N°. 1098. Zaturdag 19 September. A0. 1863. Binnenlandsch INieuws. LEIDSCü DAGBLAD. Dere Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koet voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maauden. Afzouderlijke Noin- mers Vijf Cent». Prijs der Advertentiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 ra.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 ra.; 8 u. 49 m.j 6 u. 9 m.; 9 n. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 2 u. 33 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 ui, de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alpjien en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12{- u.; Donderdag 6{ u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 'snamiddags te 5J. n. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgeus te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 m., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijlcs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telagraaf dagelijks van 7{- uur's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag vau 's morgeus 12 l- uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8—1 uur en van ,3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van.de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Pijnacker en Nootdorp Jhr. J. L. Hesselt van Dinter, van Arnemui- den C. J. Paars en van Boekei L. Verhofstad, secretaris dier gemeente; voorts tot rechter in de arr.-rechtbank te Groningen, Mr. J. Gockinga, thans rechter plaatsvervanger te Winschotenen tot plaatsvervangend kantonrechter te Naarden J. Alberti, burgemeester van Hilversum. Z. M. heeft bij het wapen der infanterie benoemdbij het 2de reg., tot lsteu luit. den 2den luit. F. C. H. L. van Erckelens, van het corps; bij het 4de reg., tot kap. van de 3de kl. den lsten luit. A. C. T. Gevers Leuven, van het reg. grenadiers en jagers; tot lsten luit. den 2den luit. H. B. de Blij, van het corps; bij het 6de reg. tot kap. van de 3de kl. den lsten luit. Jhr. H. P. C. G. van der Hoeven, van het reg. grenadiers en jagers. Z. M. heeft den 2den luit. H. J. Prins, van het wapen der inf., in zijn rang en anciënniteit overgeplaatst by het zelfde wapen van de landmagt in West-Indië. Z. M. heeft den heer D. B. P. Zuurdeegbenoemd tot geneeskundige op het eiland St. Eustalius, op zijn verzoek een eervol ontslag uit die betrekking verleeud, en in diens plaats benoemd den heer P. L. Nuijens, thans genees-, heel- en verloskundige te Amstelveenvoorts den luit. ter zee 1ste kl. J. W. van Rhijn eervol ontheven van het bevel over het wachtschip te Amsterdam en dat opgedragen aan den luit. ter zee 1ste kl. H. P. Klerck, thans non-actief. Z. M. heeft den kap. K. W. van Tbielenvan het 1ste reg. inf., pensioen verleend van f 1080 'sjaars. De Universiteit van Breslau heeft honoris causa met eenparige stemmen tot doctor theologie uitgeroepen, den Prasident des historischen Veréins für den Niederrhein den WelEerw. heer Jozef Mooren van Roermond. In de vergadering der hoofd-commissie voor het op- rigten van een nationaal gedenkteekenDonderdag te 's Hage gehouden, heeft Z. K. H. Prins Frederik een rede gehou den en de secretaris een verslag uitgebragt over de adviezen der plaatselijke commissiën. Z. K. H. is vervolgens in een beschouwing getreden over de tegenvoorstellenen aangezien de plaatselijke commissiën met een beslissende meerderheid tot des Voorzitters groote voldoening met zijn voorstel had den vereenigdwordt het plan van 9 Julij in zijn geheel in omvraag gebragt en goedgekeurd. Eerstdaags zal een prijs vraag voor de gedenkteekenen worden uitgeschreventerwijl besloten i3dat op 17 November in alle gemeenten des Rijks en in de Overzeesche bezittingen een algemeene gods dienstige nationale feestviering zal worden gehouden en op dien dag den eersten steen voor het monument in het Wil lemspark te 's Hage wordt gelegd en een feestrede gehouden. Bij den Gemeenteraad van Amsterdam is een adres ingekomenstrekkende tot bekoming (eener vergunning voor den aanleg en de exploitatie eeuer railroute tusschen de beide spoorwegstations aldaar. De voorbereidende werkzaamheden aan den waterweg naar zee zijn te 's Gravesande begonnen. Reeds zijn eenige arbeiders aan het werk 'en worden er meerdere verwacht, terwijl de eerste aanbestedingen zijn gedaanbestaande in het wegruimen van zandhet daarstellen van een paar ge bouwen eDz. Ten bewyze, dat het jagtveld ia Groningen goed van wild voorzien is, kan dienen, dat door twee aldaar wonende jagers op den eersten dag van ds opening der jagt zijn ge schoten 10 hazen, 25 patrijzen en 1 kwartel en door den heer J. v. B. M., te Winschoten, 8 hazen en 10 patrijzen. De heer S., te Nieuwe Schansschoot op dien dag 8 hazen en 6 patrijzen. Aanstaanden Dingsdag, den 22sten dezer, zal te Zut- phen plaats hebben de algemeene jaarlijksche vergadering der Nederlandsche Gustaaf-Adolf-Vereeniging. Des voormid dags komen in de consistorie-kamer der Grootekerk het be stuur en de afgevaardigden bijeen en des avonds om 6 uur zal in dezelfde kerk de openbare vergadering plaats hebben die door eiken belangstellenden Protestant kan bijgewoond worden. Aldaar zal, behalve door 2 leden van het bestuur der Zutphensche afdeeling, die een kort woord tot opening en sluiting der plegtige zamenkomst zullen sprekenhet woord gevoerd worden door de heeren Beets van Utrecht en Zaalberg van 's Hage. Een "zangkoor van heeren prt dames, onder de leiding van den heer J. A. Vrugtman/eii het or gelspel van den heer Itz, zullen de feestelijke/bijeenkomst opluisteren. Het bestuur der afdeeling Zutphen kal een pro-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1