N°, 1096. Donderdag 17 September. A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe bel. en ace. te 's Gravendeel c. a. den heer J. J. van Tets te Wychenden heer T. A. Rosenbush te Freetown lot Ned. consul voor Sierre Leona en den heer C. J. Bredius op ver zoek eervol ontslagen als burgemeester van Woerden voorts alsnog benoemd tot ridder der Militaire Willems-orde 4de kl. den gepensioneerden luitenant-kolonel der art. van het le ger in Nederl.-Indië A. Netscher. Z. M. is Dingsdag avond van zijn buitenlandscbe reis in de residentie aangekomen. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal Zaturdag niet plaats hebben. Vrijdag is Mr. H. J. Kist als substituut-officier bij de arr.-rechtbank te Tiel in een plegtige terechtzitting aldaar geïnstalleerd. Men verzekert, dat aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal zal worden ingediend een wetsontwerp tot wijziging der bestaande kiesdistricten en tot vermeerdering van het getal leden der Tweede Kamer in verhouding tot de bevol king met 3 art. 99 der Kieswet schrijft een vijfjarige her ziening voor van de tabel, regelende de verdeeling des Rijks in kiesdistricten. i Zondag hield de Zuid-Hollandsche Onderwijzers-Zang- vereeniging te Dordrecht hare gewoDe jaarlijksche algemeene vergadering, waaraan, behalve de Dordsche afdeelingdeel namen die van Rotterdam 's Gravenhage LeidenSchie dam en Westland, te zamen 170 werkende leden. De inspecteur van den waterstaat F. W. Conrad is naar Holstein vertrokken tot het doen van een plaatselijk onderzoek tot het graven van een groot kanaal tot verbin ding van de Noord- met de Oostzee, waarvoor de Deeifaehe regering concessie heeft verleend. Bij den Gemeenteraad van 's Gravenhage is nog in gekomen een adres van de heeren van Ollefen en Haspels directeuren van de Salon des Variétés in de Nes te Am sterdam, "houdende mededeeling, dat zij bereid zijn de direc tie van den Koninklijken Zuid-Hollandschen Schouwburg voor het tooneeljaar 1864/5 op de thans bestaande voorwaarden te aanvaarden, byaldien de aanvrage van den tegenwoor- digen directeur om subsidie uit de gemeentekas niet mogt worden ingewilligden een adres van den heer notaris Mr. J. de Bas, waarbij, namens de heeren N. D. Goldsmidt, wijzigingen worden verzocht in de voorwaarden der aan hen verleende vergunning tot aanleg van een paardenspoorweg naar Scheveningen. Met algemeene stemmen is na eenige beraadslaging aangenomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders om te verklaren dat tegen de ten uitvoerlegging van het plan van den heer C. Soetens om in eenige straten gezonken rails te leggen ten behoeve van een railroute van Rotterdam door Overschie, Delft en Rijswijk naar 's Gra venhage, van de zijde van dezen raad geen bezwaren bestaan, mits de rails binnen deze gemeente niet verder worden ge legd dan tot het Huygens- of Wagenplein. De gewezen Minister van Justitie Mr. J. J. L. van"der Brugghen heeft op zijn buitengoed Ubbergen een hevigen aanval van apoplexie gehad, waardoor hij geheel van zijn spraak beroofd is en in een zeer gevaarlijken toestand verkeert. De tentoonstelling van metalen en daaruit vervaar digde voorwerpen te 's Hage is tot dusverre door ongeveer 17000 personen bezocht. Zoo als men weet is het getal aanvra gen om loten voor de verloting van dien aard, dat de eerste 4000 reeds verkocht zijn en de commissie van meening is geweest dit getal tot 7000 te moeten uitbreiden. Een tal prachtige voorwerpen prijken dan ook met een kaartjewaarop de woorden //aangekocht voor de verloting" voorkomendie voorwerpen hebben reeds een gezamenlijke waarde van on geveer f 4000. Tot de aangekochte voorwerpen behooren o. a. eenige gouden medailles en vestkettingen een zilveren blikje, tafelschuijermeloenmes, vouwbeen, lepelstwee ta felbellen een paar souslepels, groentenlepelsoestervorkjes en meer kleinere gouden en zilveren voorwerpendoor de heeren de Meijer, Lucardi en Reeser geëxposeerd. Verder zinken voorwerpen, als: een paauw, een groep met wild, een vos met haan, een standaard, een bloempot, enz. Voorts een cigareuhouder met ivoren hecht, basuiles, een jagtbuks, petroleum-lampen blakers, haarden, kagchel, kookr kinderwagentje, vogelkooijenschaatsen, kolenemmers, turf-1^,. bakken, glasspuiten, bloemhangerspendules ybajajinetérs thermometers, wijnkoelers, waterstooven en veje aVtfe're keu kengereedschappen. LEIDSCU llllillLlI». Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentie»1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 ('t«. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Sch eda a en Rotterdam te 8 u 41 ru.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 m.; 8 u 49 ra.-; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Hnar'em en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 in.j 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 n., de, overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebïjt! naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats ütrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12} u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 'snamiddags ta 5} u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek eu op de iVieuwstraat's morgeus ie 7 u. 45 in. eu te 11 u. 10 m., namiddags te 3 u. 45 ra. 'savouds te 8 u. 10 m. Oost-Iodisobe Laudpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijlcs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telejrauf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des ZaturJags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van '«morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur eu van S 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijuseu dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 's Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1