N°. 1093. Maandag 14 September. Binneniandsch Nieuws. LEIDSCD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noin- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; S u. 49 m.j 4 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot vau Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9£ u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12{. u.; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 'snamiddags te 5J u. Postbusiigtiogen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 tn. en te 11 u. 10 in., namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 in. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'jij. tot 9 uur 'sar. Spoorweg-Telegrauf dagelijks van 7J- uur's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdag» van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelyks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. K. H. Prins Frederik heeft Donderdag by Z. M. den Koning Dom Ferdinand in het Hotel de Oude Doelen een bezoek gebragt. Aan het diner bij Z. M. in het Hotel de Oude Doelen heeft de Hertog van Saksen-Coburg deelgenomen. De fraaije salons, het prachtig zilveren servies en de menigte ontstokene boegies met uitmuntende spiegels lever den een heerlyken aanblik op. De hooge gasten betuigden den eigenaar van het Hotel een en andermaal hunne hooge tevredenheid daarover. Z. M. Koning Dom Ferdinand heeft heden Zaturdag te 9 uur de residentie verlaten om zich naar Rotterdam te begeven en om van daar de reis naar Brussel voorttezetten ten einde vervolgens den 16den dezer te Parijs aantekomen alwaar HD. zijn intrek in het Hotel de la Paix zal nemen. - De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft beslist, dat het leveren en plaatsen van 8 kraanleggers, ten behoeve van den spoorweg van Breda naar Boxtelmoet worden ge gund aan de inschrijvers de heeren D. A. Schretlen en Comp. te Leiden. Heden vertrekt van ScheveningenGod zij dank van een zeer ernstigegevaarlijke ziekte hersteldde heer von Bethmann Hollweg, oud-minister van eeredienst in Pruissen. Zijn gemalin, zijn zoon Felix en zijne dochter vergezellen den grijsaard. Men verwacht de opening van den spoorweg tusschen Breda en Tilburg op 1 October. Niettegenstaande de gunstig gestelde voorwaarden heeft zich niemand opgedaan voor de betrekking van ge meente-architect en onderwijzer in de bouwkunde aan de stads-teekenschool te Bergen-op-Zoomdie voorzien was van het vereischte diploma. De Gemeenteraad heeft besloten zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken te wenden met verzoek om te worden ingelicht, wanneer het eerste staats examen voorgeschreven bij de wet op het middelbaar on derwijs zal plaats hebbendaarzoo laDg dit niet plaats heeft, geen personen zich zullen opdoen, bevoegd tot het geven van het verlangd onderwijs. Bij de vereenigde tirailleur-kompagniën van het 4de regement infanterie te Leiden in garnizoenzullen gedu rende een jaar de noodige proeven worden genomen met de nieuw model geweren en dientengevolge het kader en de manschappen van gezegde geweren voorzien worden. De tentoonstelling van metalen te 's Hage werd Don derdag door meer dan 700 personen bezocht. Zij trekt steeds meer en meer de aandacht, en is die ook allezins over- waardig. De sluiting is nu bepaald op den 21sten dezer, zoodat zij, die prijs stellen op de Nederlandsche industrie, niet mogen verzuimen om gedurende den nog overigen tijd van de gelegenheid gebruik te makenom deze tentoonstel ling te bezoeken. Vrijdag is te 's Hage de schutting weggenomen voor het nieuw in aanbouw zijnde huis van de heeren Krantz en Zn. Dat gebouw, gelegen op den hoek van de Spui straat en Veenestraat, een der schoonste standen der stad is in renaissance stijl opgetrokken. Het benedengedeelte bevat een kolossaal winkelraam in elke straatin een met lofwerk versierde lijst vervat. De ruiten behooren tot de grootste daar ter stede aangebragt. De hoek van het huis is schuins bijgebouwd, en boven den hoofdingang treft men een balcon aan. Ook de verdere verdiepingen zijn zoo uit- als inwendig smaakvol versierd en ingerigt. Het doet den ontwerper, den heer P. F. W. Moutononder wiens leiding de bouw den 16 Junij 11. werd aangevangen, alle eer aan. Ook de aannemer, de heer van Lith, dient met lof vermeld te worden. Het fraaije voltrokken winkelhuis draagt niet weinig tot versiering van de beide stratenin derdaad by. Een boer in het kanton Dokkum, stelde zich dezer dagen aan als wilde hij zich zeiven van kant maken" en vroeg daartoe niets anders dan een scherp mes. Natuurlijk deed hij daardoor zijn gezin ontstellen, zoodat zijn oude moeder gehaald werd om troost en raad te verschaffen in de verlegenheid. En wat doet deze standfriezin Zij geeft haar zoon inderdaad een goed scheermes en sluit hem alleen op met het bevel, dat hij nu maar zijn gang moet gaaD. En hoe deze echt homoöpatische kuur werkte? Zoo, dat de wanhopige zijn ijzelijk plan liet varen. Donderdag nacht heeft een schildwacht aan de infir merie te Gouda bij herhaling zijn geweer met scherpe pa-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1