N°. 1108. Woensdag SO September. Doxe Courant verschijn eiken dag, be halve Zon- en Feeatdageu, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden Afcouderlijke Num mers Vijf Cents Prijs der Adverteutiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Cta. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-1 regels ƒ0.90. iedere regel meer 15 Cts. bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuh ige, Delft, Schiedam en Hotter lam te 8 u. 41 m,; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.j 3 a 49 m-; 0 u. 9 m.; 9 u. 19 m en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 g. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 ude overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaterdag 'a middags 12} u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5} u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, hiatoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en ta llu. 10 ui.'s namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. - Oost-Iadisoha Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUi-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av, Spoarweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en üouderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des ZaturJags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur, - De Gemeente-Architect i» te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur, Kantoorder Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8l uur en van 3—6 uur; dec In- eu Uitgaande Rechten en Aooijnten dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direct» Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9t uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Hypotheken en het Radaster van 94 uur. Binneniandscli Nieuws. Door Z. M. is dezer dagen Z. H. de Bey van Tunis benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw. Z. M. heeft bij de rustende schutterij in Z.-Holland voor het 3de district benoemd, bij het 1ste bat. tot 2den luit. P. C. Swemer; bij het 2de bat. tot kap. den lsten luit. M. H. Geraerds Thesingh, tot lsten luit. den 2den luit. W. Braek en tot 2den luit. den schutter D. van Sehravendijk. Z. M. heeft aan den generaal-majoor J. M. graaf van Lijnden op zijn verzoek pensioen verleend en voorts benoemd tot subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Gronin gen Jhr. M. G. W. C. D. van den Santheuvel, advokaat aldaar, en tot procureur bij de arr.-rechtbank te Zierikzee Mr. B, Ermerins, advokaat en kandidaat-notaris aldaar. =- Men verzekertdat de heer Israëlsvoornaam schil der te Amsterdamzal benoemd worden lot ridder der Bel gische Leopoldsorde. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft goedge vonden aan Gedeputeerde Staten der provincie Gelderland kennis te geven, dat Z. M. zich met zijn voorstel heeft ver- eenigdom de vereischte goedkeuring te onthouden aan een besluit van 26 Mei 1863, waarbij de jaarwedden der bur gemeesters secretarissen en ontvangers van de gemeenten in dat gewest op nieuw zijn geregeld. Ten gevolge der opening van den Staatsspoorweg van Breda tot Tilburg op aanstaanden Donderdag 1 October, zul len de Ministers zich naar Breda begeven om die plegtige opening bijtewonen. Bij de ingediende Staatsbegrooting voor 1864 zijn de meeste Hoofdstukken verhoogd zoo als het Ilde met j 949 7 door vermeerdering o. a. van het aantal leden der Tweede Kamer. I1IA (Buitenlandsche Zaken) met f 3034 en III B (R. K. Eeredienst) met f 7,284. IVA (Justitie) met f 14,483. V (Binnenlandsche Zaken) met f 7,245,076,63. VI (Marine.) met f 411,232. VIIA (Nationale Schuld) met f 4,277,7 82,04 voor meerdere aflossing van schuld en VIIB (Finantiën) met f 184,143. De volgende Hoofdstukken zijn verminderd, als: IVB (Hervormde Eeredienst) met 16,610. VIII (Oorlog) met f 50,000 IX (Koloniën) met 12,111,302,28 tengevolge der emancipatie van de slaven in West-Indië. In het geheel minder f 25,360,615. In de zitting der Tweede Kamer van 11. Vrijdag zijn o. a. ingekomen verzoekschriften van landbouwers en andere industrieelen in de provincie Groningenhoudende bezwaren tegen het wetsontwerp op de personele belasting; van pre dikanten houdende aandrang op de uitvaardiging eener wet tot regeling der kerkelijke pensioenen en van een korenmole naar te Deventer, houdende verzoek dat de algemeene tien jarige herziening der gebouwde eigendommen moge plaats hebben of dat althans de aanslag van zijn molen worde herzien. In de zitting der Tweede Kamer van Maandag zijn o. a. ingekomen een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, tot aanneming van het wets ontwerp nopens de Nederlandsche Bank en een van een sul tan in Nederl. Indië, houdende klagten tegen het Nederl. Indisch gouvernement, over maatregelen ten zynen nadeele genomen. Bij den Minister van Oorlog bestaat het voornemen om in het volgend jaar 12 bataillons infanterie, 8 escadrons kavallerie 2 batterijen veid-artillerieeen halve battery rijdende artillerie en 1 compagnie artillerietrein in het kamp van Milligen te vereenigen. Volgens het door de Hollandsche Maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen uitgegeven programma is op de laatst gehoudene jaarlijksche algemeene vergadering besloten de in 1861 uitgeschreven prijsvragen intetrekken vervolgens in herinnering te brengen dat vóór 1°. January 1864 de antwoorden moeten zijn ingezonden op dein 1862 uitgeschreven prijsvraag uit het vak der schoone kunsten Hebben de kunsten recht op den steun der regering? heb ben zij daaraan behoefte? en als nieuwe prijsvraag, om te beantwoorden vóór 1°. Januarij 1865 uitteschrijven uit het vak der geschiedenis: Welken invloed heeft de omwenteling van 1813 op den staatkundigen en maatschappelijken toe stand van Nederland gehad De Maatschappij looft hare gouden medailleter waarde van drie honderd guldenuit voor het voldoende en best gekeurde antwoorden ingeval van bekrooning, een zilveren medaille van gelijke grootte en stempelvoor het daaraan meest nabijkomende,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1