KOTABIUT, GRACIEUSE, Tijdschrift voor Dames. APOTHEEK. De SEPTEMBER-AFLEVERING van de komt, pijn in de oogkuiten, en na zekeren tijd een krenking van het oogvlies. De zieken klagen dan over hoofdpijnen en en slecht gezigt, hetwelk zij aan alle andere dan de ware oorzaak toeschrijven. Wat meer is, als men gewoon is op den spoortrein te lezen en dit zoo gedurende eenige jaren dagelijks doet, dan kunnen die hoofd- en oogkuilpijnen een ware hersenontsteking verwekken. Naar men verzekert, zal de Keizer van Anara een nieuwe ridderorde stichteudie van den Gouden Draak. Onderscheidene Fransche officieren staan voor deze nieuwe orde bovenaan op de lijst. De Anamitische ridderordes zijn de moeijelijkste ter wereld om gedragen te worden-, zij we gen gemiddeld 50 a 60 kilo's. De Anamatische gezanten kenmerken zich niet door zindelijkheid van persoon of netheid in kleeding. Van een zakdoek of het gebruik daarvan hebben zij geen denkbeeld, zelfs bezigen zij tot dat einde geen papier, gelijk de Japan- nezen. Op 'vier nade hoofden, der ambassadeloopen zij allen blootsvoets, maar toch merkt men blijken op dat zij voor beschaving vatbaar zijn, want zij zijn zeer verzot op Cham pagne, gevogelte, enz., met truffels gebraden wat het laatst bedoelde betreft, de truffels namelijk, de smaak daarvan komtnaar zij bewerenbijna overeen met een zeer sma kelijk en geliefkoosd gerecht bij hun te lande, bestaande uit ingelegde rupsen. Uit Griekenland meldt mendat de katoen-cultuur zoo goed is geslaagd, dat alleen de provincie Livodie voor 4 millioen frs. heeft uitgevoerd. In het vorige jaar was de uitvoer 500,000 frs. De katoen is, naar het schijnt, van uitmuntende kwaliteit. Sedert eenigen tijd heeft men dagelijks waargenomen dat een valk nabij het station Derundingen den trein afwacht en daarop meestal tot aan Selzach, beide plaatsen in Zwit serland gelegen, mederijdt. De slimme roofvogel maakt on derweg jagt op de door het gedruisch van den trein ver schrikte vogels, en gedurende de halt te Solothurn vliegt hij geregeld naar een boom bij de vestingwerken en verbergt zich daar, totdat de trein zich weder in beweging stelt, wanneer hij weder komt aanvliegen en verder de reis mede- maakt. Te Dusseldorp is dezer dagen overleden een oude vrouwdie wegens hare karige levenswijze bekend was. Na haar dood vond men onder haar hoofdkussen aan geldswaarde 25,000 thalers en daarna in de hoeken van hetzelfde ver trek nog 10,000 thalers, terwijl men vermoedt, dat er nog meer in de overige gedeelten van het huis verscholen zal zijn. De overledene bezit geeu bekende erfgenamenzoodat haar vermogen aan den Staat vervalt. Onder de passagiers, welke met de West-Indische paketboot in het begin dezer week uit Midden-Amerika in Engeland zijn aangekomen, zijn 5 ingenieurs, die dooreen Engelsche maatschappij, de Great Ship Canal Company, waren uitgezonden om in den staat Nicaragua het terrein voor het plan eener water-communicatie tusschen de twee oceanen optenemen. Naar gemeld wordtis de uitkomst van hun onderzoek gunstig voor die onderneming; waartoe door de genoemde maatschappij op voordeelige voorwaarden con cessie zou zijn verkregen. De president Lincoln zendt zijn zoon naar de hooge- school van Heidelberg. De echtgenoot van den heer Lincoln vergezeld haar zoon naar Duitschland. OFFICIEEL. NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht alhier, op 12 dezer. 2 wegens het ontbreken van afhangende goten aan woningen. 1 wegens het ter markt brengen van zakken graan welke bij meting een ondermaat hadden. 1 wegens een zak boonen ten verkoop voorhanden te heb ben die bedorven waren. 1 wegens brood in den winkel ten verkoop voorhanden te h,ebben onder het bepaalde gewigt. 1 wegens het zeilen in de Vrouwe vaart, gem. Soeterwoude. 5 wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. 2 wegens het rijden over de klinkerstraat. 1 wegens op de openbare straat te laten dobbelen. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens bij avond op straat emmers te laten staan zon der iemand ter waarschuwing daarbij te stellen. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 4 wegens zich óp de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 5 wegens overtreding van artikel 315 algemeene politie ver ordening. Adverten tiëii. Heden overleed in den ouderdom van ruim 40 jaren mijn geliefde Echtge noot MARIE ADRIEN KLUIT, in le ven Lid van den Gemeenteraad enz. E. B. J. SCHELTEMA, Wed. m. a. kluit. Leiden, 14 September 1863. Op den 16den dezer overleed in den ou derdom van 21 jaren onze geachte krijgs makker de fourier VAN RINSWOUW H. J. M. Namens de Onderofficieren van het 2é Bat. 4e Reg1. Inf. Leiden, 1.6 September 1863. Monsieur CARIÉ informe les person- nes, qui ont voulu et qui voudraient bien lui accorder leur confianceque l'atcller pliotographlque sera fermé le 9Iercredl de chaque se- mainepour pouvoir satisfaire aux nom- breuses commandes. De Heer CARIÉ berigt aan allen, die hem met hun vertrouwen hebben vereerd of nog zouden willen vereeren, dat zijnpho- tograpliisch atelier des Woens dags van iedere week zal gesloten *11n ten einde de gelegenheid te heb ben om de talrijke orders te kunnen uitvoeren. In eene APOTHEEK wordt, tegen 1 November, gevraagd een LEERLING, of iemand die reeds eenigen tijd in eene Apotheek is werkzaam geweest. Adres met franco brievenonder Letter A. aan het Bureau Leidsch Dagblad. Op een Notarieel Kantoor kan één JOiNG iMENSGH opleiding worden geplaatst. Adres ter onder Letter dit Blad. Y. aan het Bureau van VS» bevat de navolgende handwerken en modes. Lampensluijer. - Ring voor gordijn-embrasses. Open rand voor zakdoeken euz. Guipure-werk op batist. Kanten tusschenzetsel. Kinderkleeding van grijs engelsch leder (voor een meisje van 4 tot 6 jaar). Fichu-postillon. - Ceintuur met bretelles (voor meisjes van 6 tot 8 jaar). Kraag (Col-Colin). - Oudermouw (bij deu Col Colin be- hoorende). - Neige. - Werkzakje. - Praktische luijermand. - XII. Négligé-mutsje. Modes. enz. enz. De Gracleuse geeft jaarlijks twaalf Afleveringen met romantische verhalen naar de beste ichrijvers van het buitenland; voorts bij reisbeschrijvingen, geschiedkundige of wetenschap pelijke zaken, iets voor het huishouden of de keuken aanteekeningen en opmerkingen voor elke maand, opgave der nieuwste boeken en muziek; al die zaken, om kort te gaan, die in de beschaafde vrouwenwereld welkom en belangwekkend kunnen zijn; verder twaalf Modeplaten en beschrijving van Modes, twaalf bladen met patronen van borduur- en ander werk, en bo vendien eene menigte tapisserie- en haakpatronen. Men abonneert zich vbor niet minder dan een jaar. De prijs van elke Aflevering is 50 of 30 Cents, naar de uitgave welke de Dame* verlangen, met of zonder de Lectuur. GRACIEUSE,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3