N°. HOI. Dinssdag 22 September. A0. 1863. Binnenlandse!] INieuws. MIIISCII DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost noor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mera Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 ra.; S u. 49 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 ni.-, en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 ra.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Ueerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9J- u.; Vrijlag en Zaturdag 's middags 12j. u.; Donderdag u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden, vertrekt; voqrts eiken werkdag 'snamiddags te 5| u. Postbusligtiugen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Niuuwstraat: 's morgeus te 7 i. 45 ra. en te 11 u. 10 ra., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 3 u. 10 ra. Oost-Iadisobe Laadpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7j uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te Huur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur eu van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; vau 'sRijks Direote Belastiugeu, Maandag, Diugsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs dor Adverteutiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten vau 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal gedurende de zitting van 1863 tot 1864 den heer Mr. J. A. Philipse; voorts tot lsten luit. directeur van het garnizoens-hospitaal te Maastricht den lsten luit. kwartiermeester van het 8ste reg. infanterie H. Balk; tot lsten luit.-kwartierm. bij het 7de reg. infan terie den 2den luit.-kwartierm. W. J. Lefêbre van het corps; tot 2den luit.-kwartierm. bij het 8ste reg. infanterie den sergeant titulair J. P. Lotichius van het instructie-bataillon tot officier van gezondheid bij het koloniaal militair invali denhuis op Bronbeek den gepensioneerden officier van gez. 2de kl. W. Nieuwenhuizen van het leger in N.-I. en voorts op aanvrage pensioen verleend aan den kap.-directeur van het garnizoens-hospitaal te Maastricht G. Munters. De beide Kamers der Staten-Generaal zullen Dingsdag ten elf uur vergaderen tot het aanvangen van hare werk zaamheden. Bij de Tweede Kamer zal worden overgegaan tot het opmaken der lijst van drie kandidaten voor het voor zitterschap der Kamer gedurende het tegenwoordig zittingjaar. Alleen Z. K. H. Prins Frederik vergezelde den Ko ning heden middag bij de opening van de zitting der Sta ten-Generaal. De luit.-kol. Jhr. Wttewaall van Stoetwegenvan het lste regement vesting-artillerie te Amsterdamis in rang overgeplaatst bij het reg. veld-artillerie en zal te Amersfoort in garnizoen komen. Naar men verneemt, zal de lste luit. H. A. Perk, van de 10de komp. van het lste reg. vesting-artillerie, van af den lsten October bij de artillerie stapel en constructie magazijnen te Delft worden gedetacheerd. De gepensioneerde luit.-kolonel Trueb, voormalig kom- mandant van het huis van correctie te Hoornis voorloopig belast met de waarneming der betrekking van kommandant van het huis van militaire detentie nabij Leiden. Uit een door het Departement van Finantiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de 8 eerste maaoden van het jaar 1863, blijkt, dat die opbrengst heeft bedragen f 39,390,797,62 tegen 38,271,307,77^ in hetzelfde tijdvak van 1862. Bij het admissie-examen aan de Utrechtsche Hooge- school zijn Zatnrdag van de 29 die zich aangemeld hadden 13 -toegelaten. Woensdag, den 23sten dezer, zullen de laatste gecom bineerde manoeuvres in hej; vuur op de vlakte vau Waals dorp door de garnizoenen der residentie, Leiden en Delft plaats hebben. Naar wij vernemen zal die worden bijgewoond door Z. M. den Koningdoor de officieren der schutterij van 's GravenhageDelft en Rotterdam, zoo mede door de onderofficieren der schutterij van 's Gravenhage. Bij gunstig weder belooft dit laatste militaire schouwspel met een tal van toeschouwers vereerd te worden. Te Franeker is Donderdag in den ouderdom van 66 jaren overleden Mr. A. Telting, kantonrechter te Hardingen, oud lid van de Tweede Kamer. Te Dordrecht werd Vrijdag de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden der Hollandsche maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen onder het voorzitterschap van den heer J. P. Bredius. Als prijsvraag werd uitgeschrevenWel ken invloed heeft de omwenteling van 1813 gehad op den staatkundigen en maatschappelijken toestand van Nederland? Met de gouden medaille is bekroond het eenige ingekomen antwoord op de prijsvraag: een beschouwing van Kinker als wijsgeer, en die toegewezen aan Prof. H. van der Wijck te Groningen. Tot algemeen voorzitter voor het volgend jaar werd verkozen de heer A. Beeloo en tot secretaris Mr. J. E. Banck, beide te Amsterdam. Naar men verneemt, wordt voor het Hollandsch too- neel te 's Hage een stuk bearbeid, betrekking hebbende op de 50jarige onafhankelijkheid van ons land, met welk na tionaal stuk de reeks der voorstellingen in het nieuwe theatre, door de Hollandsche directie te geven zal worden geopend. De graaf en gravin van Limburg Stirum te Noord- wijk hebben de Hervormde gemeente van Noordwijk aan Zee begiftigd met twee prachtige zilveren geldschalen ten gebruike bij het avondmaal. Heden Maandag heeft ten raadhuize te 's Hage bij vernieuwing de verpachting plaats gehad van der^tok-ïllÉa^ den Scheveningschen straatweg. Die verpachting wérd inge-j steld op f 12,000 en in bod gebragt op f 20,000 $001% den heer J. H. Haats te Hazerswoudeen werd daarna in

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1