N°. 1102. Woensdag 23 September. A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCII DAGBLAn Doie Courant verschijut eiken dag, be halve Zon- en Fee»tdagen, en kost voer Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Noih- mers Vyf Cents. Prijs der idverteutién 1-6 regels ƒ0.75 Iedere reirel meer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/"0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van geuootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar GraveuhageDelft, Schiedam eu Hotter Jam te 8 u 41 in.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 in.; 3 a 49 na*; 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 in.; «n op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 ra.; uaar Haar era eu Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 w.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 ra.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 ti.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen eu Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Diugsdag en Woensdag 's morgens 9J- u.; Vrij lag en Zaturdag 's middags 12p u.; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J- u. Postbusligtiagen uau de Lakenhal, Katoeufabriek eu op de Mieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 in. 'savouds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke raaaud. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. 9poorweg-Telegraaf dagelijks vau 7}- uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijden. - Burgemeester en IPethouders, Maandagen Donderdag te L1 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie ran Fabricage des Zatiirdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van L04 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Arekiteet it te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijuten, dagelijks van 8 1 uur eu vau 36 uur; der Ia- en Uitgaande Reehten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9i aur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Byp otheken en bet Kadaster van 94 liur. Z. M. heeft goedgevonden bij het wapen der infan terie te benoemen bij het 1ste reg. tot kap. van de 3 de kl. den laten luit.-adj. N. E. Pereboom, van het korps; by het 3de regemeut tot majoor den kap. der 1ste kl. H. A. Hamming, van het reg. grenadiers en jagers; bij het 6de reg. tot lsten luit. den 2deu luit. J. H. Weenink van het korps; voorts tot majoor, zonder bezwaar der schat kist, den kap. der infanterie E. K. Hamming, thans op non-activiteit en te verplaatsen bij het reg. grenadiers en jagers den kapitein Jhr. A. R. J. Klerck, van het lste reg. infanterie. Z. K. H. de Prins van Oranje is Zondag namiddag te 's Hertogenbosch aangekomen tot het inspecteren der korpsen kavallerie. In de zitting der Eerste Kamer van heden Dingsdag heeft Mr. J. A. Philipse het Voorzitterschap met een aan spraak aanvaard en mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, waaronder een adres van den heer Stieltjes over de Indische spoorwegen. Men verwacht, dat de Kamer Woensdag, 23 dezer, een zitting houden zalwaarin het ontwerp-adres ter tafel zal worden gebragt en dat de discussie over dat ontwerp bin nen een paar dagen zal worden gehouden. In de zitting der Tweede Kamer zijn drie kandidaten voor het Voorzitterschap verkozen, als: 1°. Mr. G. C. J. van Reenen met 34 stemmen tegen Mr. Gevers Deynoot met 28 stemmen bij de eerste stemming; 2°. Mr. W. H. Dul- lert met 3 5 tegen Jhr. van Nispen van Sevenaer met 28 stemmen bij de vierde stemming, en 3°. Mr. J. Jespers met 34 stemmen bij de eerste stemming. De ontwerpen betrekkelijk de Staatsbegrooting voor 1864 zijn thans door den Raad van State afgedaan en ter drukkerij. Zaturdag a. s. zal de indiening der begrooting waarschijnlijk plaats hebben en met groote krachtsinspanning zullen de omvangrijke stukken en toelichtende staten dan tevens gereed zijn om te worden rondgedeeld. Het vermoedelijk koloniaal batig slot voor 1863 wordt begroot op 19 millioen. Dientengevolge is het mogelijk ge worden in Hoofdstuk VII A (Nationale Schuld) een post opteneraen tot amortisatie van ruim 6 millioen gulden; zijnde overschotten van vroegere dienstjaren. Aan de openbare werken zal in 1864 met grooter kracht dan vroeger worden gearbeid. Voor den aanleg van Staats spoorwegen is toch ruim 15 millioen aangevraagd en voor den waterweg van Rotterdam naar zee 1 millioen. Volgens de Friesche Courant worden met het oog op de staatsbegrooting voor 1864 ernstige pogingen aangewend, om het minimum van het tractement van Hervormde predi kanten op f 1000 te brengen. De apotheker 2de kl. C. Burgersdijk, van het garni- zoens-hospitaal te Nijmegen is in rang en anciënniteit over geplaatst bij het garnizoens-hospitaal te Breda. De arr.-rechtbank heeft Donderdag een duimafbijter tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Binnen kort zullen ook de Drenthenaren tot het ver- kiezingswerk worden opgeroepen en wel ter zake van de herbenoeming van graaf van Heiden Reinestein tot kanton rechter. De nieuw geplaatste troonin de zaal van de Tweede Kamer der Staten-Generaalis vervaardigd in de Anna Pau- lowna fabriek van de Gebr. Horrix te 's Hage. Zij heeft een hoogte van zes ellen en een breedte van drie ellen. De he mel wordt gedragen door twee zwaar vergulden kandelabres boven de hemel is de koninklijke kroon geplaatstmede verguld, van waar af de rood fluweelen gordijnen neder- vallenversierd met gouden franjes en kwasten. De achter grond is van wit satijn, waarop hst koninklijk wapen is geborduurd. De zetel van Z. M. is een prachtige rijk ver gulden fauteuil, bekleed met rood fluweel, met gouden agre- menten en franjes. Op de kop der fauteuil is j de koninklijke kroon geplaatst, en daar benevens staan vier zwaar vergul den stoelen, insgelijks bekleed met rood fluweel en gouden ornamenten, in de ruggen zijn leeuwenkoppen gebeeldhouwd. Deze stoelen zijn bestemd voor de Koninklijke Prinsen, een allerprachtigst tapijt bedekt de vloer. Het geheel is een prachtstuk, doet de fabriek en de Nederlandsche jirfjverhcid alle eer aan en kan met hetgeen in het buitenland ten-Re zen aanzien wordt vervaardigd in alle deeleu 'wedijveren. Maandag was het weder zeer afwisselend; de optogt bij de opening van de Kamers der Staten-(generaal mogt

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1