit Bergenop het eiland Rugenwordt het vol gende gemeldDe rechtbank alhier heeft dezer dagen over eenkomstig de wet, zoo zegt die rechtbank, verklaard, dat de getuigenis van een Israëliet tegen een Christen rechtens niet geldig is. Wel heeft men aangenomendat de Israëliet onder eede mag gehoordmaar aan diens getuigenis kan niet dezelfde waarde worden gehecht als aan de getuigenis van een Christen. Het blijkt dat binnen het rechtsgebied van het hof van appèl te Greifswald gevestigd dergelijke juris prudentie was aangenomenwelke echter bij de wet van 23 Julij 1847 is vervallen verklaard. Bij de verkiezing te Nivelles ifc het zeer warm toe gegaan. De liberale kandidaat graaf Lehardy de Beaulieu is met 45 stemmen gekozen tegenover graaf Meens. De heer de Beaulieu was schoonzoon van den bekenden liberalen hoofdman Verhaegen, en was een der vier heerendie bij diens sterfbed belast waren te zorgen dat geen R. C. gees telijke bij zijn bed verscheen. Het is te begrypendat de clericale pers niets onbeproefd heeft gelatenom zulk een man te helpen bestrijden. Te Norwich is in de afgeloopen week een muzijkfeest gevierd, dat vijf dagen heeft geduurd en 4680 sh. 8 (p. m. f 56,160) opbragt. Hiervan werd aan de armen der stad 1000 geschonken. Staande op de Ruïne te Lelden. Heden Zaturdag, 10 October 1863. Groote buitengewone Voorstelling der Rijkunst, der Gymnastiek, Theatrale vertoo ningen en oefeningen met gedresseerde Paarden enz. Zullende de Represen tatie gesloten worden met groot Mimodrama Equestre, met Dansen gevechten enz. door het geheele Heeren en Damespersoneei uitgevoerd. Aanvang te 7 uur. Morgen Zondag, met toestemming van het Bestuur der stad Leiden. GROOTE BUITENGEWONE VOORSTELLING. Aanvang precies ACHT uur. A. BLENNOW, Directeur. Adveilentiëu. Wordt gevraagd tegen 1° November, eene nette die goed kan naaijenstoppen en tafel- bedienen van de P. G. Adresmet franco Brievenonder letter C. aan het Bureau van dit Blad. Door overlyden is er in een aange naam gelegen dorp der provincie Zuid- Holland bij twee zusterspredikants dochters, gelegenheid tot IMWONING, met kost en huisselijk verkeer voor eene Damedie de gezonde buitenlucht en het stille buitenleven zoekt. Adres per franco brieven onder de lett. P. H. aan het Bureau Leidsch Dagblad. die van bekwaamheid zoowel als van eerlijkheid goede bewijzen leverenkun nen vast werk bekomen. Zij die kwas tenmaken verstaan, zullen het eerst in aanmerking komen. Zich franco onder letter B. te adresse ren aan het Bureau dezer Courant. Men vraagt, om dadelijk in dienst te kunnen tredeneen bekwaam BROOD- BAKKEKS-HNECHTdie tevens be kend is met koek- en kleingoed-bakkerij liefst P. G. Adres met franco brieven, onder Letter O. aan het Bureau van dit Blad. Op Diugsdag den 13den October 1863, des voormiddags te 10 ure, van VER STANE PANDEN, zoo van Juweelen GoudZilver en Horologiën als van Wollen, Linnen en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDERENbeleend in de maand Junij 1862. Daags vóór den Verkoopdag, des Voor middags van 10 tot des Namiddags te 2 ure, zullen de voorz. Goederen voor een ieder te zien zijn. ^Jl^" Aan de belanghebbenden wordt herinnerddat de zuivere opbrengst dei- verkochte panden(na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien)bekend onder den naam van Meergelden, gedurende 20 maandenna den dag van den verkoop ter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt gevaceerd Dingsdag en Vrijdag van iedere'week, des voormiddags van 1112 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3