k mo. Vrijdag 2 October. - Z. M. heeft bevorderd tot vice-admiraal den schout- bij-nacht H. Wiplf en tot luitenants ter zee 1ste klasse de luitenants 2de klasse W. F. H. Cramer en H. van Goens; voorts benoemd tot surnumerairs bij het vak der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc'., de heeren S. N. Hoek te Veen- dam M. C. Merens te AmsterdamF. A. J. A. van Galen te 'sHage, R. E. Hattink te Amsterdam, C. L. Klein te Utrecht, H. J. J. A. Lulofs te Hardinxveld, C. S. Ver- steegh te Tilburg; bij het vak van de directe belastingen en het kadaster L. C. Blom te 's Hage en D. H Monten- berg te 's Bosch. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal van Maandag 28 September is ingekomen een adres van Ratoe Saripha Aysahoudste dochter van wijlen Sultan Sarif Rasim, van den lOden Augustus 11. uit Singapore ge- dagteekend, houdende klagten over beschikkingen door het Nederlandsch Gouvernement betrekkelijk het Rijk Pontonak op Borneoten nadeele der wettige erfgenamen van genoem den Sultan genomen. Woensdag zijn in de afdeelingen van de Tweede Ka mer onderzocht de volgende wetsontwerpen, als: 1°. tot ont eigening van perceelen voor den spoorweg van Venlo naar Helmond; 2°. ten behoeve van de verbreeding van het Deu- servoetpad in de gemeente Vaals; 3°. idem ten behoeve van de verbreeding der hoofdstraat te Meppelen 4°. tot rege ling van het fonds voortspruitende uit koopprijzen van do meinen voor de dienst van 1864. In den loop dezer week zal nog worden onderzocht het wetsontwerp houdende voor zieningen omtrent de Nederl. Bank enz. Maandag zal het onderzoek aanvangen over de wetsontwerpen uitmakende de Staatsbegrooting voor 1864. Aan de Tweede Kamer zal naar men verwacht spoe dig worden ingezonden een wetsontwerp tot regeling der subsidiaire gevangenisstraf. Naar men verneemt, heeft Mr. L; J. Vos de Wael zijn eervol ontslag verzócht als kantonrechter te Goor. Heden Donderdag is het 25 jaren geleden, dat de Nederlandsche wetgeving werd ingevoerd. Ter herinnering aan de vestiging van het Provinciaal Gerechtshof van Zuid- Holland (in den beginne van Holland), heeft de heer Mr. J. A. Philipse, voorzitter van dat Hof, de vroegere en tegenwoordige ambtenaren van dat Hof bij zich ontvangen, die te dier gelegenheid hunne gelukwenschen aanboden. He den middag zalzooals reeds gemeld isdoor den heer Philipse in het Hotel de Oude Doelen een diner aange boden worden aan de leden der rechterlijke magt en aan eenige genoodigdenwelk diner uit ruim 50 couverts zal bestaan. De Minister van Justitie, de heer Olivier, die tot bijwoning van dat diner was genoodigdheeft daarvoor moeten be danken daar Z. Exc. bij de opening van den spoorweg Breda-Tilburg moest tegenwoordig zijn. Tot de genoodigden behoorden ook de presidenten der rechtbanken in deze provincie. Naar men verneemt, is door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken de termijn binnen welke door den heer Jager de maatschappij voor de doorgraving moet zyn opge- rigt met 2 maanden verlengd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft tot deken van 's Hage in de plaats van wijlen den heer J. Siegfried benoemd den heer G. Eisenoudste pastoor aldaar. Zondag avond zal met een plegtige godsdienstoefening het feest van de canonisatie der Japansche martelaren in de H. Theresiakerk te 's Hage aanvangen. Gudurende de volgende week zullen de predikbeurten worden waargenomen door verscheidene leeraren, o. a. door pater Bernhard van de orde der Franciscanen. Thans zijn de gebouwenbeslaande het voorplein vau het burgerweeshuis te 's Hage weggebrokende nieuw ge bouwde voorgevel komt thans in het gezigt. Die voorgevel is eenvoudig doch smaakvol van teekening en doet den ont werper, de heer Saraber, alle eer aan. De gevel is met net bewerkte bandenlijstwerkconsols en verder ornament voor zien. De jaartallen der stichting (1564) en der verbouwing (1864), benevens de naam der inrigting zijn uitwendig aan het gebouw aangebragt. Het gebouw kan een nieuw sieraad voor de residentie genoemd worden. - Om ons kunstminnend publiek een denkbeeld te ge ven van de voorwerpen., voor de verloting der Kunstkronijk van den jaargang 1863 tot nu toe aangekocht, geven wij daarvan een kleine omschrijving. Eerste prijs; f/Een prachtige Milieu de Table met vier M B Si Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noru- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteatién 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveohage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 n. 17 m.; t u. 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen li u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 n. 20 m.j 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; rts Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag 6^ u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Laodpost. Over Southampton, 1 an 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7j uurm. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binnenlandsch Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1