N°. HIS. Dingsdag 6 October. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der dir. bel. en ace. te Bruinisse J. Molenburghthans te Eede en in diens plaats G. W. P. G. Callenfelsthans te Nieuw-Schoouebeek voorts tot officier van gezondheid 3de kl. bij de geneeskun dige dienst der landmagt in West-Indië M. Vos; tot kapi tein van de 3de kl. bij het 1ste reg. vestingartillerie den lsten luit. A. Suy van het reg. veldartillerie en in diens plaats tot lsten luit. den 2den luit. H. H. Ramaer van het korps. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan P. Kuiper Schonegevel als kantonrechter te Dokkumaan F. Luypen als ontv. der in- en uitgaande rechten te Locht; aan J. Keller Jr., als ontv. der reg. en dom. te Maarssen en aan den luit.-kolonel J. A. van den Bosch van den groo- ten staf als adjudant van Z. K. H. den Prins van Oranje, en hem tevens benoemd tot Z. Ms. adjudant in gewone dienst in plaats van den generaal-majoor graaf van Lijnden. Nog is op verzoek op non-actititeit gesteld den kapitein G. J. Maris van het regement_veldartillerie en pensioen ver leend aan P. Bal, gewezen adj.-comm. bij het depart, van Binneni. Zaken. De Minister van Binneni. Zaken heeft benoemd voor de koloniën der Ommerschans bij het 1ste gesticht den heer W. Visser, genees-, heel- en verloskundige; bij het 2de ge sticht Dr. J. Berghuis en bij het Bde gesticht Dr. W. J. Stieltjes. Door aandeelhouders in de Nederlandscbe Bank is een adres aan de Tweede Kamer ingediend, houdende aandrang tot een reeds bij adres aan den Minister gevraagdemaar in het ingediende wetsontwerp nopens de Bank niet te vin den regeling bij de wet van de verpligtingen der directie, vooral strekkende, om het bestuur der Bank tot strenger toezigt onder grootere verantwoordelijkheid en de rekenplig- tige ambtenaren tot het stellen van borgtogt te verpligten, en tevens om aan de aandeelhouders meer magt in de be noeming van het bestuur te geven. Men zal zich herinneren, dat op het hoofdstuk Bin- neulandsche Zaken der begrooting voor 1863 een som van j f 8000 was gebragt voor jaarwedden en toelagen van de leden eener bouw-commissie en het daaraan toetevoegen per soneel. Bij amendement werd het artikel echter zoodanig ge wijzigd, dat daarvan Voor het personeel, belast met het toezigt op de Landsgebouwenf 2300 werd afgetrokken. Het artikel werd echter, op voorstel van de Regering, begre pen onder die artikelenwaarop uit den post voor Onvoor ziene Uitgaven kon worden overgeschreven. De Regering vleit zich dat de Kamerwauneer zij de zaak nader wil overleg gen geen bezwaar zal vinden het aanvankelijk aangevraagde cijfer van f 8000 te herstellen. Daar het nieuw te regelen toezigt over de Landsgebouwen zich ook buiten de residentie zal moeten uitstrekkenheeft de Regering het noodig geacht de post voor reis- en verblijfkosten dit jaar met f 2000 te verhoogen. De Staatsspoorweg van Breda naar Tilbürg is heden Maandag voor het publiek opengesteld. In het najaar zal ook gereed en ten gebruike dienstbaar zijn de nieuwe spoorweg van Zevenaar naar Kleef. Bij de beraadslagingen van den Utrechtschen Gemeen teraad over de inrigting en zamenstelling der nieuw op te rigten Stads-Bank van Leening is aan het behoud van in- brengsters boven de invoering van hulpkantoren de voorkeur gegeven, hoofdzakelijk op grond, dat de beambten der hulp kantoren er belang bij hebben zoo weinig mogelijk moeite, zorg en verantwoording te hebben, terwijl zij toch het hun toegelegd vaste tractement benevens vrije woning genieten dat zij de belangen der schamele bevolking wel eerlijk doch niet bijzonder behartigen en zoo min mogelijk beleenen of te hulp komentenzij tot een percentsgewijze belooning beslo ten wordt. Hulpkantoren moeten onvermijdelijk de kosten van administratie bezwaren en het beheer meer omslagtig maken. De voordragt is op genoemde gronden met 10 tegen 9 stemmen verworpen. Naar men verneemt, bestaat bij de directie van den Hollandschen schouwburg te 's Gravenhagehet voornemen om, bij de opvoering van het gelegenheidsstuk van onze SOjarige onafhankelijkheid in November, aan de krijgers uit dat tijdvakeereplaatsen aantebieden. Wij kunnen niet anders dan dit voornemen bij uitnemendheid toejuichen daar ook uit onderscheidene andere plaatsen berigten worden ontvangen, dat aldaar aan gemelde krijgers onderscheidingen tEIDSGH Ueie Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 io de drie maanden Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dor Advectentien 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{ Cts. Geboortehu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. 1 tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u 41 ra.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 m.; 3 u 49 ra.; O u. 9 m.; 9 n. 19 m.; eu op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarem en Amsterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 ra.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Legden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrecht9che Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9J- u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u;; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 'snamiddags t« 5J. u. Postbus tig tingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indisoho Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7f uur's m. tot 9 u. 30 m. tv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maandag en Donderdag te 11 uur. Cotnmitsie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van L04 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ia U spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, van 8 1 uur en van 36 uur; der Ia- en Uitgaande Rechten en Acoijnten dagelijks van 9l uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—1 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1