CIRCUS A. BLENNOW. Rhijnzigt. Groote Voorstelling 3den October GESCHENK VOOR DE LEIDSCHE JEUGD Adverlenticn. Zwem- en Badinrigting Heden Vrijdag, 2 October 1865, buitengewone a 20 gulden. Ook het bad Ems zal ditmaal een mager dividend geven. Men verzekert, dat Keizer Napoleon geen enkel mid del onbéproefd heeft gelaten om het Weener kabinet over- tehalen tot het ondersteunen zijner plannen tegen Rusland. Bedingingen van allerlei aard zijn beproefd om den graaf von Rechberg daartoe te brengen. De Duitsche hervormingskwes tie van den bond is insgelijks gebezigd om de Oostenrijk- sche regering gunstig voor Napoleons plan te stemmen. Tot heden heeft de Keizer der Franschen met het laatstbedoelde even weinig vrucht ingeoogst als met de aanbiedingen van groote sommen gelds, met welk dikwerf onweerstaanbaar middel hij heeft aangevangen. De prijs van 100,000 fr3. van het Credit Mobelier te Parijs werd door een keukenmeid gewonnendie sedert langen tijd een dienst zocht en op het punt stond haar lot te verkoopen. In het Theatre Chatelet te Parijs wordt het tooneel- stuk Aladin opgevoerd, waarin een reuzin optreedt, lang 204 Ned. duim. - Terwijl Nubar Pacha met een zending betreffende de doorgraving der landengte van Suez naar Parijs is gezonden wordt dat werk, volgens berigt uit Caïro van 16 Septem ber, met bijstand van de Egyptische overheden op den ouden voet voortgezet en wel met verdubbelde krachtenten einde tegenbedenkingen door verwijzing naar gedane zaken te kun nen afsnijden. Op het Zondag in de Augustijnerkerk te Brussel ge houden congres van werklieden is het ontwerp van den baron Amedée de la Rousschere behandeld, strekkende om de oude en hulpbehoevende werklieden van Staatswege te doen ondersteunen. Na een vergaderingwelke meer dan 4 uren duurde, is met algemeene stemmen vastgesteld om een centraal comité te vormen, dat belast zal zijn om een ver- eeniging te constitueren, die tot titel zal voeren//Vereeni- ging tot verbetering van het lot der arbeiders." Het comité zal te Brussel gevestigd zijn. De meeting liep kalm af, en alle meeningen zijn in de meest voegzame bewoordingen verdedigd. Uit de fabriekdistricten in Engeland verneemt men dat in sommige werkplaatsen minder levendigheid heeft ge- heerscht, vooral was dit. het geval te Birmingham en Shef field. Te Wolverhampton was veel vraag naar ijzerwaren. Te Manchester werd de handel gestremd door de hooge eischen der fabriekanten. Te Leeds Bradford en Nottingham was de omzet voldoende. Het Mining Journal bevat een rubriek: Weervoor spellingen van George Stepherdschrijver van een werk over het klimaat van Engeland. Deze persoon meent uit meteoro logische waarnemingen de aanstaande weersgesteldheid met vrij voldoende zekerheid te kunnen voorspellen. Zoo had de storm op 19 en 20 September nagenoeg op het vooraf aan gekondigde uur plaats. 'Omtrent de maand October zegt hij, dat min of meer hevige winden zullen plaats hebben van 13 tot 15, van 19 tot 20, van 23 tot 24 en ook op den 30sten. OFFICIEEL N I H If IV Burgerlijke Staud van Leiden, van 24 tot en met 30 September 1863. Bevallen: R. Polak, geb. van der Horst, D. - W. Oudenbroek Z. - G. Smit, geb. van der Wilden, D. - S. in 't Hol, geb. van BerkelZ. levenl. M. C. van der Lindengeb. GiezeZ. levenl. M. Siljeegeb. van LeeuwenZ. levenl. - N. de Bruingeb. Middelham D. - M. du Pon Z. - M. Beurse, geb. Stikkelorum D. - A. Jongbloed, geb. Richter, Z. - C. E. A. Sepp geb. Spin, D. - J. Tegelaar, geb. van der Nat, D. - A. G. E. van Wensejigeb. Schmier, Z. - M. C. van Evert, geb. van der Walle, D. - A. M. Wijtenburg, geb. CartonD. - J. Spaandermangeb. HoekD. J. den Osgeb. BavelaarD. - J. Groeneveldgeb. Smit Z. - H. J. Snoek, geb. Vrossink, Z. - J. Bavelaar, geb. Overveld, Z. - M. J. Willenborg, geb. van Dieren, Z. - J. C. Korenhof Z. - S. Arkeveldgeb. de HaaijZ. - A. P. Hasselbach, geb. de Groot, Z. levenl. - C. Pieket, geb. CartonZ. levenl. Gehuwd: H. G. Hagen jm. met S. P. A. Krantz jd. - J. Huner jm. met A. C. van Dam jd. - W. F. Pelt jm. met J. M. Zwarts jd. P. Massaar jm. met E. van Houtum jd. - T. L. Vooren jm. met M. Neiisse jd. - A. D. Va- vier jm. met M. M. Susan jd. - D. Smit jm. met C. Kram jd. - C. Alkemade jm. met T. van Gaaien jd. - P. J. van der Horst jm. met M. Pont jd. - A. de Vroede jm. met A. J. J. Wagtendonk jd. Overleden: J. J. van Went Z. 3 d. - A. L. Roe steen D. 2 j. - J. F. Boerma Z. 7 j. ruim 7 m. J. C. van der Kamp D. 4 m. - P. Briejer 91 j. - P. Al- berse 69 j. - M. E. de Kruijs D. bijna 10 m. R. Bat- teljeegeb. Schroef, 29 j. - L. J. Hennik D. 3 w. - J. B. der Kinderen Z. 4 w. - H. Richard van Gelder 79 j. C. de Bruin D. 14 w. A. J. de Muuuik Z. ruim 9 m. Heden overleed de Heer ADRIANUS VAN DIJK, in den ouderdom van 97 jaren en 5 maanden. C. D. VAN DER HENST, Exec. Testam. De ondergeteekende heeft de eer te berigtendat de Bassins Zaturdag den 3den October a.s. zullen gesloten worden. De toegang, alsmede het buffet, blijft echter voor H.H. leden geopend. De Ondernemer, J. RUTGERS. Er wordt voor matigen prijs te KOOP aangeboden: een staande JAGTHOBiD met vier fraai geteekende jongen. Adres onder Letter O. per franco brief, aan het Bureau Leidsch Dagblad. Op de Ruïne. der Rijkunst, Gymnastiek, Theatrale vertooningen en oefeningen met ge dresseerde Paarden enz. Zullende de Representatie gesloten worden met Prins Waldemar of het Meisje uit de Klotsen. Groot Mimodramc Equpstre door het geheele Heeren en Dames personeel uitgevoerd. Aanvang ten 8 ure. A. BLENNOW, Directeur. Men kan zich voor de reeks der te geven Voorstellingen abonneren. Bij den Uitgever A. W. SYTHOFF en H.H. Boekhandelaren is verkrijgbaar: "WJSLTM LÜËUWErV, Bevattende eene voor kinderen uitmuntend bewerkte geschiedenis van het beleg en ontzet der stad Leiden. Prijs ƒ0,25. Leiderdorp, 28 September 1863. Menige en algemeene kennisgeving <ff Leiden, 1 October 1868. OP DEN DOOR (derde druk.)

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3