j CIRCUS A. BLENNOW. SCHOOLEAARTEN i SALVATOR ROSA of FLUIilMA RE ROOVERHOOFDVROIIW f 17. gezonde MIN Burger Jufvrouw, Buitenlandsch Nieuws. Advertentiëu. Heden Woensdag, 7 October 1863. Morgen groote Buitengewone Voorstelling. W. A. ELBERTS loopig plaats gehad hebbend onderzoektegen gemelden pre dikant zijn gerezen." In de residentie is aangekomen de bisschop van Je rusalem, behoorende tot de orde der Grieksche ritus, afge zonden door den patriarch van Jeruzalem, tot inzameling van gelden voor de in vervallen staat verkeereude kerken dier orde. Hij heeft bij den deken en pastoor van 's Gra ven hage, de WelEerw. heer G. Eisen, van de H. Theresia- kerk, zijn intrek genomerf. Tot adjunct-directeur van het Zendelingshuis te Rot terdam is benoemd de heer R. Cremer, kandidaat in de theologie te Groningen. Ds. A. P. G. Jorissen te Purmerland heeft het beroep naar de Hervormde gemeente te ter Aar aangenomen. Heden Dingsdag is in de vergadering der plaatselijke commissie tot oprigting van een gedenkteken voor Novem ber 1813 besloten, om een algemeene collecte te houden op Maandag den 26sten October, en tot het bijwonen der plegtigheid van het leggen van den eersten steen voor het gedenkteeken in het Willemspark te 's Hage aftevaardigen den heer burgemeester Mr. D. Tieboel Siegenbeek. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 5 9°, des avonds te 8 uur 56°, te 10 uur 54°. Dingsdag morgen te 5 uur 52°, te 8 uur 64°, te 12 uur 5 8°, 's namiddags te 4 uur 5 8°. Op het Afschaffingscongres te Hannover gehouden waren als afgevaardigden der Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van sterken drank tegenwoordig de heeren K. T. baron van Lijnden van 's Hage en Ds. C. Adema van Schel- tema van Amsterdam. Eerstgenoemde gaf een omstandig be- rigt van de .werking der Nederlandsche Vereeniging en van hare vertakkingen in Oost- en West-Indië. Uit Hanover wordt berigt, dat de onderhandelingen betreffende het huwelijk tusschen den Prins van Oranje en Prinses Friederika Sophia Maria Henrietta Amalia Theresia van Hanover, geb. 9 Januarij 1848, zijn afgeloopen. De Prinses zal met Paschen e. k. hare belijdenis afleggen. De aartshertog Jozef van Oostenrijk heeft zicji weder naar Duitschland begeven. De Kroonprins van Pruissen bevindt zich thans met zijn gemalin te Edinburgh en zal tot kersmis in Engeland blijven. Naar men verneemt, zou de generaal Mouravieff reeds lang door de Russische regering uit Wilna teruggeroepen zijn, en stond dit besluit reed3 zoo goed als vast; maar de Czaar is ten dien aanzien tot andere denkbeelden gekomen door de omstandigheid dat Keizer Napoleon op diens ontslag heeft aangedrongen. Door de uitvoering nu vau hetgeen reeds in beginsel was beslotenzou de Russische regering den schijn op zich hebben geladen van te zwichten voor Frank- rijks pressie en dit wilde zij te keer gaan. Thans, nn die schijn niet meer te vreezen is, is er weder sprake van Mou- ravieff's terugroeping. Uit Kielf wordt gemelddat een ernstige agitatie onder de boeren van de Ukraine heerscht. Er wordt een ir.surrectie op groote schaal voorbereid en de bevolking weet zich wapens te verschaffen uit het arsenaal te Kieffwaaruit zij bij voortduring heimelijk worden ontvreemd. Vrijdag avond zat de heer de V. te Parijs aan zijn schrijftafel bij een groote zoogenaamde petroleumlamp te werken. Naast hem speelde zijn zoontje van. 5 jaar en nu en dan legde hij de pen neder om met den kleinen te stoeijen. Daar raakt het armpje van het kind de lamp; deze valt op zijde over de kleederen van vader en kind en over de schrijftafel, 't Was een gloeijende vuurmassa, die zich verspreidde enondanks onmiddellijk toegebragte hulp niet kon gebluscht wordenterwijl de beide ongelukkigen zoo met brandwonden zijn overdekt, dat hun leven in gevaar is. Zulk een ongeval ligt voor ieder, die petroleum brandt voor de hand daar het getal lampen, die omvergeworpen worden, niet zoo gering is. Nadar heeft 11. Zondag de lang besproken luchtreis ondernomen. Het huisje, dat onder den ballon bevestigd was, kon naauwelijks de acht personen bevatten, die de eerste reis zouden mede maken. Geheel Parijs was op de been, om zich te overtuigen of Nadar woord zoude hóuden. Men betaalde een franc om op het Veld van Mars te mogen komen waar de ballon moest opgelaten worden en men be rekende dat 500,000 menschen zich op dat veld vereenigen zoudenzoodat de zaak uit een finantieel oogpunt gebleken is een voortreffelijke onderneming te zijn. Het meteorologisch departement van het bureau van koophandel te Londenheeft 11. Donderdag telegrammen naar al de" havens der West- en Zuidkust van Engeland afgezonden om noodseinen te gevennaardien stormen in zuidelijke rigting zouden te wachten zijn. Onlangs is in Noord-Carolina Ds. Schumann te Salem overledendie aan het Zendelinggenootschap der Vereenigde Staten 80,000 dollars heeft gelegateerd. Tot droefheid van mijzijne broeders en zuster overleed heden in den ouder dom van ruim dertig jaren, mijn aan- behuwd zoon JOHANNES ADOLPH KALDENBERG LADAGE. Wed. P. LADAGE, Kaldenbebg. Leiden, 3 October 1863. Wordt dadelijk gevraagd eene jong kraams, van goede getuigschriften voorzien. Adres onder letter B. aan het Bureau Leidsch Dagblad. Met 1°. November of eerder wordt gevraagdtot gezelschap en tot assistentie in de huishouding, bij eene bejaarde we duwe, eene fatsoenlijke van de P. G.tusschen de 30 en 40 jaren oud, goed kunnende naaijen en met de wasch omgaan. Adres, brieven franco, onder Letter P. Bureau dezer Courant. Staande op de Ruïne te Leiden. Groote buitengewone Voorstelling der Rijkunst, der Gymnastiek, Theatrale vertoo ningen en oefeningen met gedresseerde Paarden enz. Zullende de Represen tatie gesloten worden met Aanvang te 7 uur, A. BLENNOWDirecteur. De ERVEN J. J. TIJL te Zwollehebben uitgegeven van Nederland, Europa, liet Oostelijk en het Westelijk Halfrond, BEWERKT DOOR LASTDRAGER, Het stel compleet onder toezigt van Afzonderlijke kaarten ƒ5. De Kaarten zijn behoorlijk op katoen geplakt en van vollen voorzien j groot Mimodrame Equestredoor het geheele Heeren- en Damespersoneel uitgevoerd. f m WI *1 a-B B mm 4-3 IK*' 13B G w a

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3